Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
607 postów 6834 komentarze

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

MODLITWA SERCA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzięki Modlitwie odkryjesz, jak Słowo Boże, jak Biblia, jest aktualna dla Twojego życia. Oprócz modlitwy codziennej proponujemy także różaniec, rachunek sumienia i inne wartościowe treści.


ROZWAŻANIE NA DZISIAJ.

 

Iść w zgodzie z Wolą Bożą to piękne, i trudne zarazem. Zaufać Bogu bez najmniejszej domieszki Naszego "JA". Bardzo tego pragniemy a równocześnie Nasza ludzka natura nie może bez reszty wyzbyć się tęsknoty....Za czym? - wszystko mamy w Bogu, zaspokojenie wszelkich Naszych pragnień... Ale czasem do okien zapuka samotność; ale czasem gdzieś by się biegło, gdzieś szło... Boże Mój, jak dobrze, że w takich chwilach Ty wciąż JESTEŚ w moich myślach, w moim sercu, a czasem siedzisz (po prostu) w moim fotelu i czekasz na mój powrót do Twego Serca. I to jest wzruszające i piękne zarazem. Jakże mogłabym odejść od Ciebie mój Jezu, gdy Ty jesteś tak Wierny, tak Cierpliwy i wciąż uśmiechnięty i wciąż kochający... Jeszcze trochę mi brak do zjednoczenia z Tobą... Poczekasz Chryste? Wiesz, że nigdy nie odejdę zbyt daleko, a właściwie to z każdym dniem maleje ten mały "odcinek drogi" który muszę przejść. Wiem, że cierpliwie zaczekasz aż do reszty pokonam samą siebie. Helena

 

WSPOMNIENIE...

W zadumie, wpatrzona w dal
rozmyślam...
coś było, coś minęło
coś trwa....
Pięknieje nowy dzień...
Drzewa za oknem
w zielonych sukniach
obmyte deszczem,
osuszone słońcem...
śpiewa ptak
szumi wiatr
kołysząc gałązki drzewa
Uśmiech na ustach....
dusza śpiewa...
Cichutka melodia
wciąż ten sam śpiew...
Tylko wietrzyk chłodniejszy nieco
co dnia inny, co dnia nowy
pędzi i gna
to znów płynie lekko;
dotknie gałązek drzewa
zakołysze, zanuci, zaśpiewa
i gna...
A ja tu - przy oknie zapatrzona w dal
w drzewa muskane słońcem
kołysane wiatrem...
Cisza...
coraz większa cisza...
Moja dusza
spleciona z gałązkami drzewa
ze słońcem i z wiatrem
coś nuci, coś śpiewa
gra tęskną melodię
na listeczkach z drzewa...
Unosi się, to znów cichnie
i znów nuci czule...
Cisza, błogość

i słońce i wiatr

i gałązki drzewa

Moja dusza śpiewa...

    Serdecznie pozdrawiam. Helena

KOMENTARZE

 • MODLITWA SERCA
  https://youtu.be/dmYkpJaAG_Q
 • @alfa.com.hel 18:21:53
  Witaj Siostro . Ukłony . http://s8.flog.pl/media/foto/8964220_polskie-polne-kwiaty-.jpg
 • @alfa.com.hel 18:21:53
  Szczęść Boże!
  Dobrze mieć świadomość, i mimo przeciwności warto iść z wiarą.

  https://pbs.twimg.com/media/DrfztzsWwAUwUW9.jpg
 • Odnośnie "Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania.Mój status- nauczyciel akademicki na emeryturze
  Ot, ślad "dyskusji akademickiej" z innym nauczycielem - tym razem w Paryżu - i jeszcze nie na emeryturze:

  PIERWSZE WYDARZENIE TO BYŁ WYNALAZEK LITROWEGO PISMA (uważanego przez “mojżeszowców” za “boga”), w którym sobie ci “mojżeszowcy” ZAPISALI, że “bóg” (PISMO) dało im JEDYNYM wśród zwierząt (stąd Monoteizm Antyzoologiczny Naszej Wiary) PRZYKAZANIE PANOWANIA NAD ZIEMIĄ I NAD WSZYSTKIM CO SIĘ NA NIEJ PORUSZAĆ ODWAŻY – PEŁNA PSYCHOPATIA WIARY ludu “trzymającego się oddzielnie” od innych ludów i od reszty przyrody, traktowanej jako ZŁO, KTÓRE NALEŻY UJARZMIĆ (co z nabożeństwem trwa do dzisiaj i co jest CECHĄ NABYTEGO – I DZIEDZICZONEGO W DUŻEJ MIERZE – AUTYZMU / ŚLEPOTY poznawczej).

  I TYLE “PUSTEJ CUDOWNOŚCI” tej religii. Przecież nic lepszego nie potrafiły Żydo-mędrki wykombinować. Po prostu się nie da nic nad ten BOŻY AMBITNY KRETYNIZM wymyśleć. Grzech Pierworodny temuż celowi też ZNAKOMICIE SŁUŻY.

  Czytać więcej https: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/11/07/siedem-swiatel-rozumu-wg-markglogg-1997-i-ich-wspanialy-rozblysk-w-21-lat-pozniej/
 • @Gąsiennica 19:56:38
  Ty kto Eskimos , czy błazen . Na Stańczyka raczej kwalifikacji brakuje . Salut dobrze że mogę się pośmiać . :)))))
 • @Repsol 20:04:34 Z pozdrowieniami od Orła Białego, nie koronowanego
  https://i0.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/11/orzel-bez-korony-300x174.jpg
 • @Gąsiennica
  Odpocznij ,Salut :)
 • Cisza
  "... A ja tu - przy oknie zapatrzona w dal
  w drzewa muskane słońcem
  kołysane wiatrem...
  Cisza...
  coraz większa cisza..."

  Można pozazdrościć tej ciszy. Bóg najgłośniej mówi w ciszy.
  Tak, to modlitwa serca ... i komunia serc.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Repsol 18:36:45
  Witaj Bracie! Pozdrawiam serdecznie.
 • @Husky 18:58:28
  Witaj. Miło Cie spotkać.
 • @Gasienica 19:56:38
  Niedouczony Człowiek nie powinien mędrkować w sprawach w których,
  poza bzdurami, nie ma nic do powiedzenia.
  "I TYLE “PUSTEJ CUDOWNOŚCI” tej religii".
  Nie piszę o Religii- nie zajmuję się religioznawstwem, piszę o Bogu który JEST i w Osobie Jezusa Chrystusa dotknął ISTOTY MOJEGO ŻYCIA. Takiego Boga znam i takiemu służę.
  Nadmieniam, że "wypociny" pouczajaace mnie w mojej wierze, będą usuwane.
 • @miarka 22:26:26
  TAK, gdy chcesz usłyszeć BOGA, MUSISZ ODNALEŻĆ CISZĘ. Nie tą na zewnątrz, ale CISZĘ W SWOIM WNĘTRZU. Pozdrawiam serdecznie.
 • @ miarka 23:24:58
  W ZAŁĄCZENIU- patrz, pierwszy komentarz- mój FILMIK pt. MODLITWA SERCA. POSŁUCHAJ!
 • @alfa.com.hel 23:28:10
  Wysłuchałem. Piosenka-modlitwa przepiękna, wzruszająca niewątpliwie szczera, stąd więc tytuł. Równie dobrze tytuł mógłby być np. "Modlitwa życia".
 • Pan Bog zadziwia swoimi stworzeniami.
  Co rok , na wiosne przylatuja do nas koliberki. Leca 6000 km z Meksyku z szybkoscia 54 km na godzine. Wieszamy im poidelka z cukrem: 2 czesci wody na 1 czesc cukru. Najpierw byla 1 parka a w tym roku juz bylo 4 parki. Oczywiscie, ze sadzimy kwiaty z nektarem. Kwiaty wola od poidelka. Zjadaja tez komary i male muszki. W tym roku gdy wszystkie kwiaty juz powiedly polecialy na poludnie. Zostal jeden. Przylatywal do poidelka az do mrozow. Czy to byl ojciec rodu, ktory juz zdawal sobie sprawe , ze na poludnie nie doleci? A moze polecial sam? Nie boja sie ludzi. Siedze zwykle na werandzie 1-2 m od poidelka a one wykonuja pokazy lotnicze nad moja glowa. Kazdy ma inne kolory a ich uklad jest taki jakiego najlepszy artysta by nie ulozyl. Helenko, pozdro z Rockford Illinois.
 • @miarka 00:37:31
  Tak! Masz racje- to jest modlitwa życia- A ŻYCIE, TO SERCE. Pozdrawiam.
 • @staszek kieliszek 03:49:16
  Witaj, Staszku- piękny jest ten Twój wpis. Istotnie- BÓG NAS ZADZIWIA i nie tylko Stworzeniami- zadziwia Nas wszystkim, na co patrza Nasze oczy, i tym, co czuje Nasze serce i tym, co w duszy gra. Pozdrawiam Ciebie i Twoją Rodzinę.
 • @staszek kieliszek 03:49:16, piękny przykład miłości Bożej
  "Gniazdo kolibra to „jedna z najbardziej misternych konstrukcji świata” — twierdzi pewien znawca. Joan Ward-Harris pokazała wysłannikowi Przebudźcie się! znalezione przez siebie gniazdko o średnicy czterech i pół centymetra, a głębokości jednego centymetra. Przytulne mieszkanko piskląt nie większych od trzmieli zostało tak zbudowane, że w miarę ich wzrostu też odpowiednio się poszerza. Trzymanie na dłoni tej maleńkiej miseczki z miękkiego materiału roślinnego jest wzruszającym przeżyciem. Gniazdka powstają również z delikatnych piórek powiązanych pajęczyną. Wewnątrz ptak składa dwa lub trzy śnieżnobiałe jaja przypominające „dobrane wielkością perły”."

  https://wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p?q=KOLIBRY%2A&p=par&r=occ

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101998089?q=KOLIBRY%2A&p=par

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102010212?q=KOLIBRY%2A&p=par

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102000042?q=KOLIBRY%2A&p=par

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101997321?q=KOLIBRY%2A&p=par


  Pozdrawiam:))
 • @staszek kieliszek 03:49:16
  Koliber słynie z niezrównanych talentów akrobatycznych. Na chwilę zawisa obok kwiatu i ssie nektar, trzepocząc skrzydełkami, które wyglądają jak mglista plama. Wtem energiczna kruszynka zmienia położenie, błyskawicznie odfruwając w przód, w tył, w bok albo nawet w dół i machając skrzydełkami 50 do 70 (niektórzy twierdzą, że aż 80) razy na sekundę! Podobno może lecieć z prędkością 50 do 100 kilometrów na godzinę i nagle stanąć w miejscu. Co uzdolnia kolibry do tak niezwykłych wyczynów?

  Sekret polega na zdumiewającej budowie anatomicznej. Rozwinięte mięśnie, przymocowane do wystającego mostka, stanowią 25 do 30 procent wagi kolibra. Skrzydła, sztywne na całej długości, powodują ruch lokomocyjny nie tylko w czasie ich opuszczania, jak to jest u innych ptaków, lecz i podnoszenia. Ptak potrafi się więc wzbijać i przemieszczać, zarówno unosząc skrzydła, jak i zniżając. Ponadto skrzydło może się obrócić w stawie barkowym aż o 180 stopni. Nic dziwnego, że powietrzne ewolucje kolibrów budzą taki zachwyt!


  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101999569?q=KOLIBRY%2A&p=par
 • @Gasienica 19:56:38
  "Odnośnie "Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania.Mój status- nauczyciel akademicki na emeryturze" Jsli juz kopiujesz moje dane aby sie nimi posłużyć to, proszę- czytaj dokładnie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY