Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 6813 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

NIE LUBIĘ KŁAMSTW...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A TU PROSZĘ PAŃSTWA KTOŚ KłAMIE - ZAKŁAMUJE... To do Ciebie Zawiszo...Niebieski(?) Chyba zmieniłeś kolor- bo Cię trudno poznać....

 

"On jest obrazem Boga niewidzialnego - 
Pierworodnym wobec każdego stworzenia
 bo w Nim zostało wszystko stworzone
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, 
byty widzialne i niewidzialne, 
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze
Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 
 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. 
 I On jest Głową Ciała - Kościoła". (Kol 1, 15-18)

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,  a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.  Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię". (Hbr 1, 1-4)

Wybacz Kerenie, posłużę się Twoimi tekstami, aby umocnic moje...

Nie Zawiszo! Ty katolikiem nie jesteś, ponieważ odrzucasz Syna Bożego jako Boga i Zbawiciela. Nie podoba Ci się postępowanie Pana Boga w Starym Testamencie a nie wiesz o tym, że to nie kto inny a Anioł Pana Jezusa prowadził przykładowo lud izraelski po pustyni! Nie wiesz o tym, że nazwijmy to Ręką Wykonawczą Boga Ojca podczas stwarzania Był Zbawiciel. 25.12.2016 20:08;242

No może to określenie „Ręka Wykonawcza” zbyt trafne nie jest, zatem powiem wprost: Świat stworzył Pan Jezus! Taka była Wola Boga Ojca!

Masz rację Kerenie- "....Przez Niego tezz stworzył wszechświat.."- Tak mówi SŁOWO BOŻE, którego Zawisza znac nie chce, lub zrozumieć nie może...

ODPOWIADA ZAWISZA:

@57KerenOr 20:08:24
Nie ma we mnie pychy zabłyśnięcia z Neon, bo gdybym chciał zabłysnąć jako Katolik to czy nie schlebiał bym takim blogerom jak Moher, Alfa i inni? Ja idę za prawdą.
BEZ PRZYWOŁYWANIA MNIE I MOHERA - PROSZĘ...
OBYDWOJE JESTEŚMY WIERZĄCYMI LUDŻMI DLA KTÓRYCH BÓG NIE JEST bożkiem,  WIARA JEST OPARTA O BOŻE SŁOWO, A LUDOWE WIERZENIA NIE SĄ RELIGIĄ...
"Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult czy rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka)."
W ludowych wierzeniach nie ma "sacrum"- sfery świętości, nie ma też sfery boskiej, doktryny, wspólnoty religijnej- KOSCIÓŁ, Zbór etc.- MISTYKI...
PISZESZ DALEJ:
"Jezus nie stworzył świata, zrobił to Bóg Ojciec...."
"Wszystko przez Niego i dla Niego zostaało stworzone..." - mówi Boże!!!
Oczywiscie było to WOLA BOGA OJCA...
NIE ZAPOMINAJ, ŻE JEZUS JEST SŁOWEM, KTÓRE BYŁO U BOGA I BYŁO BOGIEM!!!
JEZYUS JEST AMEN!(patrz Apokalipsa)- NIECH SIĘ STANIE!!
 
 BLUŻNISZ ZAWISZO- TY W OGÓLE NIE ROZUMIESZ O CZYM PISZESZ?
 

  Jezus jest Synem Boga zrodzonym z Maryi, przez Niego wybranym. Bo Twój Jezus musiałby być schizofrenikiem, gdyby podczas chrztu stojąc w wodach Jordany wypowiadał słowa zapisane przez Mateusza "Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»" Więc wierzysz w to, że Jezus stał w wodach rzeki i równocześnie wypowiadał słowa z obłoku? Jezus nie raz rozdzielał swoją osobę od osoby Ojca, Ty zaś kłamiąc Biblii twierdzisz że Bóg Ojciec i Jezus to to samo. Kłamiesz wbrew Biblii mówiąc "JEZUS STWORZYŁ ŚWIAT".
 
 
ZAPĘTLIŁEŚ SIĘ ZAWISZO....
PRZEZ JEZUSA - SŁOWO- STWORZONY ZOSTAŁ ŚWIAT- "NIECH SIĘ STANIE" ....
 
WPIS KERENA- SŁUSZNY:
 
PAN JEZUS JEST STWÓRCĄ ŚWIATA!

Wiele razy pisałem Ci, że Pan Jezus, Syn Boga Ojca stworzył świat. Jeżeli ktoś jednak powie, że Bóg Ojciec stworzył świat i udowodni na podstawie Nowego Testamentu, że Ojciec zrobił to Ręką Swojego Syna, to nic nie powiem!

Cytat 1 stwierdzający, że Syn Boży jest Stwórcą świata.
  Ewangelia według Jana 1/10!

Biblia Tysiąclecia!

"(10) Na świecie było /Słowo/, A ŚWIAT STAŁ SIĘ PRZEZ NIE, lecz świat Go nie poznał".

Biblia Warszawska!

"(10) Na świecie był i ŚWIAT PRZEZEŃ POWSTAŁ, lecz świat go nie poznał".

Przekład Nowego Świata!

"(10) Był na świecie i ŚWIAT ZACZĄŁ ISTNIEĆ PRZEZ NIEGO, ale świat go nie poznał".
 
 
LOTNA PYTA:
 
@57KerenOr 01:00:28
,,W którym miejscu chory człowieku napisałem, że Bóg Ojciec i Syn Boży to ta Sama Osoba? Napisz, w którym miejscu!!!"

Jeśli nie są tą samą Osobą, a jak twierdzisz Chrystus stworzył wszystko, to co robił Bóg Ojciec?

Co robił Bóg Ojciec?- realizował swój plan STWORZENIA, Zbawienia, USWiECENIA - i do tego właśnie powołał SYNA, a następnie dał Ducha Świętego.

 WYJATKOWY MANIPULATOR - ZAWISZA- PUNKTUJE:

 "Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»" Więc wierzysz w to, że Jezus stał w wodach rzeki i równocześnie wypowiadał słowa z obłoku? Jezus nie raz rozdzielał swoją osobę od osoby Ojca, Ty zaś kłamiąc Biblii twierdzisz że Bóg Ojciec i Jezus to to samo. Kłamiesz wbrew Biblii mówiąc "JEZUS STWORZYŁ ŚWIAT".

ZAWISZA CHCE UCHODZIŻĆ ZA HISTORYKA, NAUKOWCA, ZNAWCĘ?

Twoja sprawa Zawiszo- tylko nie chwytaj już za tematy o których masz niewielkie pojęcie, zostań juz sobie w tych swoich wierzeniach ludowych, klehdach i baśniach...

Nałykałeś się tego, bo przecież bazujesz tylko na tym, co gdzieś odnajdziesz, nie masz własnych przemyśleń, ani badań...
ZOSTAW
 RELIGIE TYM, KTÓRZY TYM ŻYJĄ, ROZUMIEJĄ I POSZUKUJĄ...

 

I NIE KŁAM, ŻE JESTEŚ KATOLIKIEM, A CO WAŻNIEJSZE,  CHRZEŚCIJANINEM....

 TY SPRZEDAJESZ CHRZEŚCIJAŃSTWO

 

 PYTANIE:

 

ZA ILE SREBRNIKÓW??????!!!!!!!

 
   Serdecznie pozdrawiam. Helena  
 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • tak jest
  Witaj Damo,

  jednak wróciłaś...

  W samej rzeczy- "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie"

  pozdrawiam serdecznie ;)
 • @Zorion 17:27:33
  Dziękuje Rycerzu...
  Czy wróciłam?- zobaczymy....
  Pozdrawiam serdecznie....:))))
 • Jeśli jesteś skóra do cytowania moich pytań
  To dlaczego nie zacytujesz tego?

  ,,@57KerenOr 01:00:28
  Twoje podejście do tej kwestii raczej nie ma wiele wspólnego z początkowymi naukami kościoła, o czym świadczy prawosławie.

  ,,Doktryna prawosławia opiera się na dekretach siedmiu pierwszych soborów powszechnych i przekazach Ojców Kościoła. (...) Prawosławie nie przyjmuje dogmatu o „Filioque”, czyli pochodzenia Ducha Świętego zarówno od Ojca, jak i Syna (teologowie prawosławni tłumaczą, że Bóg Ojciec jest jedynym źródłem i Syna, i Ducha Świętego, wywodząc to od ponadczasowego pochodzenia Ducha Świętego, zob. J 15, 26: „Kiedy zaś przyjdzie Pocieszyciel, którego poślę wam od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o mnie”. Dlatego Bazyli Wielki napisał „Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden”
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prawosławie#

  Jeśli jest tak jak twierdzisz, to dlaczego Chrystus prosiłby Boga Ojca o wybaczenie albo o miłosierdzie, skoro sam jest wszechmogący?
  nadużycie link skomentuj usuń
  Lotna 26.12.2016 19:02:16"

  Według Ciebie, cały Kościół Ortodoksyjny kłamie, bo wierzy w Jedynego Boga i Stworzyciela, od którego WSZYSTKO pochodzi, który jest od niczego i nikogo niezależny, który jest doskonałym ponadczasowym i wiecznym Absolutem, u Którego było Słowo i Duch Święty?

  To jest Twoja interpretacja wiary chrześcijańskiej, której nie powinnaś nikomu narzucać, a tym bardziej nikogo pomawiać o kłamstwo, bo nie wierzy w to, co Ty uważasz za stosowne.

  Nota bene, Kościół Ortodoksyjny jest o wiele bliższy naukom Chrystusa niż Kościół Katolicki ze swoim satanistycznych Watykanem pławiących się w złocie i purpurze ( to ci dopiero stosowanie nauk Chrystusa w praktyce), a ich Biblia była przepisywana przez Świętych mężów z greki, a nie przez żydów z hebrajskiego, którzy nawet w Jezusa nie wierzyli.
  Biblia nawet po polsku jest tak napisana, że w różnych wersjach te same wersy mają znaczenie akurat odwrotne - jak nie wierzysz to sama sprawdź wersy mówiące o tym, kto jest księciem tego świata. Ciekawa jestem, z której wersji korzystasz, z tej, która twierdzi że Bóg, czy z tej, która twierdzi, że szatan.
 • Autorka
  Bardzo dobrze, że walczysz o prawdę.

  Za każdym kłamstwem, za każdą fałszywą interpretacją rzeczywistości idzie sekciarstwo, idą ideologie sięgające nawet szowinizmu religijnego, w którym nie liczy się już żadna mądrość, żadna racja merytoryczna, a jedynie licytacja na emocje i racje zdradzieckiego ludzkiego rozumu zadowalającego się jedynie literą słowa Bożego, nie zaś jego treścią.

  Za tym już idzie tylko o wymuszaną siłą lub jakąś formą terroru autopromocję - autopromocję kosztem potępianych pod byle pretekstem treści religijnych.
  To jest właśnie sedno szowinizmu: wywyższanie siebie kosztem potępiania innych.

  Za szowinizmem religijnym idzie już totalne potępianie żeby poczuć się pewnym własnych zalet, choć to obłuda, bo to nie są zwykle rzeczy porównywalne, a czyjś błąd w żadnym przypadku nie czyni ich lepszymi. Powody, dla których sądzą katolików, schlebiają ich miłości własnej, choć to zwykle tylko rozumowy legalizm i faryzeizm (Łk 18, 9-14)

  „Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?” (Mt 7, 3). Żeby go niszczyć i na jego tle wypadać lepiej, a więc się wynosić bez wskazywania na swoje rzeczywiste dokonania.


  "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" (Mt 7,1-3).

  Ten fragment Ewangelii wcale nie mówi, żeby nie dokonywać osądów – on mówi tylko żeby nie potępiać innych sądem nieżyczliwym, a z zamiarem wywyższania siebie.

  Natomiast trzeżwy osąd sytuacji, postępków i zamiarów innych ludzi to postawa chwalebna.
  – To szukanie prawdy na naszą sytuację życiową, podstawa naszej czujności i przezorności, podstawa dla mądrych, logicznych i dalekowzrocznych decyzji, podstawa dla układania sobie przyszłych relacji z tym człowiekiem.

  Przecież bez sprawiedliwego osądu, to nawet przebaczyć by się nikomu nie dało – bo i co, skoro nic nie osądzamy jako złe?
  Równie dobrze można by mniemać, że i tak nam każdy wszystko wybaczy.
  Równie dobrze trzeba by zapomnieć i o przebaczaniu, i o miłości.


  „wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością i troską o nauczanie” (2 List do Tymoteusza 4, 2). Nie ma tu tego „podnoszenia na duchu”. Do Ben Nechara pisałem:

  „Odnoszę wrażenie, że sekciarze wcale dobrze nie życzą Kościołowi, tylko celowo szukają w Kościele jakichś usterek, żeby tym samym kamuflować i relatywizować własne sekciarstwo”.

  Chodzi o to, że mamy sądzić ale konstruktywnie, wskazywać drogi porawy. U nich za jest sądzenie dla destrukcji. „Przestańmy więc sądzić jedni drugich. A raczej tak sądźcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia.” (List do Rzymian 14, 13)

  Zostaliśmy wezwani, żeby „oceniać jedni drugich za wyżej stojących od siebie” (List do Filipian 2, 3).

  U „sekciarzy” jest odwrotnie. Tymczasem chodzi o to, żeby służyć innym, „Równać w górę” tam, gdzie uważamy się za stojących wyżej.


  To co robią ci sekciarze trzeba uznać za terroryzm legalistyczny oparty o swoistą narrację słowa Bożego.

  To polaryzacja ideologiczna. Dotyczy i religii i polityki.
  Na byciu totalną opozycją można się samemu windować.

  Wiedzą o tym antypolityczni, antycywilizacyjni, antykultualni, amoralni i agresywnie demoralizatorscy szowiniści ideologiczni.
  Taka scena polityczna zostaje zamknięta dla dyskusji politycznych i dla samej polityki w ogóle.
  Zostaje tylko dwie strony w nieustannym zmaganiu o moralność, zmaganiu w efekcie którego następuje wielki „ruch w interesie” – średni giną, drobni są zniewalani (a nadto „depopulowani”), a największe zyski ma banksterstwo i prawnicy – obie strony żerujące na ludzkim nieszczęściu.


  Całe to sekciarstwo wpisane jest w wielki globalistyczno-syjonistyczno-korporacjonistyczny proces zagrażający już ludzkości jako takiej.

  Na literalnej, legalistycznej narracji rzeczywistości, a zwłaszcza na najgorszej, zbrodniczej w istocie „narracji rzeczywistości przez prawo” żerują dziś najgorsze szumowiny skupione w związki mafijne i spiski niszczące cały ład życia publicznego ludzkich społeczności.

  Wygrywają przez to, że tak ich rozumienie Prawa Bożego, jak i nasze obowiązujące polityczne prawodawstwo odnosi się do osoby ludzkiej, osoby indywidualnej.

  Tak jak u nich „litera Prawa”, tak niemoralni prawnicy korporacji prywatnych, działających pierwszoplanowo dla zysku teraz sobie wymyślili idiotyzm zwany „osobą prawną”, zalegalizowali to, i teraz choć działają jako faktyczna przestępczość zorganizowana nie daje się ich naszym „ludzkim” prawodawstwem karcić za ludzkie krzywdy.


  Kończąc chciałem zauważyć, że naszą tu drogą walki z całym ich „prawnictwem” ma być nie Prawo, a sprawiedliwość.

  Nie idzie zrozumieć i stosować żadnego prawodawstwa bez usadowienia się na pozycjach sprawiedliwości - a i to nie tylko, zwłaszcza nie literalnie, bo i ona nie jest jakąś „wartością samą w sobie”, bożkiem, idolem, demonem (jak to co robią z prawem) bo i ona ma swoje służebności.
 • @miarka 20:51:52 "ma być nie Prawo, a sprawiedliwość."
  -Prawo jest sprawiedliwe, jeśli jest oparte na Prawdzie.
 • @Lotna 19:29:26
  "Prawosławie nie przyjmuje dogmatu o „Filioque”, czyli pochodzenia Ducha Świętego zarówno od Ojca, jak i Syna (teologowie prawosławni tłumaczą, że Bóg Ojciec jest jedynym źródłem i Syna, i Ducha Świętego, wywodząc to od ponadczasowego pochodzenia Ducha Świętego, zob. J 15, 26: „Kiedy zaś przyjdzie Pocieszyciel, którego poślę wam od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o mnie”. Dlatego Bazyli Wielki napisał „Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden”"

  Wikipedia tu tożsamia Ducha Świętego z Duchem Prawdy. A to jest słuszne tylko w jedną stronę: że Duch Święty jest również Duchem Prawdy. Natomiast Duch Prawdy wcale nie musi być Duchem Świętości.

  W ogóle to i temat "Filique" jest błednie postawiony, bo zanim nasz świat i czas zostały stworzone, to były i Duch Prawdy, i Duch Święty, i Duch Syna Bożego, i Aniołowie też byli tylko święci.
 • @Moher 21:16:19
  "-Prawo jest sprawiedliwe, jeśli jest oparte na Prawdzie."

  To prawda - i "prawda" to jest nawet inny wyraz określający prawo, jest to synonim prawa.

  Rzecz w tym, że prawo jest już jednokierunkowe, jako że prada jest przedwieczna, a prawo odnosi się już do rzeczywistości osadzonej w czasie.

  Druga sprawa, to nasza cała ludzka rzeczywistość duchowa jest osadzona na prawdzie a nie posadowiona na prawie.
  Pierwszą zaś posadowioną na prawdzie (nie na prawie) jest właśnie sprawiedliwość - dlatego to ją wyszczególniam.

  Prawo powstaje dopiero z potrzeb sprawiedliwości.
 • -"Nie Zawiszo! Ty katolikiem nie jesteś, ponieważ odrzucasz Syna Bożego jako Boga i Zbawiciela."
  -Oczywiście. -Zawisza odrzuca naturę Boga w Panu Jezusie. -Po prostu nie uznaje dogmatu Trójcy Świętej. -Traktuje Pana Jezusa tylko jako wybranca spośród ludzi, kogoś tak oświeconego jak Budda. -Wspominał o tym jego współwyznawca Pan Wojtas, który też jest nawet gotów intronizować Pana Jezusa na króla Polski, ale oczywiście po odpowiedniej "obróbce" i przykrojeniu Jego osoby do potrzeb ideologii i wiary przez nich tworzonych. -Jak na razie Pan Wojtas poprawił wszystkich teologów i filozofów na czele ze Świętym Pawłem i Feliksem Konecznym. -Żawisza ma za zadanie dobudować interpretację historyczną.
 • -Tymczxsem, jeśli ktoś chce się uważać za Katolika, musi pamiętać o Słowach Pana Jezusa;
  Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Ewangelia wg św. Jana 14/1-14
 • @Moher 21:38:41
  Moherze, błagam, nie mieszaj Zawiszy z historią, nie każdy semantyczny wywijas mówi o historii cokolwiek, a akurat Zawiszy... żaden. To są życzeniowe, popularne, przewodnikowe bajdoły, a nie historia i analogicznie rzecz się ma z obróbką Wojtasa.
 • -A tu o Trzeciej Osobie; -Duchu Świętym:
  15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. NOWY TESTAMENT
  Ewangelia wg św. Jana, 14/15-20
 • I te powyższe Słowa Pana Jezusa
  -Są fundamentem naszej wiary Boga Jedynego w Trójcy Świętej się objawiającego. http://m.neon24.pl/12122ebffb324c56c06de8d2689d8b52,13,0.jpg
 • @Lotna 19:29:26dlaczego Chrystus prosiłby Boga Ojca o wybaczenie albo o miłosierdzie, skoro sam jest wszechmogący?"
  "-Jest wszechmocny, w Trójcy jedyny; 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!"
  Ewangelia wg św. Jana 14/11 -Pan Jezus na 33 ziemskie lata wcielił się w człowieka, by nas Odkupić i żył jako syn człowieczy. -Jadł pił i modlił się...
 • @miarka 21:31:41i "prawda" to jest nawet inny wyraz określający prawo,///
  -Uzupełnię, że coś , co jest oparte na kłamstwie nazywamy bezprawiem.
 • @kimur 21:46:02 -"nie mieszaj Zawiszy z historią,"-
  -Oczywiście. On tylko umie cytować bzdury pisane przez wrogów Kościoła i opierać się na bajaniach ludowych i wyssanych z palca mitologiach.
 • @Moher 22:07:50
  "-Pan Jezus na 33 ziemskie lata wcielił się w człowieka, by nas Odkupić i żył jako syn człowieczy. -Jadł pił i modlił się..."

  Tu jeszcze trzeba dodać, że przez to stał się zdolnym brać na swoje ramiona nasze grzechy, wszystkie nasze winy związane z naszą naturą cielesno-materialną i poddaną naszej duszy. Dzięki temu nasza dusza mogła w zdrowiu "uwielbiać swego Pana" i w ten sposób zmierzać wciąż ku nawróceniu i ku zbawieniu.

  To jest właśnie istotą przebaczenia tych grzechów, a więc i naszych ludzkich przebaczeń, że bierzemy winy naszych winowajców na siebie. Bierzemy w poczuciu miłości braterskiej.
  To dopiero ona jest tą bombą atomową, jako zapłonnikiem do bomby wodorowej Bożego miłosierdzia.

  Bez tej Ofiary Syna Bożego, a zarazem naszego Brata, większość naszych grzechów dotąd nie mogła być odpuszczona. Teraz mamy ku temu otwartą drogę.


  Natomiast to przebaczenie o które powyżej modlił się Jezus do Boga Ojca to już inne przebaczenie, którego władnym nie był udzielać Jezus.

  Dotyczyło ono brania na siebie win naszych winowajców kiedy wciąż pozostają w zamiarze poważnego krzywdzenia swoich ofiar. Gdyby tak Jezus brał na siebie grzechy swoich oprawców, to by znaczyło że sam sobie zadał śmierć. Byłby więc grzesznikiem - co możliwym nie było. Mógł im tylko jako ich ofiara taki grzech zatrzymać, a zarazem jako Brat w tym samym Ojcu modlić się do Niego, aby On objął ich swoją łaską Ojcowską.

  Z kolei Ojciec mógł taki grzech przebaczać, bo tu nie wchodziła w rachubą miłość Braterska, a miłość Ojcowska.
  - Dotyczyło to bowiem tych, co "nie wiedzieli co czynią", a więc i nie odpowiadali przed braćmi (którzy też nie wiedzieli), a przed samym Ojcem (który wiedział).
 • A TU PROSZĘ PAŃSTWA KTOŚ KłAMIE - ZAKŁAMUJE... To do Ciebie Zawiszo...Niebieski(?)
  Ja z natury czytam z zainteresowaniem to, co pisze Zawisza; prawie nigdy to, co pisze Pani.


  Chciałabym wiedzieć, dlaczego odebrała Pani Zawiszy Niebieskiemu możliwość odpowiedzi na przedstawione tu zarzuty?
 • @AgnieszkaS 23:05:12
  -Nie martw się, on lubi pisać. -Helena broni się po prostu przed zalewem obrzydliwej agresji kłamstwa. -Dziwisz się, że nie pozwala obrócić swego blogu w szambo? -Trochę cierpliwości i będziesz mogła sobie poczytać tych obrzydliwych oszczerstw pod adresem Katolików do woli. -Dlaczego sobie życzysz je czytać tutaj?
 • @Moher 23:38:09
  "Moher to szlachetny gatunek wełny". Jakże bezużyteczny w gorącym klimacie i wyjątkowo niemiły dla wrażliwej skóry.

  Niechaj odpowie ten, do którego zwrócone jest pytanie. Milczenie będzie również dla mnie odpowiedzią.
 • @AgnieszkaS 23:53:00 "...wyjątkowo niemiły dla wrażliwej skóry."///
  -Gratuluję tej "wrażliwości" :)))
 • @Moher 23:58:42
  Wrażliwości się nie gratuluje. Wrażliwość się posiada, a w innych dostrzega... albo nie.
 • @AgnieszkaS 23:53:00
  ""Moher to szlachetny gatunek wełny". Jakże bezużyteczny w gorącym klimacie..."

  To nieprawda. Każdy gatunek wełny jest użyteczny zarówno w klimacie zimnym, jak i gorącym. W zimie "grzeje", w lecie "chłodzi".
  Nadto skarpeki wełniane w czasie upałów zabezpieczają nogi przed poceniem się (oczywiście jak jest to wełna szlachetna w sensie braku dodatków syntetycznych).
 • @AgnieszkaS 00:06:05 -"Wrażliwość się posiada,"-
  -Tak, to dobra cecha. -Gorzej, gdy przechodzi w alergię. -(Bo to już, jak wiemy, poważna choroba.)
 • @miarka 00:06:12
  Przykro mi, że się z Panem nie zgodzę.

  Zapewne nie zna Pan genealogii tegoż stwierdzenia, że "Moher to szlachetny gatunek wełny" -przekazanego mi przez samego Mohera w czasie pewnej naszej dyskusji.

  Jest to zatem sprawa indywidualna i z całą pewnością zależy od "wrażliwości" skóry na nieprzyjemny dotyk tegoż "szlachetnego gatunku".

  Mówiąc uczciwie, moja skóra jest wyjątkowo uczulona na mohery i pochodne mu, mniej lub bardziej( z tych bardziej to tylko pozostało "złote runo"), szlachetne wełny. Mohery mogą się jednak okazać doskonałym materiałem na tradycyjne włosiennice.

  Pozdrawiam!
 • @Moher 00:14:03
  "-Tak, to dobra cecha. -Gorzej, gdy przechodzi w alergię. -(Bo to już, jak wiemy, poważna choroba.)"

  Kiedyś, dawno temu, alergia i włosiennica to był sposób na dostanie się do raju, no i nie zapominajmy od codziennym biczowaniu.
 • @AgnieszkaS 00:36:46
  Rozumiem i współczuję z racji tego uczulenia, jednak o tym to było w wypowiedzi Mohera, zaś ja się wypowiadałem o użyteczności szlachetnej wełny w klimacie również gorącym i w sensie ogólnym, bo rzeczywiście nie znałem odniesienia do waszej wcześniejszej dyskusji.
 • @Lotna 19:29:26
  Twój wpis jest żałosny- nie rozumiesz w ogóle, tego co ja mówię.
  Owszem - zacytuję:
  (teologowie prawosławni tłumaczą, że Bóg Ojciec jest jedynym źródłem i Syna, i Ducha Świętego, wywodząc to od ponadczasowego pochodzenia Ducha Świętego, zob. J 15, 26: „Kiedy zaś przyjdzie Pocieszyciel, którego poślę wam od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o mnie”. Dlatego Bazyli Wielki napisał „Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden”
  Mój komentarz- I TAKA JEST PRAWDA!!!

  "Według Ciebie, cały Kościół Ortodoksyjny kłamie, bo wierzy w Jedynego Boga i Stworzyciela, od którego WSZYSTKO pochodzi, który jest od niczego i nikogo niezależny, który jest doskonałym ponadczasowym i wiecznym Absolutem, u Którego było Słowo i Duch Święty? "

  Ja też wierzę w Jedynego Boga Stworzyciela Nieba i Ziemi i w Jezusa Chrystusa- SYNA.....
  Tłumaczę tylko, ze Bóg Ojciec stwarzał świat poprzez swego SYNA i dla SYNA...

  "Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. "Kol.

  "przez Niego też stworzył wszechświat. Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi..." Hbr
  LOTNA:

  "Według Ciebie, cały Kościół Ortodoksyjny kłamie, bo wierzy w Jedynego Boga i Stworzyciela, od którego WSZYSTKO pochodzi, który jest od niczego i nikogo niezależny, który jest doskonałym ponadczasowym i wiecznym Absolutem, u Którego było Słowo i Duch Święty? "
  WEDŁG MNIE JEST TO PRAWDA, TAKA WŁAŚNIE WIARE I PRAWDĘ WYZNAJĘ, jednakże w przeciwieństwie do Zawiszy nie mówię, że ktoś mi ta wiarę narzucił, aby zniszczyć innę wiarę- która w tekstach Zawiszy jest opiesem ludowych wierzeń, klehd i baśni- a to przeciez nie jest wiarą, tak jak NARZUCIĆ CHCE ZAWISZA, PRZY TYM OPLUWAJĄC KOŚCIÓŁ KATOLICKI, TWIERDZĄC RÓWNOCZEŚNIE, ŻE JEST KATOLIKIEM, tyle, że nie WATYKAŃSKIM?????
  Ty tez opowiadasz głupstwa- posłuchaj siebie:
  "Nota bene, Kościół Ortodoksyjny jest o wiele bliższy naukom Chrystusa niż Kościół Katolicki ze swoim satanistycznych Watykanem pławiących się w złocie i purpurze ( to ci dopiero stosowanie nauk Chrystusa w praktyce), a ich Biblia była przepisywana przez Świętych mężów z greki, a nie przez żydów z hebrajskiego, którzy nawet w Jezusa nie wierzyli. "

  WIESZ O CZYM MÓWISZ???
  "Ciekawa jestem, z której wersji korzystasz, z tej, która twierdzi że Bóg, czy z tej, która twierdzi, że szatan."

  W TYM URYWKU RÓWNIEŻ NIE WYKAZUJESZ ZNAJOMOSCI BIBLII - poczytaj- JEZUS WYJAŚNIA TO DOKŁDNIE.

  Pozdrawiam
 • @Moher 21:16:19
  AMEN!
 • @kimur 21:46:02
  Pełna zgoda- moher tylko przez grzeczność nie powiedział więcej- bo w zasadzie uważamy, że zawisza z historią nie ma nic wspólnego- ot, taki sobie bajkopisarz.... Pozdrawiam Cię Kimur
 • @Moher 21:44:59
  Witaj Braciszku- dzięki za wsparcie- dobrze, że jesteś
 • @AgnieszkaS 23:05:12
  Przepraszam- poprzez co odebrałam?- nie jest zbanowany.
  A do czytania moich wpisów nie zmuszam Ciebie- nie czytaj- ja Twoich równiez nie czytam i nie znam ani Ciebie, ani Twoich wpisów.
  No, kiedys popełniłas komentarz- byle jaki...
 • @AgnieszkaS 23:53:00
  Nie filozofuj- pobądz tu dłużej, poznaj ludzi i nabierz dystansu- badz sobą- wówczas będziesz interesująca
 • @AgnieszkaS 00:36:46
  W podtekscie Twojego komentarza jest nuta nie MĄDROŚCI- ale BEZCZELNOŚCI... Hamuj...
 • @AgnieszkaS 00:47:49
  O!- biczujesz sie?- no to już wiem skad te Twoje alergie i filozofowanie...
 • @AgnieszkaS 00:36:46
  "Jest to zatem sprawa indywidualna i z całą pewnością zależy od "wrażliwości" skóry na nieprzyjemny dotyk tegoż "szlachetnego gatunku". "

  Moja rozmowa z Zawisza jest też indywidualna i wiele rzeczy nie znasz, więc sie nie mieszaj i nie mędrkuj...
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 23:05:12
  "Chciałabym wiedzieć, dlaczego odebrała Pani Zawiszy Niebieskiemu możliwość odpowiedzi na przedstawione tu zarzuty?"

  W#łasnie przed chwila zablokowałam Go- ale Tobie tłumaczyc sie nie musz- pobadz dłużej, odnajdziesz odpowiedz....

  Na moim bloku nie będzie blużnierstwa, ani opluwania... Juz rozumiesz?
 • @alfa.com.hel 02:04:29 -Witam.
  -Świetnie sobie radzisz. -Ale jestem. -:)))
 • @alfa.com.hel 02:10:50
  "Nie filozofuj- pobądz tu dłużej, poznaj ludzi i nabierz dystansu- badz sobą- wówczas będziesz interesująca"


  Ja zachowuję zawsze właściwy dystans, szczególnie jeżeli chodzi o osobę ukrytą pod adresem alfa.com.hell. Tak, tam powinno być dwa L.
  Z całą pewnością nie przeszłyśmy jeszcze na ty, ale za wyjaśnienie dziękuję.

  P.S.
  Ten cyniczny chłód i duma z własnej wyższości w odpowiedzi do bardzo logicznego komentarza Lotnej nie przekonuje chyba nikogo, a wprost przeciwnie.

  Bez odbioru!
 • @AgnieszkaS 04:37:22 -"Bez odbioru!"
  -Czyli wspaniała wiadomość od "wrażliwej: Pani Agnieszki :))) https://youtu.be/-vagSFJyzyk
 • @Moher 06:03:16
  Good night ! Over and Out Signing Off, Mr Moher.
 • @AgnieszkaS 06:25:38 -Wełna wełną. -Polecam jeszcze beautifull song from my beloved land of Moher;
  -The famous Cliffs of Moher Wolfe Tones https://youtu.be/dAdjSpP4qKY -Wishing you a sweet dreams your very sensitive highnesss, Good Night.
 • @alfa.com.hel 01:58:01
  Oczywiście że wiem, o czym mówię, inaczej bym o tym nie mówiła i przestań WRZESZCZEĆ kiedy się do mnie zwracasz. Twoja odpowiedź jest równie niegrzeczna jak bezsensowna.

  Nie interesuje mnie w co Ty wierzysz, moje pytanie dotyczyło tego, czy według Ciebie Kościół Prawosławny kłamie, na co Ty mi mówisz, że wierzysz w to samo, ale w co innego. Jeśli wierzysz tak samo jak Kościół Prawosławny ( a nie wierzysz, a więc kłamiesz) to dlaczego w nim nie jesteś?

  Nie rozumiem Twoich wojen religijnych, oskarżeń i potwarzy. Wierz sobie w co chcesz, ale nie narzucaj innym w co mają wierzyć. Wierzysz w Watykan i nieomylność papieży, ich zastępstwo Boga na ziemi - to Twój problem, ale nie widzę potrzeby, aby wszyscy, wbrew oczywistym faktom, musieli wierzyć w to samo, aby nie być przez Ciebie i innych zelotów potępiani w czambuł.

  Płaczesz nad atakami na Kościół Katolicki, bądź więc uprzejma uszanować cudzą wiarę, a z pewnością nikt nie będzie Kościoła ani katolików atakował. Nigdy Ci nie przyszło do głowy, że możesz ranić uczucia religijne innych ludzi narzucając im swój punkt widzenia? Przejawiasz zadziwiająco mało chrześcijańskiego miłosierdzia i współ-czucia, ale za to wiele pychy i pogardy dla innych.
 • @Lotna 06:59:36 "a z pewnością nikt nie będzie Kościoła ani katolików atakował."
  -Aha- -Nie wiedziałem że masz tak wielkie poczucie humoru ;) (jak w komunistycznym dowcipie; -Pacjent: -Doktorze, co innego widzę, co innego piszę. -Doktor; -niech się Pan z tym zgłosi do UB.)
 • @miarka 21:19:05
  Niemniej jednak, kwestia pozostaje ta sama: Prawosławie nie przyjmuje dogmatu o pochodzeniu Ducha Świętego zarówno od Ojca jak i Syna. ,,Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden". Koniec, kropka.
 • @Moher 07:09:21
  Nikt religijny, moherku i nie posiusiaj się ze śmiechu.
 • @Lotna 07:22:00 "nie posiusiaj się ze śmiechu."
  -Nieprzejmuj się. -Mam dobre pieluszki. -:)))
 • @alfa.com.hel 02:33:23
  Helenko
  Tak trzymaj !!!!!
  ps.
  sorry ale ignoruj to "Towarzystwo" szkoda Twojego zdrowia
 • @AgnieszkaS 23:05:12
  Bingo!
 • @Lotna 07:13:10
  "Prawosławie nie przyjmuje dogmatu o pochodzeniu Ducha Świętego zarówno od Ojca jak i Syna. ,,Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden". Koniec, kropka".

  Jeżeli chodzi o prawosławie to tak. Jeżeli chodzi o moje stwierdzenie, że problem jest źle postawiony, bo w szczególności i Ojciec i Syn i Duch Święty są przedwieczni to nie. Do tego Duch Prawdy jest przedwieczny, to oczywiste, bo Jezus (Syn Boży) jest prawdą, zaś czas i materia są stworzone.

  Według zwykłego, ludzkiego myślenia to najpierw jest ojciec, później syn, a później to co ich łączy, a więc odpowiedni duch. Ale tu jest błąd, bo tak dokładniej to przecież najpierw jest nie ojciec, tylko mężczyzna o kwalifikacjach na ojca.
  Patrząc więc tak dokładniek to on zostaje ojcem dopiero wtedy, kiedy urodzi się syn.
  - W innym myśleniu, jeszcze bardziej precyzyjnym - zostaje ojcem kiedy spłodzi syna, bo syn przecież może się urodzić i po śmierci ojca (odpowiednio dotyczy to i córki,
  - odpowiednio dotyczy i prokreacji in vitro,
  - odpowiednio dotyczy i poczęcia Jezusa z Ducha Świętego).

  W tym powyżej przedstawionym, osadzonym w czasie myśleniu "... tak dokładniej..." już mamy obalenie myślenia prawosławnych, bo i Duch Święty powinien zaistnieć dopiero z chwilą narodzin (czy poczęcia) Syna Bożego.

  Ich dokładniejsze twierdzenie powinno być: Bóg jest jeden, bo istnieje jeden Syn Boży.

  W każdym razie jak by nie ustaliły "mądre głowy" w temacie dlaczego Bóg jest jeden, to pierwszeństwo i następstwo, typowe dla ludzkiego myślenia, wynikają z istnienia czasu.


  Tu jednak mówimy o stanie przedwiecznym, stanie czysto duchowym, czyli stanie przedczasowym.
  W nim już mamy w samym słowie Ojciec zawarte słowo Syn. Odpowiednio i słowo Syn oznacza już istnienie Ojca.

  Ojciec więc nie mógł być ani odrobineczkę wcześniej jak Syn, ani Duch Święty nie mógł być ani odrobineczkę wcześniej, ani później jak Syn.

  Tak więc i Ojciec, i Syn i Duch Swięty powstają dokładnie razem.
  Jest Ojciec, to jest i Syn, i jeszcze Duch ich łączący.


  Mało tego. - Wszystkie trzy Osoby Boże są Duchami, a więc i dla Nich wciąż trwa stan przedczasowy i będzie trwał wiecznie, kiedy minie już nasz ziemski czas (czy ogólniej mówiąc czas materialny, albo raczej geometryczny, bo powiązany z zakrzywieniem przestrzeni przez materię).

  Trzeba też zauważyć, że Jezus, Syn Boży dodatkowo żył swoje 33 lata w ludzkim ciele, a nadto i Aniołowie niejednokrotnie przybierają ludzką postać i funkconują jak ludzie (nawet mogą spożywać posiłki). Jednak ich normalnym stanem jest stan duchowy.
 • @morgan 08:54:42 "Bingo!"
  -A można wiedzieć ile płacisz? ;)))
 • @AgnieszkaS 04:37:22
  Nie wiem po co w ogóle przyszłas na mój profil?- pełna uprzedzeń i podejrzliwości?- pożałowania godne...Wystarczy, żeby poznac Ciebie i Twoje zamiary... BEZ ODPOWIEDZI...
 • @AgnieszkaS 06:25:38
  Ales Ty kształcona- ale obycia za grosz...
 • @Lotna 06:59:36
  Wiesz Lotna, jak przyszłam na Neon- to byłam pełna dobrej wiary, nawet miałam nadmiar miłosierdzia... Rzecz w tym, ze poznałam tu wiele i wielu...
  Nigdy nie poznaliscie się na mojej delikatności i wrażliwości, cokolwiek napisałam opluwaliscie bez miłosierdza- no widzisz: KTO NIE MA MIŁOSIERDZIA, BEZ MIŁOSiERDZIA SĄDZONY BĘDZIE... Nie mów mi moja Droga o miłosierdziu, bo chyba najwiecej z Was to miłosierdzie i delikatnośc okazywałam Wam, zreszta taka mam nature, ale nie widzę potrzeby, zeby byc nadal workiem trengowym dla niektórych.. Spójrz tylko- nie było mnie ty prawie rok- i dasz wiarę?- ten osławiony przez Was Zawisz pisze pod moim adresem, jeszcze nie zapomniał?... Tobie przeciezz tez niczego nie narzucam... Pytasz, czemu nie jestem w Prawosławiu?- bo urodziłam sie w innym kraju i w innym Kościele, a ze Ty ten kościół postrzegasz niewłasciwie, to przeciez Twój problem, nie mój... I jeszcze jedno- nie ma we mnie pogardy dla innych, ani pychy- jestem pełna pokory- ale pokora to słuchanie Głosu Boga i posłuszeństwo Bogu( patrz Samuela)... Pozdrawiam Cie cieplutko- mimo róznic.
 • @Husky 08:14:30
  Własnie- ignoruję...
 • @Zorion 17:27:33 -Przykład fałszu;
  "na miejscu paru znamienitych blogerów z neon24 nie rozpaczałbym tak, że katodebile rujnują naród, ci młodzi katolicy też mają KK w du…ie ." http://zorion.neon24.pl/post/136043,neon-country-przygasaja

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY