Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
607 postów 6834 komentarze

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

Panie Jezu! O Polskę błagam, Cię...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otwieram cykl artykułów pod nazwa: " F O R U M C H R Z E Ś C I J A N" Serdecznie zapraszam do dyskusji

 

Panie Jezu! o Polskę… błagam Cię...o Polskę! I o światło Ducha co ciemność rozproszy. Przecież Naród nie może być Chryste jak Judasz  co sprzedał swoją wolność za tych parę groszy

 

" I szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede Mną, by bronił tej ziemi i przeszkodził Mi w jej niszczeniu, a nie znalazłem takiego...."( Ez 22, 29)

Moja notka napisana w 2015 roku- wciąż aktualna. Zaczynała się od słów Kard. Stefana Wyszyńskiego, wypowiedzianych w 1976 r.:

"Naród, w którym rozłożona została rodzina – zanika. Istnieje bowiem biologiczna zależność i więź między rodziną a narodem (…) Naród stanowi ochronę dla rodziny i odwrotnie. W ciężkich czasach bytu narodowego, gdy nie mieliśmy wolności politycznej naród ze wszystkimi swoimi wartościami chronił się w zaciszu i dyskrecji życia rodzinnego. Pamiętam, jak będąc małym chłopcem uczyłem się w domu historii Polski na 24 obrazkach, które ojciec mój wyciągnął gdzieś z ukrycia. Czytaliśmy tę książkę podczas długich zimowych wieczorów. Jakże wiele z tamtych czasów zapadło mi w duszę do dziś dnia. Naród musi uznać prawa rodziny, a zwłaszcza prawo do jej trwałości. I nic z tego przeciwko temu podejmować nie może, bo szkodziłby sam sobie. Na służbie rodziny musi być cały dorobek narodu – jego język, dzieje, obyczaj i tradycje."

A kończyła się moją zadumą :

"Gdzieś z daleka przypłynął ku niej głos księdza:   

- Poszukaj odpowiedzi na to pytanie za kilkanaście lat, gdy dorośniesz.   

- Tak, do wszystkiego trzeba dorosnąć, ale kiedyś wrócę do tych wydarzeń...

- Mówiłaś coś?- zapytała Lucyna.         

- Nie, nic.. Pomyślałam tylko głośno...

W zaciśniętej dłoni trzymała bukiet zwiędniętych kwiatów... (krótki fragment z mojej książki „Życiem malowane”). 

Ps : CZY UMIEMY DZISIAJ BUDOWAĆ ZGODĘ I SOLIDARNOŚĆ? CZY NASZE DOMY SĄ JESZCZE DLA NAS MAŁYMI OJCZYZNAMI?

Powtórzę słowa Prymasa tysiąclecia: "...  Istnieje bowiem biologiczna zależność i więź między rodziną a narodem (…) Naród stanowi ochronę dla rodziny i odwrotnie..."

A więc potrzeba Nam dobrze funkcjonujących Rodzin, ale te z kolei BĘDĄ DOBRZE FUNKCJONOWAŁY, GDY BĘDĄ MIAŁAY OCHRONĘ W NARODZIE.

Często mówię O RODZINIE- MOJEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE....

Załączając krótkie fragmenty z mojej książki, pokazałam kilka scen z życia mojej rodziny i mojej małej społeczności ... Czas powojenny, bardzo trudny czas; przesiedleńcy z różnych stron Polski stanęli swoją stopą na "ZIEMI OBIECANEJ" (Ziemie Zachodnie) by bardzo szybko  przekonać się, że to co OBIECANE, nie zawsze oznacza DOBRE I PRZYJEMNE; ziemia, którą ukazywano Im niemalże jak rajski ogród, nagle okazuje się ziemią z Księgi Rodzaju:

"...w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia.

Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli.

W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie..."(Rdz3,19) W dzieciństwie patrzyłam na te ciernie i osty, i na pot na czole mojego Taty, i na zmęczoną, ale zawsze uśmiechniętą twarz mojej Mamy...Widziałam też życie ludzi wokół...Na tej małej Ziemi, gdzie żyli, gdzie pracowali, spotkały się różne tradycje, wielokulturowość, różne doświadczenia życiowe i różne drogi życia. Była bieda; ziemia zachłannie wołała o ręce do pracy - tych małych i tych dorosłych. Ale mimo ogromnego wysiłku bieda zaglądała do wiejskich gospodarstw; to czego nie pochłonęła zaraza (brak opieki weterynaryjnej), zabierały podatki..

Było jednak coś pięknego w tych ludziach; wszyscy dążyli do dobrze pojętej integracji, do wzajemnego poszanowania i sąsiedzkiej pomocy, do dbałości o Polską Tradycję, do  budowania  patriotyzmu. Porządkowali swoje domostwa i obejścia... Bardzo często widziałam uśmiechniętą twarz mojego Taty, gdy mówił: NASZE DZIECI DOCZEKAJĄ PRAWDZIWEJ POLSKI..

A później MY wkroczyliśmy w dorosłe życie i powtarzaliśmy słowa Naszych Ojców: TO DLA NASZYCH DZIECI...

Minęło tyle lat....Biorę do ręki Biblię i nie przypadkiem zanurzam się w tekst:

IZAJASZ 22 rozdział, 24- 30

«Synu człowieczy, powiedz jej: Ty jesteś ziemią, która nie została ani oczyszczona, ani obmyta w dzień burzy; której władcy, zamieszkali w jej środku, są jak lew ryczący, co rozdziera zdobycz: pożerają ludzi, zabierają bogactwa i kosztowności i mnożą wdowy wśród nich.

 Przywódcy pośród niej są jak wilki rozdzierające zdobycz: rozlewają krew, zabijają ludzi, aby osiągnąć niesprawiedliwe zyski.

 Prorocy natomiast   pokrywają ich [winy] tynkiem, głosząc zwodnicze zapowiedzi i rozpowiadając im kłamliwe wieszczby. Mówią oni: Tak mówi Pan Bóg, podczas gdy Pan nie mówi.(Na przykład o ZIELONEJ WYSPIE)...I szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede 7- 19)

OTO MAMY OBRAZ UPADAJĄCEGO NARODU; możemy tu dostrzec upadek polityczny i moralny. Zauważmy, że upadek polityczny zawsze poprzedzany jest upadkiem moralnym.   Każdy Naród upadnie, gdy upada moralność, a przy tym ci, od których wiele zależy, " otynkowują dziury"...Politycy pokrywają swoje winy "tynkiem"...

CZYTAM: "TY JESTEŚ ZIEMIĄ, KTÓRA NIE ZOSTAŁA ANI OCZYSZCZONA, ANI OBMYTA W DZIEŃ BURZY...."( pomyśl o Solidarności, o okrągłym stole, o Magdalence, o rządzie)

Polska  nie została ani oczyszczona, ani obmyta w dzień burzy...Dziury, wyłomy, wyrwy i wciąż nowe tynki...

WYŁOM W BIBLII  ZAWSZE MA TO SAMO ZNACZENIE- UKAZUJE KRAJ W RUINIE....

Bóg mówi do Ezechiela:

"Wynieś swoje tobołki, jak tobołki zesłańca, za dnia, na ich oczach, i wyjdź wieczorem - na ich oczach - tak jak wychodzą zesłańcy.  Na ich oczach zrób sobie wyłom w murze i wyjdź przez niego!  Na ich oczach włóż tobołek na swoje barki i wyjdź, gdy zmierzch zapadnie. Zasłoń twarz, abyś nie widział kraju, albowiem ustanawiam cię znakiem ." (Ez 12, 4-6)

W tym opisie Bóg piętnuje tych, którzy dopuścili do zniszczenia kraju, a sami poszli w ciemność.

W Księdze Jeremiasza 39, 2 -  czytamy, że  "uczyniono wyłom w murze  miasta"-  i wszyscy wojownicy uciekli, wychodząc nocą z miasta..."

W Biblii często spotykamy się ze słowem "Wyłom"-  i zawsze Ci, którzy spowodowali zniszczenie uciekają od odpowiedzialności.

W naszych "murach" - w Naszej Ojczyźnie, są takie właśnie wyrwy, dziury i wyłomy. Są one zarówno w PRAWIE- poczynając od Konstytucji, jak i w złych rozporządzeniach i ustawach, ale nade wszystko są one w złej woli i w braku

 i w braku moralności rządzących.

WYŁOM W MURZE;  dzieje się zło, a odpowiedzialni - przywódcy, "uciekają nocą" - tzn. odwracają się  od Bożych Praw, od odpowiedzialności- idą "w ciemność", tam gdzie ich nęci sława i dobrobyt, myślą, że przez niemoralne przepisy i zbrodnicze ustawy idą ku wolności - a przecież idą w ciemność - ku prawdziwej niewoli- NIEWOLI DUCHA.

Chcieliby pociągnąć za sobą cały Naród, ale Naród czuje głębiej i widzi więcej od Przywódców, którzy zapomnieli już kim są, dokąd zmierzają, i KIM JEST NARÓD.

Zapominają też, że "wyłomy" jakie są ich udziałem, a więc ich decyzje, ich nieodpowiedzialne  rządy, afery, rozgrabianie Naszego Narodowego majątku, otwierają wrogowi dostęp do "miasta". (czytaj- do Naszego Państwa)...

"PROROCY" NATOMIAST OTYNKOWUJĄ ICH WINY....

Niedawno remontowałam swoje mieszkanie; przez długi czas miałam możliwość obserwowania żmudnej pracy majstra. Najdłużej trwało oczyszczenie podłoża; usuwanie starej farby, równanie dziur i drobnych nierówności, kładzenie gładzi, szlifowanie- dopiero na tak przygotowane ściany kładziono farbę. Zdarzyło się przy tym, że młody pomocnik majstra, na części powierzchni nie oczyścił gruntu i nazajutrz całe płaty farby odpadły...  Nie da się kłaść nowego na stare- jedno i drugie zmarnieje.

CZY WOBEC TEGO MAMY "pokrywać ich [winy] tynkiem"(czyt. winy rządzących), aby "jutro" obudzić się w jeszcze gorszym bałaganie..." z płatami farby co odpadły z nieoczyszczonego podłoża ?"

W  świetle nadchodzących wyborów przychodzą mi różne myśli; Oto mamy po raz kolejny wybrać...ALE, nie naprawiliśmy "wyrw, dziur i wyłomów" -NIE NAPRAWILIŚMY SYSTEMU, a przecież ten system doprowadził Nasz Kraj do ruiny…

Bóg mówi do Ezechiela:
"Wynieś swoje tobołki, jak tobołki zesłańca…. Zasłoń twarz, abyś nie widział kraju, albowiem ustanawiam cię znakiem ." (Ez 12, 4-6)
W tym opisie Bóg piętnuje tych, którzy dopuścili do zniszczenia kraju, a sami poszli w ciemność.
W Księdze Jeremiasza 39, 2 - czytamy, że "uczyniono wyłom w murze miasta"- i wszyscy wojownicy uciekli, wychodząc nocą z miasta..."
W Biblii często spotykamy się ze słowem "Wyłom"- i zawsze Ci, którzy spowodowali zniszczenie uciekają od odpowiedzialności.
W naszych "murach" - w Naszej Ojczyźnie, są takie właśnie wyrwy, dziury i wyłomy. Są one zarówno w PRAWIE- poczynając od Konstytucji, jak i w złych rozporządzeniach i ustawach, ale nade wszystko są one w złej woli i w braku moralności rządzących.
Zapominają też, że "wyłomy" jakie są ich udziałem, a więc ich decyzje, ich nieodpowiedzialne rządy, afery, rozgrabianie Naszego Narodowego majątku, otwierają wrogowi dostęp do "miasta". (czytaj- do Naszego Państwa)...

CZYTAM JESZCZE RAZ: "TY JESTEŚ ZIEMIĄ, KTÓRA NIE ZOSTAŁA ANI OCZYSZCZONA, ANI OBMYTA W DZIEŃ BURZY.." - czy na takiej "ziemi" zbierzemy dobry plon?
POWTÓRZĘ też słowa z wersetu:
" I szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede Mną, by bronił tej ziemi i przeszkodził...w jej niszczeniu, a nie znalazłem takiego...."
PILNIE POTRZEBUJEMY LUDZI, KTÓRZY STANĄ DO NAPRAWY WYŁOMÓW, którzy nie będą kładli nowych tynków na stare zaniedbania, którzy "zerwą tą zgniłą skorupę" i naprawią wyłomy...
SĄ WSRÓD NAS LUDZIE PRAWI I ZDOLNI - NAPRAWIACZE WYŁOMÓW.
Do takich Ludzi mówię; STAŃ W WYŁOMIE, BY BRONIĆ TEJ ZIEMI I PRZESZKODZIĆ W JEJ ZNISZCZENIU.
CZY BĘDZIE CI ŁATWO ?- Nie! W Księdze Nehemiasza w 4 rozdziale, widzimy, jak obok naprawiaczy gromadzą się wrogowie; drwiny i kpiny, a nawet zagrożenie fizyczne.
CI CO MYŚLĄ DOBRZE I CZYNIĄ DOBRZE ZAWSZE MAJĄ WROGÓW, bo dla źle czyniących jesteś wyrzutem sumienia...
Mówi nam też o tym nasza lektura:.( zupełnie pokrywa się z Księgą Nehemiasza)
Krótki fragment z Zemsty A. Fredry:
"Nagle okazuje się, że Rejent zlecił murarzom naprawę muru rozgraniczającego część zamku należącą do niego, od części należącej do Cześnika. Cześnik każe Papkinowi rozpędzić murarzy".
"«Upada siła dźwigającego ciężary, a gruzu wiele;
więc nie zdołamy odbudować muru»." (Ne 4, 4)
ALE W KSIĘDZE NEHEMIASZA CZYTAMY RÓWNIEŻ:
«Nie bójcie się ich! Na Pana wielkiego i strasznego pamiętajcie i walczcie za braci swoich, za synów swoich i córki, za żony swoje i domy!» (Ne 4, 8)

MY RÓWNIEŻ, NIE TRACĄC DUCHA, mówimy o wadach obecnego systemu- o konieczności wprowadzenia zdrowych zasad Demokracji opartej na Bożym Prawie... MÓWIMY Z ZATROSKANIEM O NASZEJ OJCZYŹNIE MAŁYCH OJCZYZN...
APELUJEMY; "NIE KŁADŹCIE TYNKÓW NA NIE OCZYSZCZONĄ POWIERZCHNIĘ !"- naprawcie system. WYJDŹCIE Z CIEMNOŚCI - DEMOKRACJA MA PIĘKNĄ JASNĄ STRONĘ.

 

I jeszcze jeden wers z Nehemiasza- DLA NAS:


 13 I rzekłem do możnych, do zwierzchników i do reszty ludzi: «Praca jest różnorodna i rozległa, a myśmy rozdzieleni na murze, jeden z dala od drugiego”.

           

Zbliżmy się do siebie, stańmy „murem i na murze” jeden obok drugiego,STAŃMY W WYŁOMIE, BY BRONIĆ TEJ ZIEMI I PRZESZKODZIĆ W JEJ ZNISZCZENIU”.

   

                                              

Serdecznie pozdrawiam. Helena

            

KOMENTARZE

 • Witamy
  Tego sie nie spodziewalem
  Raz jeszcze witam
  8-)))))))

  Zdrowia
 • @Husky 19:46:32
  Witaj. Miło mi widzieć Cię znów. Wierze, że jest to zaskoczeniem, ale jest taka potrzeba. Mam nadzieję, że wspólnie zadbamy o odpowiedni poziom dyskusji na powazne, bo POLSKIE tematy. Pozdrawiam. Helena

  Ps. Ważne sprawy podam na priv.
 • @alfa.com.hel 19:50:43
  I nie dasz sie wiecej prowokowac
  Wiesz kogo mam na mysli
  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 19:56:30
  AMEN!
 • @Hades 20:26:39
  I zaczynaja czerwoni ...wyc
  Normalne

  Tyle wam zostalo
 • @Hades 20:26:39
  Tak, bardzo im się spieszy z zaoraniem portalu - Keren, Bara bar, Krystyna Trzcińska, teraz reaktywacja "pobożnej pani Heleny". Religijne odloty to spokojnie połowa prawej kolumny z nowymi tytułami. Zalew tekstów rodem ze stajni Sakiewicza czy reszty medialnego konglomeratu PiSo-izraelsko-waszyngtońskiego. To wszystko przy wycofaniu się większości normalnych pisujących tu ludzi. Rozganiają brutalnie czytelników i komentatorów, których portal zbierał latami. A pan Opara patrzy sobie na to i ... drukuje sobie swój tekst AMEN, co oznacza przecież KONIEC.
 • @Światowid 21:20:15
  Rzekł bloger wszystkich blogerow piszący tu od 2 dni
  Nim Helenka tu pisała to wróble o tobie tu nie ćwierkały a pouczać chcę
  i linie programową portalu ustala
  No parodia
  blagierze
 • Polska jest w stanie ruiny?
  A nie właściwiej było by napisać "w budowie", albo "odbudowie"? Wszak to po (nie)rządach Partii Oszustów, wg której Polska to "ch..j, d..pa i kamieni k..pa".

  "mówimy o wadach obecnego systemu- o konieczności wprowadzenia zdrowych zasad Demokracji opartej na Bożym Prawie"
  - Czyli co konkretnie masz na myśli? Może Intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski?

  A to Boże Prawo, to co ma oznaczać? - Dekalog, państwo wyznaniowe, a może monarchię konstytucyjną z królem zależnym tylko od Boga i papieża?

  ""NIE KŁADŹCIE TYNKÓW NA NIE OCZYSZCZONĄ POWIERZCHNIĘ !"- naprawcie system"
  - Jakie konkretnie masz propozycje?
 • @Hades 20:26:39
  Wiesz co... powiem Ci tylko tyle, "zapisz się" do tej "sekty" póki jeszcze możesz (o ile jeszcze żyjesz tu na tej Ziemi), bo TAM będzie juz za późno.
  NIE BÓJ SIĘ zapoznać się relacjami ludzi którzy TAM byli, nie bój się zapoznać się z relacji ludzi- księży egzorcystów którzy znają TAMtą rzeczywistość z praktyki, nie bój się zapoznać się z uznanymi przez Kościół, ale zabronionymi przez niektórych hierarchów tzw objawieniami "prywatnymi" (jakie to prywatne, skoro skierowane przeważnie do całego świata)...

  NIE BÓJ SIĘ, bo jak TAM pójdziesz, już niczego dla siebie nie zrobisz, a TAMta rzeczywistość jest podobno dla 2/3 (dane z okresu II wojny) bardzo ciężka już na wieczność.

  Czy Ty rozumiesz, że tutaj pracujesz na swoją WIECZNOŚĆ? BO KAŻDY Z NAS JEST NIEŚMIERTELNY?....
 • @Krystyna Trzcińska 21:00:59
  Po raz kolejny zwracam pani uwagę na to, że TAM zostanie pani rozliczona z każdego słowa wysłanego w świat.
  Jeżeli ktoś z pani powodu straci Wiarę i pójdzie na potępienie, to będzie panią w godzinie pani agonii oskarżać, tak jak demony dusz ludzi potepionych, które w grzechu cięzkim zostały zamordowane przez Piłsudskiego, przyszły go oskarżać w godzinie jego agonii.

  Wiemy to z relacji mistycznych i historyków.
  Podobno Piłsudski strasznie cieprpiał (i podobno cierpi nadal) juz w godzinie swojej agonii (czyli jeszcze życia tu na Ziemi).

  Też koniecznie chce pani mieć laki los jak on?
  Pani może nawet jeszcze zostać świętą...
  Zachęcam do refleksji.
 • @Światowid 21:20:15
  Niestety, Sakiewicz i jego świta, Sekielski itd, stoją po tej samej stronie co wy.
 • Odeszli Astra i Ruszkiewicz ...
  Na forum powraca forumowe kółko różańcowe. Przygnębiający epizod ? Zróbmy wszystko by tak było ... .
 • @Jan Paweł 07:50:19
  Bardziej bym u Ciebie cenił zamiast nieśmiertelności, odrobinę wiedzy skromności i rozsądku... Amen.
 • Autorka
  Założyła Pani cykl tematyczny FORUMCHRZEŚCIJAN a zleciało się tu towarzystwo krytykantów lamentując, że są wycofywani w cień, podczas gdy za pomysłem opowiedział się tylko Husky i Jan Paweł. Ot diabelska przewrotność! Każdemu z osobna nie wadzą zaś jakieś lgbt, przeciwnie podobnie wrzasną, że równość, wolność i kopulowanie jednego z drugim jest świętym obowiązkiem każdego. Są już blisko, bo WHO przyjęła dyrektywę, że brak kopulacji jest chorobą. Jeszcze krok a poprawią, że brak kopulacji z dewiacją jest chorobą. A choroby należy leczyć. Chciałabym zobaczyć jak takiego Hadesa czy Oracza wleką na przymusowe leczenie.

  ps. komu się nie podoba, niech nie czyta i nie warczy.
 • @wercia 14:56:50
  Na forum powraca forumowe kółko różańcowe. Przygnębiający epizod ? Zróbmy wszystko by tak było.

  Potwierdza Pani moje najgorsze obawy. Żarliwy, lecz niezbyt lotny parafianin powraca ....
 • @ZBYSZEK49 15:56:23
  A w czym uwiera kółko różańcowe? Przecież nie "narusza cudzych uczuć"
  A czy ten parafianin nie jest taki lotny? On opiera się na wierze a nie ateistycznych ideologiach, które więcej szkody niż pożytku wyrządziły.
 • @ZBYSZEK49 15:56:23
  Austria, która nie była i nie jest tak katolicka wraz z przedstawicielami najwyższych władz urządziła krucjatę różańcową, aby odzyskać niepodległość, ponieważ rozmowy dyplomatyczne nie przynosiły efektu https://www.salon24.pl/u/niewiarygodne/695239,jak-austria-odzyskala-suwerennosc-w-1955
  Mimo realnie marnych szans, władze radzieckie raptem zmieniły zamiar i wycofały stamtąd swoje wojska.
 • @Hades 20:26:39
  to są czasy polaryzacji. w artykule jest cytat z Wyszyńskiego: "Istnieje bowiem biologiczna zależność i więź między rodziną a narodem (…) Naród stanowi ochronę dla rodziny i odwrotnie."
  nic by się nie stało, jakbyś tak pokrytykowal wiarę chrześcijańską w Białymstoku. Nic by się tez wielkiego nie stało, jakby kibole Jagiellonii wzięli cie za pedała i konkretnie okopali nery.
 • @Światowid 21:20:15
  Przyrównywać Panią Helenę do współczesnych faryzeuszy typu Karen czy Bara bar to trzeba być półgłówkiem, dorzucić do tego oszołoma Trzcinska- oszołomem.

  "Istnieje bowiem biologiczna zależność i więź między rodziną a narodem (…) Naród stanowi ochronę dla rodziny i odwrotnie."

  pozostało ci wziąć hadesa za łapkę, owinąć się tęczowa szmata i bujać do swoich. po drodze chłopaki z Jagiellonii zrobią wam z dupy jesień średniowiecza.
 • @marek13 13:15:23
  Istnieją bowiem dwie grupy ludzi czytających Biblię są to Ci , którzy rozumieją słowa tam zapisane w sposób dosłowny i jest to wtedy kolejna książka w ich życiu i tym czytelnikom nie przeszkadza to że biorą jednocześnie do ręki inną literaturę . Jest też inna grupa czytelników , wywołanych z tego świata przez samego Boga , którzy odkrywają Prawdę w Biblii pod kontrolą już samego Boga . To powoduje , że stają się Dziećmi Boga .

  I rzeczywiście jest różnica pomiędzy Panią Heleną czy Panią Trzcińską , bo Keren należy do tej drugiej grupy !!!
 • @wercia 14:56:50
  100/100 !!!
 • @alfa.com.hel 19:50:43
  Witam Ciebie Droga Pani Helenko... :-)

  //Wierze, że jest to zaskoczeniem, ale jest taka potrzeba. Mam nadzieję, że wspólnie zadbamy o odpowiedni poziom dyskusji na powazne, bo POLSKIE tematy.//

  Ma być forum chrześcijan czy Polaków? - O! I jak to wygląda - "chrześcijan" z małej litery a "Polaków" z wielkiej należy pisać?
  ;-) Dobrze, że to tylko słowa...
  Można by słysząc "Polska" świat widzieć cały... Ale czy nam tak godzi się?
  Może prędzej gdy Polska Chrystusa Świata?
 • @Mind Service 23:32:30
  Polska jest w stanie ruiny?
  Tak. Gorzej być nie może. Musisz sobie sprawę z tego zdać. Opanować smutek...
  Czy Ty doświadczyłeś smutku?
  // Wszak to po (nie)rządach Partii Oszustów, wg której Polska to "ch..j, d..pa i kamieni k..pa".//

  O czym Ty człowieku mówisz? Myślisz, że to sprawa tej czy innej partii?
  Rozejrzyj się. Jeśli masz oczy do patrzenia. Bóg jest blisko i widzi...
  Jest bardzo źle. Ludzie są źli - wbrew swej prawdziwej naturze. Ale skąd Ty możesz to wiedzieć jak tylko siedzisz i patrzysz przez szybę? Możesz?

  //- Czyli co konkretnie masz na myśli? Może Intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski? //

  Może to, może siamto... Tu nie chodzi o tytuł czy datę w kalendarzu... Daruj sobie te wielkie litery... Chrystus póki co woli zostać żebrakiem... Czy nie tak mówił?

  //A to Boże Prawo, to co ma oznaczać?//

  Zwróć się o pomoc do Jezusa Chrystusa. Jeżeli potrzebujesz!
 • @Mind Service 23:32:30
  Witaj. Rozumiemy tak samo, tylko zauwaz, ze ja pisałam na kanwie Słowa Bożego ukazujac przy tym, jak Słowo Boże ukazuje rzeczywistość, postawy ludzkie, metody- tu i teraz. Spójrz jeszcze raz. Pozdrawiam.
 • @Jan Paweł 07:39:54
  Pozdrawiam serdecznie
 • @ZBYSZEK49 09:59:37
  Pozdrawiam
 • @wercia 14:56:50
  Dziękuje,pozdrawiam
 • @marek13 13:07:21
  Pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 18:46:27
  Doprawdy, doceniam to, że mi w końcu odpisałaś. Lepiej późno niż wcale. Jeszcze lepiej by było, gdybyś mi odpowiedziała na moje pytania.
 • @Mind Service 19:05:25
  A ja doceniam to, że mi nie odpisała... ani Autorka, ani Ty :-)
 • @Franek Ganek 21:11:44
  Zacznij pisać kulturalnie i z sensem to Ci będę odpowiadał. I jeszcze jedno: trolli nie cierpię, zwłaszcza ruskich.
 • @Franek Ganek 21:11:44
  Wybacz, mam bardzo pilną pracęi troche szwankuje mi przeglądarka. Dziękuje za wpis.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY