Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 6813 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

WITAJCIE KOCHANI !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy przyjaciel mówi: «Jestem i ja twoim przyjacielem», ale zdarza się przyjaciel tylko z imienia. Czyż nie jest śmiertelną udręką, gdy towarzysz i przyjaciel zmienia się w nieprzyjaciela? (Syr 37, 1-2)

TAK, TO JA - GRZECZNOŚĆ WYMAGA, ZEBY ODPOWIEDZIEĆ MA WASZ GŁOS.

Odpowiem na niektóre komentarze, a to będzie dla Was wyjaśnieniem mojej postawy.

Na początek- WITAJ ZBÓJNIKU- HUSKY, serdecznie dziekuje za ciepłe słowa, za to szczere zaswołanie- Wróć!

 Dziękuję też za miłe podsumowanie mojej pracy blogerskiej

"584 posty ,6796 komentarzy,136292 odsłon to dorobek blogerski jakich wielu tu zazdrości. Od lat swoimi wpisami, znakomicie udokumentowanymi, z piękną graficzną sprawiała  że, pomimo sporego stada tu na portalu wszelkiej maści kociarzy,sekciarzy czy jehowych i ich zaciekłych ataków na Helenką w sposób kulturalny,celny i poparty prawdą dawała sobie świetnie rade. A Jej wpisy to najwyższą klasa."

ZANIM ODPOWIEM, CHWILA REFLEKSJI.

Zakładając blog marzyłam, zeby był on Oazą na pustyni- stąd tez ten piekny awatar, przydany mi przez                P. Jarka Ruszkiewicza. Czy mi sie to udało? - mam rózne obczucia, chociaz Wasze wpisy mówią, że w pewnym stopniu osiągnęłam to, co zamierzyłam- ale tylko w pewnym stopniu.

KLEMENTYNKO- DZIEKUJĘ- zawsze byłaś i jestes kulturalna i przyjazna. Dziękuję za cenny głos.

HUSKY- powiadasz, że te kociarskie zarazy zrobia wszystko by nie wróciła?- oni nie maja takiej władzy nade mną. I zresztą są tu najmniej winni.

Może Was to zaskoczy, ale nie mam do Nich, z małymi wyjatkami, żalu, czy pretensji.

Są w innym wyznaniu- tak ich nauczono, taka otrzymali wiedzę i staraja się, aczkolwiek nie zawsze grzecznie, głosić swoje przekonania. Oczywiście tu wymienie roxa- który nie zauważał, że zgodnie z Pismem "Dzisiaj jest czas zbawienia" (2 Kor 6, 2)

"Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia."

Roux zawsze próbował ten dzisiejszy dzień zbawienia obrzydzić sensacjami średniowiecza.

Ale byli też i tacy, którzy próbowali być grzeczni- i nawet byli, dopóki nie zobowiazywała ich lojajność wobec współbraci.

Keren- wyjątkowo ograniczony facet- no, ale cóż, ślepo wierzył, że we wszystkim ma rację i tego bronił. Zrobił mi kiedyś spora przykrość, ale już zapomniałam, przebaczyłam.

Przebaczyłam też Barbarze- w sumie mimo, że była niegrzeczna, to jednak była taka dla wszysrtkich.

Repsol- dobry Druhu- nie raz dodawałes mi otuchy, wierzę, że czekasz.

Ex admin.."sprawy religii to bardzo wrażliwy temat i ktoś kto nie ma w nim wyczucia nie powinien się za to zabierać." - tez tak uważam - dlatego oczekiwałam od Adminów reakcji na obelgi.

Bo przecież jestem Katolikiem w każdej sytuacji - i mam do tego prawo- równięz na portalu. Nie może być tak, jak to kiedyś ktos ode mnie zarządał- "bądź katolikiem w domu"- ja, prosze Państwa nie mam rozdwojonej jaźni, jak np. niejaki Zawisza(niebieski?)  - do którego dojdę za chwilę.

Jako Katolik starałam sie byc przyjazna do granic mojej ludzkiej wytrzymałości.

Słuszne pytanie stawia Husky: "Jakim to prawem swoje wpisy czy to @57KerenOr, czy to @via vitae, ale też @Bara-bar,@roux czy też niezawodny w walce z kościołem katolickim i katolikami niejaki @Zawisza Niebieski zamieszczają w dziale czy kategori Religie."- bo temat "Religie"- to dział nauki- który nie ma nic wspólnego z wieloma wpisami - wyróznie tutaj via vitae(z poprzedniego okresu)- który wyczuwał granice nauki i wiary.

Jan Paweł: "My Polacy nie zdajemy sobie sprawę z tego dobrodziejstwa, jakiego jeszcze możemy w tej naszej pięknej Ojczyźnie doświadczać. Tego nie ma już krajach owładniętnych przez złe duchy." - trafiłeś w samo sedno- oto własnie chodzi- mamy być, mimo różnorodności Polakami, z szacunkiem do siebie i naszej wiary, tradycji..

TAK: "trzeba swoją robotę robić i nie oglądać się na przeciwników Jezusa Chrystusa, którzy jak wiemy byli, są i pewnie zawsze będą."

KLEMENTYNKO- DZIEKUJE ZA OBRONĘ- piekna.

"Pies tego nie zrozumie, bo micha codziennie jest, picie jest, trawnik jest, barłóg jest… Tylko posłuszny musi być, przy nodze chodzić, na rozkaz… Czy ty też czasem masz dosyć, Szarik? Pogryzłoby się te pańskie nogawki, nie? Wyszczekało, co na sercu leży? Poszłoby się w cholerę, i niech sobie gwiżdże do usr… Nie możesz. Każdy pies może, ale ty nie. Bo michę zabiorą. Z barłogu wypędzą. Może i do lasu wywiozą, bo ty legenda k… jesteś. Bo cię wybrali ze stada i stworzyli, wypieścili, wyszkolili, wypro… wypromowali. Podołałeś bo wybitny jesteś, ale to nieważne. Nieważne, Szarik!

Mnie się czasem śni taki horror. Setki otworów gębowych gotowych do wygłaszania tych wszystkich sponsorowanych wyzwisk, oszczerstw, insynuacji… i ja wśród nich. Nie mam twarzy. Nie widzę tekstu. Nie pamiętam kwestii. Wszystko mi jedno co mówię.
I się budzę. Straszny sen, Szarik. Nie kontrolujesz tego co mówisz. Nie ma znaczenia, co mówisz. Nikt w to nie wierzy. Nikt. "

Klementynko- mnie też to się czasem śniło-  na jawie.

Godness: "Helenko 2500 lat ludzie czekają na połączenie wszystkich ramion krzyża, bez Ciebie trudno będzie to zrobić." - Złączyć Krzyż trzeba wpierw w sobie- to nie jest hokus- pokus, to nie pstrykniecie palcem- to ciężka praca. Dlatego nie ma Klubu Demokracji Kwantowej we Wrocławiu. Jestem Człowiekiem czynu- nie fantazji. Ale pozdrawiam. Byłeś przyjazny, chociaz nierealny.

No i wreszcie dotarłam do RODZYNKA - ZAWISZA(czy niebieski?)

"Ja piszę o historii, również o historii zapisanej w Biblii, nie wychodzę poza zapis historyczny zawarty w Biblii, co oznacza, że nigdy nie wypowiadałem się nad znaczeniami słów zawartych w Apokalipsie. Jeśli już walczę z czymś to walczę z wrogami Kościoła. Czyli tymi, co nieprawdę zarzucają Kościołowi, jak np Chrystusowi. Walczę też z wrogami Kościoła co go niszczą ukrywając grzechy jednostek i zrzucając je na barki całego Kościoła jak abp. Michalik, który twierdził, że pozbawione miłości dzieci wodzą na pokuszenie dorosłych, wykształconych facetów. Tacy ludzie przynoszą wielką szkodę Kościołowi, a tzw. "obrońcy" dają im azyl. Z pewnością jestem niewygodny tym, co historię Kościoła chcieli by zamieść pod dywan, co chcieliby uznać, że wszystko co było w Polsce przed 966 to było ciemnota, ślepota a dopiero na oczy przejrzeliśmy i spotkaliśmy się z niewysłowioną kulturą po roku 966. Wybacz ale tego poglądu jako Polak nie podzielę.
Prawda historyczna nie jest walką z Kościołem, walką z Kościołem jest jej ukrywanie"

NAJWIĘKSZY ZAPISEM HOSTORYCZNYM ZAWISZY JEST JEGO WŁASNE "JA"- wielkie krzyczące "JA".

JA piszę o historii - nie zartuj Zawisza- ty kopiujesz byle co i byle gdzie znalezione teksty, które głaszczą Twoje "JA". Nie jesteś badaczem naukowym, nie jesteś historykiem. Zamieszczasz wiele dyrdymałów, w które wierzysz.

Żaden Katolik nie zamiata niczego pod dywan- po prostu postępuje według zasad SŁOWA BOZEGO- według prawa Bożej miłości. Jesteś Człowiekiem, który bardziej niszczy Kościół niż ktokolwiek inny, bo mieniąc się Katolikiem, jesteś , jak Judasz- bierze mnie obrzydzenie na twoje wpisy- na niczyje inne nie mam takiej awersji, bo gdybym np. była w jednym wyznaniu z Kerenem, Grzegorzem, Barbara, czy ze ŚJ- to badżź pewien, że bronili by mojej godności, nawet, gdyby na "boku" wykładali mi swoje racje i uwagi. Pamietaj, Oni dali by sie "pokroić" za swoich.

A TY?- kim jestes Ty? Wspominasz np. o abp Michaliku- Czy rozmawiałeś z Nim?- Czy zwróciłeś uwagę?- zanim oplułeś?

Poruszasz sprawe Torunia; niby Ja - za- a Ty - przeciw.

Biedny, zagubiony Katoliku- co Ty w ogóle możesz powiedzieć o Toruniu? Nie znasz tych ludzi - jesteś zaślepiony, jak Paweł przed nawróceniem.

WIĘC NAWRÓC SIĘ CZŁOWIEKU!

Poszesz czasem takie bzdury, a przy tym powołujesz się na swój katolicyzm- obrzydlwość.

PISZESZ: JA mam wiedzę, JA jestem historykiem...JA wiem...ty, nie wiesz... JA...JA...   JA...

I nie mów,, ze mnie bron iłeś, ja w jednej chwili moge obronić się sama- Ty pozorami obrony tylko okłamałeś mnie swoim katolicyzmem. NIE MYL JUZ WIARY ZE SWOJĄ WĄPLIWĄ HISTORIĄ.

APOLONIUSZ: "a kto teraz będzie podtrzymywał nas na Duchu ?
Pora otrzeć łzy, zacisnąć pięści i pisać ku pokrzepieniu serc i na złość wrogom." - Dziękuję.

MAREK 13: " Pani Helena dawała mi coś w swoich artach, co nie łatwo opisać. Przenosiłem się w lata dzieciństwa, pamiętam, jak po lekcji religii graliśmy do nocy w piłkę. Naturalny porządek, czas doskonały, teoria i praktyka." - DZIEKUJE MARKU- wzruszyłeś mnie.- "Czekamy na powrót Pani Heleny !!!" - DZIĘKI

ZORION:

"Damo wracaj do nas
Heleno , Co się z Tobą dzieje ?
Odezwij się

pozdrawiam serdecznie ;)'
JAK WIDZISZ - POZOSTAŁAM DAMĄ.  ODEZWAŁAM SIĘ.
 
PODSUMOWANIE: Ex admin
 
"Zdzichu odpiszę Ci szczerze tak jak potrafię. Ja nie mam awersji do portalu, nie mam awersji też do jakiejś określonej linii. Kiedyś wchodziłem tu często bo było wszystkiego po kawałku. Człowiek czytał i myślał a czasami nawet uczył się czegoś nowego .... innego. Dla mnie początkiem końca mojej estymy była sprawa Wojtasa. T o nie tak że zgadzam się z jego poglądami ale facet został zaszczuty dlatego że myślał tak jak myślał. A najśmieszniejsze było że tej naszej portalowej wolności słowa prawie nikt nie bronił. Czym to się różni od oficjalnych ścierwomediów ... w sumie niczym. Później była nagonka na katolików bo przecież lepiej latać z wiankiem koło jakiegoś pala. I tak po kolei odpadały różne grupy aż zostało to co jest. A co jest to sam widzisz. Skończył się koloryt portalu a dyskusje toczą się na bazie Husky - ktoś tam - Husky. Kiedyś słowa prawdy o żydach się liczyły bo to była zaleta portalu że mówił o nich prawdę. Teraz prawie nie znajdziesz artykułu bez jakiegoś żyda ... więc to staje się powszednie.Nie jest dla mnie też zaletą czytanie artykułów o tym kto gdzieś coś napisał. Czytać sam umiem. Widzisz na portalu nie jest problemem brak klubów ale to że w tych klubach prawie nikt nie pisze :( "
 
"Heleno , Co się z Tobą dzieje ?"

Może doświadczyła w niebowzięcia, albo wciągnęło Ją New Age?

NIE TALBOT- jeszcze jestem na ziemi- New Age tez mnie nie wciągneło- powiem więcej- NIGDY MNIE NIE WCIĄGNIE.

@Husky 22:45:12
Poczucie humoru pewnie mam, z pewnością co innego uważasz za Wrogów Kościoła. Dla ciebie wrogiem Kościoła jest ten co mówi, że sprzedano Kościołowi ziemię za 2% jej wartości, że miasto Toruń buduje Rydzykowi drogę za 1,7 mln. Dostał Rydzyk 26 mln w ramach ugody, na drogę go nie stać? Dla mnie to nie wróg Kościoła to patriota, zaś ten co nawołuje, nic się nie stało, to wspólnik złodzieja, co na czatach stoi. A przecież to tylko czubek góry lodowej, reszta dzieje się po gminach, miasteczkach. Popatrz na oficjalne statystyki Kościoła uczestniczących w mszy. Widziałeś je? Popatrz na spadek wpłat na Caritas. Co roku mniej ludzi, mniej pieniędzy. Dlaczego Kościół jak ognia boi się pomysłu, by każdy otrzymał prawo przekazania 0.5% swoich podatków na związki wyznaniowe? To nie wina TVN, to wina wrogów Kościoła, tych dla których mamona jest czymś najważniejszym. Więc wybacz, że z "obrońcami Kościoła" stojącymi na czatach, by można było rozkradać Polskę mi nie po drodze. Tak więc jakoś mi nie do śmiechu.

GOŚCIU-  MASZ NIE TYLKO POCZUCIE HUMORU.... ALE NIE MASZ POCZUCIA WSTYDU....

"Ty atakujesz Caritas? To porównaj z WOŚP Owsiaka.
Czemu to Cię nie bulwersuje, że są konkurencją dla Kościoła najzupełniej nieuczciwą, wspieraną środkami państwowymi i samorządowymi, a do tego pozyskiwane środki służą prywacie w stopniu gigantycznym – nawet sprzęt przekazywany szpitalom nie przechodzi na ich własność, sprzęt jakże często będący bublami zalegającymi później magazyny (a i wcześniej też, tylko u producentów).
Czyż tu nie widać korupcji? Często o tym pisujesz?" - miarka do Zawiszy(czy jeszcze niebieskiego?)

"Co do księdza Salija nie mam o nim żadnej wiedzy, więc myślę, że Helena zrobiła to znacznie lepiej, osobiście nie raz wspierałem Helenę w pewnych sporach, myślę, że nasza różnica zdań wynikła z oceny działalności Tadeusza Rydzyka, którą ja oceniam negatywnie i podaję na to moje argumenty. Helena bardzo pozytywnie. Ja zawsze piszę o tym, co jest mi znane, co sprawdziłem, nie siedzę tak głęboko w strukturach hierarchii Kościoła by móc oceniać poszczególnych kapłanów, mogę oceniać tylko ich wypowiedzi i znaną mi ich działalność. Moja domena to historia, historia religii europejskich. To mnie interesuje. Niestety, niektórych historia i wiedza obraża, a dla wielu pisanie o historii Kościoła o kształtowaniu jego doktryny jest atakiem na Kościół. Przy mojej wiedzy, gdybym naprawdę chciał atakować Kościół, to byś uznała "chrystusowych" za obrońców Kościoła. Wspomnę tylko synodzie trupim, czasach gdy w Watykanie zasiadali członkowie rodziny Borgia. O Kościele dzisiejszym wiem tyle, ile każdy katolik winien wiedzieć i jak każdy katolik mam prawo wskazywać, co moim zdaniem jest grzechem popełnianym w imieniu Kościoła, nie zgadzać się lub zgadzać z wypowiedziami kapłanów w tym nawet arcybiskupów.

 

 Ps- dołączyłam tu moją kolejną notkę.

CZY WRÓCIŁAM- WATPIĘ....

KOMENTARZE

 • 8-)))))))
  http://magnuskwiaty.nazwa.pl/images/rozowe_roze_120327.jpg
 • @ Autorka
  Proszę, niech Pani wróci na stałe.

  Nie zawsze mam czas czytać wpisy moich ulubionych autorów i pewnie nie byłem częstym gościem na Pani blogu, ale Pani tu na prawdę brakuje.

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Jasiek 00:19:17
  To samo.:)
 • @Autorka
  Witam i pozdrawiam Panią serdecznie :)

  Zygmunt Białas
 • @Ex admin 05:24:38
  Nikt nie jest perfekt.

  Jesli chodzi o p. Helene; po prostu daje +5. Wiecej słów nie trzeba.
 • @Husky 22:50:29
  Dziękuję za piękne kwiaty. Pozdrawiam serdecznie i do miłego
 • @Jasiek 00:19:17
  witaj Jasiek- zobaczymy. Może?- zadecyduje czas.. Pozdrawiam.
 • @staszek kieliszek 01:56:56
  Dziękuję Staszku. Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 03:55:42
  Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • @Ex admin 05:24:38
  Witam Pana i dziękuję za ten wpis.
  Chciałabym również być dobrze zrozumiana; otóż

  Nie trzeba być znawcą religii, żeby ocenić wpis.
  Np. ŚJ- krytykuje Katolików- posuwa się do bezczelności- to nie jest religia.
  Chrystusowiec- drwi z Naszych Katolickich Świąt i z Naszej Tradycji, wyśmiewa nasze groby, naszą pamięć o Zmarłych, innym razem posługuje się nazwiskiem moich śp. Rodziców pod paskudną notką- to nie jest religia.
  Pani B- urąga Pamięci Mojego Zmarłego Męża- a w kolejną miesięcznicę śmierci "wdeptuje" GO w brudy- to nie jest religia.
  Niejaki Zawisza pojęcia nie ma o Kościele- powiada, że może iść na Mszę- jak zechce- a swoimi notkami niszczy wiarę innych ludzi, bo jest niby ekspert od tych spraw - to nie jest religia.
  Jeśli zgłaszam nadużycie, a jakiś Admin jest bezradny- to nie jest portal.
  Mój Drogi Panie- nie trzeba być znawcą, żeby w tym wszystkim odnaleźć jedno wielkie chamstwo i brak kompetencji.
  Jestem osobą publiczną- mam prawo do ochrony mojego dobrego Imienia tak zresztą, jak każdy człowiek.
  Na dziale religie każdy powinien pisać o swojej wierze, o swoich przekonaniach, bez rzucania obelg w inną stronę- bez obrażania. Ja pisze o moim Kościele, Świadek o swojej Sali Królestwa, Chrystusowiec o swoich- każdy przedstawia swoje zasady, swoje przekonania - to dopiero można nazwać Działem Religie. Myślę, że przedstawiłam to jasno. Pozdrawiam.
 • @Zdzich 06:49:05
  Dziękuję Zdzichu. Serdecznie pozdrawiam.
 • @alfa.com.hel
  Witaj .Ukłony. :) http://www.imperiumtapet.com/media/wallpaper/45754/image/2d9d44ad7fcef1b613bc_720x540_cropromiar-niestandardowy.jpg
 • @Ex admin 11:53:51
  Przepraszam, jeśli moja wypowiedź wydała się mało przyjazna- również, jeśli zabrzmiała tonem uniesienia. Oczywiście uwag nie odnosiłam do Pana- mówiłam ogólnie do Wszystkich.
  Bo istotnie tak było. Wszystko minęło- poszło w zapomnienie- ale powiem, że wejść na portal, pozwolić na niszczenie mojego autorytetu, niszczenie mojej osobistej opinii, ciągłych kalumnii odnośnie mojej wiary, patriotyzmu, polskości?- ba, nawet drwin z mojej profesji nauczyciela, czy teologa?- to naprawdę Człowiek się zastanawia, czy to właściwa droga?
  Odnośnie Pana- Ex Admin nic mi nie mówi- jeśli jest Pan Marx 8888- to moje ukłony- tak, pamiętam takiego admina - byłam bardzo wdzięczna.
  Inna sprawa- moja osobista- jestem osoba pisząca, mam swoich Czytelników, mam spotkania, wieczory Autorskie- przykro, gdy ktoś "w zaufaniu"- mówi o takich właśnie zachowaniach i pyta mnie - jak ja to wytrzymuję i nie zgłaszam tego do odpowiednich władz. Jest też i sprawa tego, że w takiej atmosferze trzeba odłożyć pisanie, które sobie bardzo cenię. Nie wspomniałam i o tym, że pewna Osoba - Adm. wrzuciła moja notkę do Archiwum- która dopiero inny Admin wyciągnął na światło... Nie wspomniałam też o blokowaniu mojego licznika...
  Musze to wszystko przemyśleć- Pozdrawiam serdecznie
 • @Repsol 11:21:37
  Witaj Dobry Bracie! Ave!
 • Witam W Klubie PDK
  Godness: "Helenko 2500 lat ludzie czekają na połączenie wszystkich ramion krzyża, bez Ciebie trudno będzie to zrobić." - Złączyć Krzyż trzeba wpierw w sobie- to nie jest hokus- pokus, to nie pstrykniecie palcem- to ciężka praca. Dlatego nie ma Klubu Demokracji Kwantowej we Wrocławiu. Jestem Człowiekiem czynu- nie fantazji. Ale pozdrawiam. Byłeś przyjazny, chociaz nierealny.

  Nie tylko Ja jestem "nie realny".
  Oby Wszyscy Polacy w Polsce "byli realni" założyliśmy Klub Polskiej Demokracji Kwantowej..
  Nie jestem fantastą, jestem zwykłym konstruktorem dla którego wzór krzyża przedstawia podstawową zasadniczą wartość wyjściową, bez kancer słownych i mechanicznych.

  Nie zgadzam się z rozumieniem, pierwszej kolejności łączenia w sobie krzyża. Ponieważ wielkie dzieło Boga "człowiek" jest doskonale zbudowany.
  - Wpierw należy naprawić zewnętrzną stronę.
  Ponieważ, stały wzór krzyża jest zniekształcony i uszkodzony wolną wolą w zewnętrznej świadomości , czyli słowach zapisanych przez złych ludzi w konstytucji.
  Nie jest hokus- pokus, to nie pstrykniecie palcem- to ciężka praca, zmiana świadomości najważniejszych instytucji państwa z polityki i religii: że "Konstytucyjna Trójka" nigdy równowagi nie daje , a Kościół Katolicki, że trzy ramiona krzyża to kotwica.
  Może jestem nie realny, ale wiem że nie jestem zdrajcą matematyki i przysięgi wojskowej.
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  http://m.neon24.pl/8127f12f873c22f6a52b63f0b9a42409,0,0.png
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/03/RGB_farbwuerfel.jpg/300px-RGB_farbwuerfel.jpg
  W pierwszej kolejności nie realne słowa w konstytucji należy zamienić na prawdziwe, by szczęście królowało:)
  http://www.fantasyworld.pl/malarze/breugel/1.jpg
 • @goodness 12:35:06
  Nie od słów zależy zwycięstwo- ale od czynów.
  Zmiana Konstytucji to tez ciężka praca, ale Ona wymaga zmian przepisów.
  Tak! b- najpierw Krzyż w sobie- równowaga, nawrócenie do Boga, życie we Wspólnocie Kościoła- nie odwrotnie. Wieża Babel, to życie bez Boga według ludzkich filozofii.
  Pozdrawiam.
 • @alfa.com.hel 14:25:03
  .
  Brak równowagi w konstytucji, czyli domeny demokracji.

  Słowem, skancerowany krzyż jest kotwicą, bo trzy ramiona posiada kotwica która słowem pisanym cumuje rozwój nauki w Polsce.

  Dlatego moim skromnym zdaniem pierwszym czynem w Polsce należy zmienić słowo "trzywładza " na słowo "czterowładza" w celu zmiany fałszywej świadomości równowagi na prawdziwą konstytucję.

  Każde bezmyślne działanie przynosi klęskę np: Powstanie Warszawskie, czy Solidarność.

  Serdecznie Pozdrawiam
 • Witaj Damo
  Dziękuję Ci za wszystkie chwile, które miałem przyjemność spędzić na Twoim blogu. Zawsze miałaś czas żeby odpowiedzieć, nawet na najgłupsze przemyślenia. Zawsze miałaś czas i wyrozumienie, co w obecnym świecie jest skarbem poszukiwanym przez wielu.
  Chętnie bym przeczytał Twoja książkę , bo zwiastun był całkiem klimatyczny i utkwił w mojej głowie.

  wszystko się zmienia, neon od dwóch miesięcy już nie wabi jak zawsze, odeszło wielu cennych blogerów, w tym Ty Heleno.
  Ktoś robi niedobrą dla Polski robotę .

  http://budujesz.info//pliki/image/artykuly/kwiaty-letnie/duze/serduszka-kwiaty826.jpg


  wszystkiego dobrego :)

  see you soon
 • @Zorion 15:35:38
  Witaj Rycerzu.
  Też pamiętam te chwile, jednak sam widzisz, co się dzieje.
  Co do książki- podaj adres na priv- prześlę i sprawa załatwiona.
  Tak, dobrze zauważasz, że ktoś robi dla Polski złą robotę- nawet łatwo wytropić kto.
  Ciesze się, że się odezwałeś.
  see you soon.
  Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • @alfa.com.hel 17:13:01
  Dokładnie tak . Siostro trzymaj nutkę . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=Zz0ZOUHNNQg
 • @alfa.com.hel 09:21:13
  Witam serdecznie :)
  Nie przyniosłam kwiatów ni laurek , jeno te okruchy z uczty od pani , które zostały.
  Okruchy nie nakarmią głodnego ,wiec proszę o bochen polskiego chleba .

  "Polakiem bowiem może być każdy, kto godzi się na taką wspólnotę i chce ją upowszechniać. Polska to wielka Rzecz, zbyt wielka, aby długo znosiła na swoim grzbiecie insekty, które nanieśli najeźdźcy.

  "Teraz, jak tylko potrząsnęła tym grzbietem, pasożyty z piskiem pognały do swoich żywicieli. Wszystko ukazało nam się teraz w pełnej jaskrawości. Czy potrzebujecie czegoś więcej, aby puścić w ruch sita i oddzielić polskie ziarna i obcych plew?! Nadszedł czas, gdy Polacy będą chodzić z wysoko uniesionymi czołami. Kontynent potrzebuje dziś Polski bardziej niż ona jego mdłych, samozwańczych urzędników.
  Nadchodzą czasy wielkiego hartowania. Tylko się cieszyć. Już niedługo sami zobaczycie, co się będzie działo"

  Serdecznie pozdrawiam !
 • @Zorion 15:35:38
  Nie wszystko jest tak jak wygląda . Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=adV8-_hgL4g&list=RDn6e0PIUw_ws&index=5
 • @klementyna 21:19:54
  Obyś miała rację . Ave :https://www.youtube.com/watch?v=adV8-_hgL4g&list=RDn6e0PIUw_ws&index=5
 • W górę serca!
  i fajnie, witamy i życzymy dużo szczęścia na nowej drodze "blogierskiej"
  P.S.
  Wielu z Państwa się chwali, iż dało pionę, a wynik 3 i cóś. Cóś jest nie tak.
  Na wszelki wypadek także dałem pionę może wskaźnik podskoczy
 • Witam Pani Heleno, jak inni cieszę się, że Pani powróciła
  Osobiście myślałem o tym, że zajmują Panią przygotowania do spotkania młodzieży w Krakowie. Ja tam będę, co prawda nie jako młodzież ani wolantariat a po prostu w sprawach służbowych, by inne elementy w kolizję z tymi dniami nie wchodziły. Widzę, że moja osoba mocno Panią uderza, to zrozumiałe, po pierwsze znam historię, Pani też jest osobą wykształconą i inteligentną, więc zdaje sobie Pani sprawę, że gdybym chciał szkodzić Kościołowi, mógłbym napisać wiele tekstów, co np. na papieżach pewnego okresu nie zostawiłoby suchej nitki. Niech się Pani nie boi, nie zależy mi na tym. Inaczej rozumiemy wrogów Kościoła, dla Pani wrogiem Kościoła jest ten, co pokazuje zepsucie ludzi Kościoła, ich pogubienie się w podążaniu za luksusami. Z pewnością dla Pani i innych osób szkodzących Kościołowi papież Benedykl XIV stał się wrogiem Kościoła, gdy ujawnił, że za swojego pontyfikatu musiał walczyć z lobby gejów.
  Ja wiem, nie rozumie Pani, co szkodzi Kościołowi, właśnie ci, co zamiatają sprawy pod dywan, czego Pani nie widzi.
  Tak, Kościół jest święty, z tym się wszyscy katolicy zgadzają, ja też, tyle, że ja mówię wyraźnie, nie wszyscy ludzie w tym Kościele są święci, zaś niszczący Kościół w imię źle pojętej obrony Kościoła tym "nie świętym dają azyl". Niestety, Pani do nich należy, nad tym ubolewam, bo myślę, że jest Pani bardzo uczciwą osobą.

  Boi się pani mojej wiedzy historycznej, choć ja mówię, historykiem z zawodu nie jestem, rozumiem to, wiele można o 2000 lat grzeszników w Kościele powiedzieć. Ale historia to moje hobby, lecz w imię 8 przykazania "nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", proszę o odwołanie słów "JA piszę o historii - nie zartuj Zawisza- ty kopiujesz byle co i byle gdzie znalezione teksty, które głaszczą Twoje "JA". Nie jesteś badaczem naukowym, nie jesteś historykiem. Zamieszczasz wiele dyrdymałów, w które wierzysz." Od bezmyślnego kopiowania jest tu wielu. Nie wiem, czy Pani rozumie historię, historia to nie jest jakieś tam jakieś opowiadanie, co komu na myśl przyjdzie, to porównywanie badań różnych ludzi. Ja korzystam, przy czym krytycznie z wiedzy innych ludzi ale nigdy nie kopiuję.
  Nie winię Panią o nic, bo wiem, że robi pani źle, w dobrej wierze. Na pozostałe zarzuty, jeśli czasu starczy, bo teraz przygotowuję się do kolejnego wyjazdu służbowego postaram się odpowiedzieć. I niech Pani będzie pewna, będzie to odpowiedź z myślą o czystości i świętości Kościoła, ale nie obiecuję, że zgodnie z myślą, tych, co grzeszników w Kościele chcą chronić. Czas tych ludzi ubiegł, dziś papież Benedykt, papież Franciszek nie boi się wskazać zło, by to zło wyplenić, czas by wierni się zreflektowali a nie szli za niszczycielami. Kościół się dziś oczyszcza, Kościół idzie w dobrą stronę, czas na refleksję dla ludzi takich jak Pani. Gdyby nie było ludzi myślących jak Pani, to u sióstr Betanek w Kazimierzu tyle zła by się nie wydarzyło.
 • ---------NIE PODZIELAM EUFORII
  -- do Pani , prywatnej Pani Heleny NIE MAM NIC !. Osobie INDOKTRYNUJĄCEJ Słowian zarzucam WSZYSTKO !!. Przypominam, że dla uwierzenia w CHRZEŚCIJAŃSKĄ MIŁOŚĆ wymordowano ok MILIARDA LUDZI na ziemi.
 • @Zawisza Niebieski 22:44:56
  Żegnam Pana- i Pana śmieszność w słowach: "Boi się pani mojej wiedzy historycznej"- kawał tysiąclecia.
  Drugi kawał tysiąclecia: "wiem, ze robi pani źle w dobrej wierze".
  Drogi Panie, na pewno nie przyjmę od Pana pouczeń, bo nie jest Pan dla mnie nauczycielem wartym, słuchania.
  "Kościół się dziś oczyszcza, Kościół idzie w dobrą stronę, czas na refleksję dla ludzi takich jak Pani. "
  TAK, Kościół się dziś oczyszcza- NAJWYŻSZY CZAS, ŻEBY I PAN TO ZROBIŁ.
 • @ninanonimowa 22:57:40
  Witaj znafco wszech- wierzeń. I żegnaj zarazem.
 • @alfa.com.hel 17:13:01
  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/132536,jestem-witam-was
 • @Zawisza Niebieski 22:44:56
  Czy wróciłam? - po zetknięciu z Pana wpisem- mam wątpliwości.
 • @Zawisza Niebieski 22:44:56
  Uzupełnienie:
  "Widzę, że moja osoba mocno Panią uderza, to zrozumiałe, po pierwsze znam historię"- Pana osoba mnie nie uderza- a raczej odpycha- dlatego właśnie, ze Panu się wydaje, że Pan zna historię.
  " Pani też jest osobą wykształconą i inteligentną, więc zdaje sobie Pani sprawę, że gdybym chciał szkodzić Kościołowi, mógłbym napisać wiele tekstów, co np. na papieżach pewnego okresu nie zostawiłoby suchej nitki"- czyta Pan swoje słowa? poznaje Pan swoje manipulacje w białych(ale mocno zbrudzonych) rękawiczkach?
  "Inaczej rozumiemy wrogów Kościoła, dla Pani wrogiem Kościoła jest ten, co pokazuje zepsucie ludzi Kościoła, ich pogubienie się w podążaniu za luksusami. "
  WROGIEM KOŚCIOŁA JEST GRZECH - I PAN WŁAŚNIE GRZESZY PLOTKARSTWEM- JĘZYKIEM:
  "1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd. 2 Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3 Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. 4 Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. 5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą2 nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia2. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże3. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi?4 Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody.

  Prawdziwa mądrość

  13 Kto spośród was jest mądry i rozsądny? Niech wykaże się w swoim nienagannym postępowaniu uczynkami dokonanymi z łagodnością właściwą mądrości! 14 Natomiast jeżeli żywicie w sercach waszych gorzką zazdrość i skłonność do kłótni, to nie przechwalajcie się i nie sprzeciwiajcie się kłamstwem prawdzie! 15 Nie na tym polega zstępująca z góry mądrość, ale mądrość ziemska, zmysłowa i szatańska5. 16 Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. 17 Mądrość zaś [zstępująca] z góry jest przede wszystkim czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy6. 18 Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój7.": List Jakuba.

  "Ja wiem, nie rozumie Pani, co szkodzi Kościołowi, właśnie ci, co zamiatają sprawy pod dywan, czego Pani nie widzi."
  JA WIEM, ZE PAN NIE JEST W STANIE ZROZUMIEĆ TEGO, CO PAN ROBI- JA DOBRZE ROZUMIEM.

  "zaś niszczący Kościół w imię źle pojętej obrony Kościoła tym "nie świętym dają azyl". Niestety, Pani do nich należy, nad tym ubolewam, bo myślę, że jest Pani bardzo uczciwą osobą."
  Tutaj wszedł Pan z buciorami w moja dusze i osądził to, o czym Pan pojęcia nie ma- Tylko Bóg wie do kogo i do jakich ludzi ja należę.

  " Ale historia to moje hobby, lecz w imię 8 przykazania "nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", proszę o odwołanie słów "JA piszę o historii - nie żartuj Zawisza- ty kopiujesz byle co i byle gdzie znalezione teksty, które głaszczą Twoje "JA". Nie jesteś badaczem naukowym, nie jesteś historykiem. Zamieszczasz wiele dyrdymałów, w które wierzysz."
  ALEŻ TO PRAWDA- nic w Pana wpisach nie jest przez Pana odkryte- to są słowa innych ludzi. To nie jest nawet przeżyte przez Pana w wymiarze wiary.

  "Nie wiem, czy Pani rozumie historię, "
  W ODRÓŻNIENIU OD PANA STUDIOWAŁAM HISTORIE KOŚCIOŁA, ALE STUDIOWAŁAM TEŻ ETYKĘ, KTÓREJ PANU PRAKTYCZNIE BRAK.

  "Ja korzystam, przy czym krytycznie z wiedzy innych ludzi ale nigdy nie kopiuję. " DLATEGO NIE MA PAN PRAWA NEGOWAĆ WIEDZY INNYCH. WSPOMNĘ TU MOHERA, KTÓRY JEST WSPANIAŁYM HISTORYKIEM, A KTÓREGO PAN NIEJEDNOKROTNIE WYKPIŁ. SZYDZI PAN Z KAŻDEGO, KTO PRZECZYTAŁ INNE DZIEŁO niż Pan i ma inne spojrzenie.

  ZABLOKOWAŁAM PANA, BO NIE ŻYCZĘ SOBIE PAŃSKICH PLUGASTW NA MOIM BLOGU.

  CIESZY SIĘ PAN, ŻE WRÓCIŁAM? Niech się Pan nie cieszy.
 • @ alfa.com.hel
  Widzę, że członkowie Klubu Ateistów nie podarowali sobie okazji aby PONOWNIE wejść do Kościoła w zgnojonych butach. Smród pozostał; a Twoja cierpliwość, takt, umiar, i inteligencja uwypuklona.
  Bravo Helena!

  Pozdrawiam,
 • @Zdzich 07:12:36
  Tak, smród pozostał. Nie ma sensu z nimi dyskutować..Szkoda też czasu na takie wojenki- portal opanowany dokładnie.
  Pozdrawiam Cię, miło mi, że się odezwałeś
 • @alfa.com.hel 14:33:19
  O wiele wiele za późno .
  Ale lepiej późno niż wcale.
  Palikota już nie ma ale jego wierni uczniowie nadal "działają"
  Pozdr.
 • @alfa.com.hel 10:20:31
  Helenko. olej to ( przepraszam za sformułowanie )
  Pisz i rób swoje, nie wolno się poddawać i robić im radochy
 • @Husky 21:17:50
  Jasne!- ale nie tak często, jak kiedyś- tak, jeszcze trochę i górą NASI.

  Wyobraź sobie słowa Zawiszy: "Nie wiem czy Pani rozumie historię"- Szczyt zarozumialstwa- po raz pierwszy napisałam, że JA STUDIOWAŁAM HISTORIĘ KOŚCIOŁA- poczytał Dzieł Wybranych(przez siebie) i śmie pytać kogoś czy rozumie historię. Nie trawie Go- jest... Może lepiej nie powiem- zostawię na inny czas. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY