Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 6813 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

JEŚLI BĘDĘ MILCZEĆ, TO KAMIENIE WOŁAĆ BĘDĄ- DLA ZAWISZY.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Ale Polak historię swoją znać powinien. Dlatego zanim coś użyjesz proponuję zapoznać się z naszą historią, bo jej nieznajomość Polakowi nie przystoi....."(nick autora tej wypowiedzi do wiadomości piszącej)

POWYŻSZY OBRAZ TO PEWIEN ZAPIS HISTORYCZNY; PEWNO WIELU Z NAS NIE ZNA TYCH FAKTÓW...

ZE ZDZIWIENIEM WIĘC PRZECZYTAŁAM SŁOWA BLOGERA- ZAWISZY NIEBIESKIEGO, KTÓRY MIENIĄC SIĘ HISTORYKIEM(?)- KTÓRY SPECJALIZUJE SIĘ W WYSZUKIWANIU ŹRÓDEŁ "HISTORYCZNYCH" SZKALUJĄCYCH NASZ  KOSCIÓŁ, PISZE:

"Ale Polak historię swoją znać powinien. Dlatego zanim coś użyjesz proponuję zapoznać się z naszą historią, bo jej nieznajomość Polakowi nie przystoi."(nick znane piszącej)

I DOBRZE, ŻE PAN "HISTORYK" napisał te słowa, bo właściwie już od dawna obserwuję komentarze i wpisy owego Pana i niejednokrotnie burzyło się we mnie, gdy widziałam wpisy, w których wspomniany Pan zakłamuje historię...

TAK, SZANOWNY BLOGERZE, POLAK SWOJĄ HISTORIĘ ZNAĆ POWINIEN, A JESZCZE  BARDZIEJ TEN,  KTÓRY NA TĘ HISTORIĘ SIĘ POWOŁUJE. NIKT Z NAS NIE POWINIEN TEŻ MILCZEĆ, GDY TAKI DOMOROSŁY HISTORYK NAPADA ZŁOŚLIWIE I NIESŁUSZNIE NA LUDZI, KTÓRYM WINNIŚMY SZACUNEK.. ALE DO RZECZY:

KILKA CYTATÓW

"Dojna zmiana dobrze wygląda zza morza, w polskojęzycznych mediach redemptorystów, gorzej gdy się jej przyjrzeć."

"W dzisiejszej polityce w Polsce nie ma obozu patriotycznego, jest tylko obóz co wzorem komunistów chce ukraść symbole patriotyczne i na festyn się udać.Jakiem mamy media w Polsce. Media niemieckie, żydowskie, zakonne, TV Kurski "naród głupi wszystko kupi", zależne od PiS. Wszystkie mówią po polsku tyle, ze nie myślą po polsku. Kwik wyposzczonych przez 8 lat był tak wielki, że jedną z pierwszych ustaw jaką złodzieje wprowadzili była ustawa kolesiowsko-kumoterska....Nie mój drogi, wrzask świń wygłodniałych przez 8 lat biegnących do koryta."

SZANOWNY BLOGERZE, CZY HISTORYK MOŻE BYĆ CHAMEM?- Przepraszam, zapytam inaczej: "CZY CHAM MOŻE BYĆ HISTORYKIEM?" Z pewnością nie, bo historyk musi byc obiektywny, a nie szkalujący innych. Inaczej historyk będzie tylko chamem.. TAKIM, KTÓRY WCIĄŻ POUCZA INNYCH I POWOŁUJE SIĘ NA ZNAJOMOŚĆ  HISTORII, CYTUJĄC PRZY TYM ZAKŁAMANE LEWACKIE ŹRÓDŁA

SZANOWNY BLOGERZE- PAN OBRAŻA MNIE I LUDZI MNIE PODOBNYCH. UZASADNIĘ:

JESTEM PATRIOTKĄ, SZANUJĘ SYMBOLE PATRIOTYCZNE, POPIERAM FESTYNY - I NIGDY  NIKOMU NIC NIE UKRADŁAM, ŻADNYCH SYMBOLI PATROTYCZNYCH, BO ONE- TE SYMBOLE-    SĄ WYRYTE W MOIM SERCU, SĄ WPISANE TAM NA WIEKI MIŁOŚCIĄ MOICH RODZICÓW, I MIŁOŚCIĄ DO MOJEJ OJCZYZNY, CO MIMO TRUDNEJ HISTORII, WCIĄŻ DUMNIE UNOSI GŁOWĘ I WCALE "NIE DRŻY".. 

W historię Mojej Ojczyzny dumnie wpisuje się działalność Patriotyczna Ojców Redemptorystów, którym nie szczędzi Pan plugawych oszczerstw.

I WŁAŚNIE O OJCACH REDEMPTORYSTACH CHCĘ CO NIECO POWIEDZIEĆ- JESTEM TO IM WINNA..

Nie będę jednak odkrywać kart historii- to będą moje osobiste wspomnienia. Otóż od lat jestem zaprzyjaźniona z tymi Patriotycznymi Zakonnikami;

NIEŻYJĄCY JUŻ O. JAN MIKRUT, BYŁ MOIM OJCEM DUCHOWYM. TO Z NIM ŁĄCZYŁAM SIĘ W MODLITWIE O MOJĄ OJCZYZNĘ, O MÓJ KOŚCIÓŁ, również o takich ludzi , jak Pan. 

To z O. Janem prowadziliśmy Nocne Czuwania, zanosząc prośby i intencje przed Boży Tron..Te nocne czuwania przeniosłam na pewien czas na mój blog; MODLIŁAM SIĘ O POLSKĘ, O TO, ŻEBY ODNIÓSŁ ZWYCIĘSTWO OBÓZ PATRIOTYCZNY, DO KTÓREGO MAM ZASZCZYT NALEŻEĆ.

Mógł Pan spokojnie spać, ktoś modlił się o Pana..i za Pana.

Pisze Pan:

"Koleś Szydło, historyk z wykształcenia zostaje dyrektorem lotniska w Krakowie. No cóż mamy PiS, ułaskawiony przestępca pilnuje prawa, premier jedzie na urlop, gdy tworzy się rząd, ci których trzeba było głęboko schować, by PiS mógł wygrać nagle grają I skrzypce. Kaczyński, co przegrał wybory w Warszawie z Ewą Kopacz rządzi krajem, jakby to on dostał mandat od społeczeństwa. Nagle w kraju mamy nieudolne próby zamachów, telefony o podłożonej bombie, by można było uzasadnić ustawę inwigilacyjną ograniczającą wolność słowa."

PRZEPRASZAM- kim dla Pana jest Osoba o nazwisku "Szydło"?- Jeśli Pan nie wie, to powiem: TO JEST PANI PREMIER MOJEGO KRAJU- I BOGU DZIĘKUJE ZA NIĄ, Panie "Historyku" - poniżający historię, jakby nie dośc było tego, że Ją Pan fałszuje..

"Wprowadza się ustawę ograniczającą możliwość dysponowania własnym majątkiem, ziemią.."

Nie, Panie "Historyku"- zapobiega się wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców, w końcu zostało coś w Nas z historii Ślimaka(B.Prus).

"Teraz k... my, prawda?Dojna zmiana, dojna Polska, a w zasadzie Polacy.
Widzisz, Polacy to taki naród, że na rozkaz nie odmaszerowuje. Ja taki jestem, działających na szkodę Polski będę punktował.... Ale cóż, nie widać szans, za 4 lata PiS Polacy spuszczą z nurtem... tylko, że znowu nie będzie kogo wybierać."

BARDZO PROSZĘ, NIE WYPOWIADAJ SIĘ PANIE "Historyku" w imieniu Polaków i Polski- bo Polak, Polska, to także JA, która nie zgadzam się na Pańskie plugawe wypowiedzi- proszę mówić tylko w swoim imieniu...."WIDZISZ, POLACY TO TAKI NARÓD, ŻE NA ROZKAZ NIE ODMASZEROWUJE."- PRAWDA.

Więc i ja nie odmaszeruję, dopóki nie poruszę jeszcze innej ważnej sprawy.

"Nie mamy prezydenta, mamy wycieczkowicza, jak nie narty, to Kanada, Norwegia itd. To dobry imprezowicz. Raz na jakiś czas wpadnie do Pałacu Namiestnikowskiego, podpisze, co mu prezes da do podpisania. Premier udaje, że coś robi a najczęściej dobrą minę do złej gry."- MOWA SMARKACZA- POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA.

"Wielu z nas zapłaci kilka razy, choćby od licznika prądu na działce, której przecież zimą nie odwiedza i na pewno nie ogląda tam TV Kurski."-

 KŁAMSTWO, było już prostowanie tego kłamstwa w TV.

BRAWO BLOGERZE ZZA MORZA:(głos patriotyczny)-Bloger- Docent zza morza-

"Gratuluję oglądu rzeczywistości - te wszystkie wygłodniałe wilki, które za rządów platfonsów obsiadły jak sępy wszelkie urzędy, spółki i komitety - czego efekty widzieliśmy podczas jeżącego włosy na głowie audytu - dostały się tam dzięki swym wyjątkowym kompetencjom oraz nieskazitelności swych charakterów ,-) - bo peowska legitymacja partyjna i przynależność do którejś wymienionej w notce sitwy - były absolutnym, niewytłumaczalnym i wielce przypadkowym zbiegiem okoliczności ;-)Myślcie tak dalej - bo kabaret jaki ostatnio odstawiacie, przejdzie do historii i będą o was czytać przyszłe pokolenia - jako o nowoczesnej targowicy ;-)

Przestań, kolego, zaklinać rzeczywistość - zostaliście pogonieni raz na zawsze od konfitur i prędzej zobaczycie własne uszy, niż ponownie wnętrza minsterialnych gabinetów w najbliższych latach - to se ne vrati - i tu was boli...

Jak ja kocham, kiedy szKOdnicy oskarżają cały świat - ze szczególnym uzwględnieniem PIS-u - o własne grzechy, wady, paranoje i i urojenia - to się fachowo nazywa "projekcja" i jest b. trudne do wyleczenia, koledzy - ale kto wie? - nauka cały czas czyni postępy."

I MOJE WSPÓŁCZUCIE DLA PANA "HISTORYKA" :

"Ja muszę zarobić na rodzinę i na pomysły PiS. Kiedy mam czas jestem na Neon, jeśli nie mam, to mnie nie ma. Mnie jak Dudzie społeczeństwo nie płaci za wycieczki i imprezy. Ja muszę mu te wycieczki i imprezy sfinansować."

JAKIŚ TY CZŁOWIEKU PRACOWITY - WSPÓŁCZUJĘ, TYLE POŚWIĘCEŃ I TYLKO MIEJSCE STAŃCZYKA? I TO W DODATKU UTAJNIONE NA PORTALU?

ODPOWIADA BLODER ZZA MORZA:(głos patriotyczny) - Bloger- Docent zza morza-

 "Kolega za wszelką cenę uiłuje udowodnić gospodarzowi bloga /oraz światu, ;-) / że wrogość do PIS - zaprogramowana i brutalnie mu wtłoczona przez magdalenkowo-michnikowe media - padła mu na umysł - co, delikatnie mówiąc sprawia, że kolega robi z siebie idiotę, uważając że to Kaczyńscy byli i są odpowiedzialni za całe zło występujące na świecie. docent zza morza

Tylko dokumentnie wyprany i sprasowany leming może bronić polityki okradania go - zażarcie zwalczając ludzi, którzy właśnie takim kradzieżom chcą położyć kres.

Jesteś beznadziejnym przypadkiem, (......)- bardzo słabo kontaktujesz z rzeczywistością - idź sobie dalej wychwalać platfonsów, twoich gnębicieli - każdy wiejski jarmark pełen jest takich przekonanych o swojej bystrości pazernych frajerów, których platfonsowi specjaliści od gry w trzy karty ogrywają aż miło.
Aż szkoda tracić na ciebie i twoje urojenia czas." -
DZIĘKUJE BLOGERZE ZZA MORZA- nie ujęłabym tego trafniej..

"Popatrz trochę i pomyśl.." - Pańskie słowa, Panie "historyku" kieruję teraz do Pana, bo poruszę najważniejszy punkt w mojej wypowiedzi..

"Jesteśmy Polakami, a ci co nas dzielą Kaczyński, Rydzyk, Niesiołowski, Pawłowicz.... itd. itp. powinni by wywiezieni na taczkach na śmietnik historii.'

"To takie typowe dla zwolenników targowicy (PIS-Rydzyk-Biskupi) rzucać na innych oszczerstwa."

"Jeszcze ci wytłumaczę Targowicę, bo widzę, że nie tylko z wiedzy o Polsce ale i z historii Polski słabujesz. "
Poczytaj:
//zawisza.neon24.pl/post/131428,kosciol-a-konstytucja-3-maja"
(ten link to dowód na Pańskie mniemanie iż jest Pan autorytetem - "Historykiem")

"Kaczyński już dawno powinien przeprosić rodziny ofiar, przeprosić Polaków z katastrofę którą spowodowało PiS bo tego nie da się ukryć. Dalsze brnięcie w kłamstwo smoleńskie nie ma sensu."

MILCZ WAŚĆ - WSTYDU OSZCZĘDŹ!.

 "Nie, Polacy dali się kupić na obraz młodości, na kiełbasę wyborczą, czyli 500 zł, podniesienie progów podatkowych, wcześniejsze emerytury, i każdemu, co mu miłe, górnikom utrzymanie wszystkich kopalni, pielęgniarkom i nauczycielom podwyżki lista długa."

SPROSTOWANIE: ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW MODLIŁA SIĘ O POLSKIEGO PREZYDENTA I POLSKI RZĄD... JESTEŚMY Z TEGO POWODU SZCZĘŚLIWI.

@via vitae 08:38:31

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Brawo , brawo!!
  Taki piękny komentarz to się chce czytać!! Ma pani rację gdyby nie tel Trwam Polacy żyliby w niewiedzy. Ja nie żałuję mojej skromnej ofiary na ratowanie stoczni .
  Jeszcze raz brawo! Tak trzeba ucierać uszy beztalenciom którzy historykami się zowią!

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @klementyna 18:51:36
  Witaj, Klementyno- bardzo dziękuję za twój Głos.
  //Tak trzeba ucierać uszy beztalenciom którzy historykami się zowią!//
  Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • @Autorka
  Bardzo dobrze Pani napisała.Ja bym tak nie potrafił.Zgodnie z tym co mówił ojciec T.Rydzyk ,ze "nie należy szamba nazywać perfumerią" ja mówię prosto z mostu co leży mi na wątrobie i co myślę o danej osobie,i właśnie mu napisałem co myślę o takim szubrawcu jak on.
  To nie jest jego pierwsze dzieło pełne kłamstw i oszczerstw i żadne dyskusje czy polemiki z tym osobnikiem nie mają sensu.Jedynie co można robić to zgłaszać nadużycie no bo ileż do cho...ry można bezkarnie łgać i rzucać kalumniami.
 • Brawo Helen - brawo
  Tak po prostu
  Nie ruszać tego...... bo.......... wielki odór i zgnilizna wieje od tego prosowieckiego barachło.
  Gdybym mógł dałbym 10
  a tak
  5+
 • @matterhorn 22:10:38 -Zgadza się.
  -Nie ma sensu. -On od swojego zadania podstępnego podgryzania Kościoła i obecnego polskiego rządu tutaj nie odstąpi. -Dla jego bandy liczy się że im w Polsce lepiej, tym dla tej bandy gorzej. -:))) http://wentylator.neon24.pl/post/112677,najwspanialszy-komentarz-jaki-otrzymalem-na-neonie
 • @Moher 06:56:36
  Witaj Braciszku!
  //-Nie ma sensu. -On od swojego zadania podstępnego podgryzania Kościoła i obecnego polskiego rządu tutaj nie odstąpi.//
  TAK, to nie ma sensu, ale może co niektórzy, ZACHWYCAJĄCY SIĘ inteligencją i polotem Zawiszy- przejrzą na oczy.. Wielkie Larum, że Repsol uhonorował roxa, co oczywiście też uważam za pomyłkę, ALE CIĄGŁE PROMOWANIE ZAWISZY JEST TOTALNA I POWTARZAJĄCA SIĘ POMYŁKĄ.
  Serdecznie Ciebie pozdrawiam.
 • @Husky 22:17:43
  Dziekuję....
  //Nie ruszać tego...... bo.......... wielki odór i zgnilizna wieje od tego prosowieckiego barachło...//

  ALEŻ, OWSZEM - ruszać, niech zaśmierdzi innym...

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @matterhorn 22:10:38
  TAK:
  //"nie należy szamba nazywać perfumerią"//

  Dlatego trzeba prostować te wypowiedzi- bo Pan Zawisza nie ma prawa mówić za Nas i obrażać Nas. Już był taki, co nazywał Nas moherami...
  A teraz inny - uważa, że O. Tadeusz to Guru, a My stado zbłąkanych owiec, co nie mają Pasterza.
  WARTO WIĘC POWIEDZIEĆ OWEMU PANU, ŻE MY IDZIEMY ZA CHRYSTUSEM, I ZA PRAWDĄ, KTÓREJ JEGOMOŚĆ NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ. Żąda od innych merytorycznych wypowiedzi i komentarzy, sam bez pardonu, obrzuca ludzi obelgami...
  Pisze: "widzisz, Ty nie rozumiesz"; "widzisz- ty nie znasz historii" ...etc.
  Ludzi wykształconych, znających historię ma za "ciemniaków"...No bo przecież tylko On ma wiedzę(tajemną?)....

  Pozdrawiam serdecznie...
 • @alfa.com.hel 13:02:39
  Przeczytaj może coś, jeśli wiedza cię nie denerwuje.
  http://www.focus.pl/czlowiek/jestesmy-neandertalczykami-11756?strona=1


  Zawisza Niebieski 30.05.2016 14:46:52
 • @alfa.com.hel 13:02:39 Widzisz, Zawisza w odróżnieniu od "Moherków" ''posiadł" wiedzę. -:)))
  ///@Hrabia Ups-Gafa 09:46:58
  Ile razy mądry człowiek da z siebie zrobić durnia?...-Kaczyński jest jak Yoda z Gwiezdnych Wojen, potrafi manipulować słabymi umysłami, ... -Widzisz, ja posiadam wiedzę, co powoduje, że np. taki Moher odważa się tylko "-Nie "może" tylko na pewno." Pozdrowienia Moherku. -Zawisza Niebieski 24.05.2016 21:35:43///- http://lukas.neon24.pl/post/131806,nowe-nagranie-z-samolotu-tu-154m#comment_1308222
 • @alfa.com.hel 13:02:39 -On ma braci lepszych niż my -:)))
  "Nasz brat neandertalczyk" http://zawisza.neon24.pl/post/116569,nasz-brat-neandertalczyk
 • @alfa.com.hel 13:02:39 -Ojców też;
  http://zawisza.neon24.pl/post/104624,miejsca-swiete-wiary-ojcow
 • @alfa.com.hel 13:02:39 Zawiszy w odróżnieniu od moherów wiedza chyba nie denerwuje...
  ///"Och moherku, moherku, co ty czytasz?... -Przeczytaj może coś, jeśli wiedza cię nie denerwuje.
  http://www.focus.pl/czlowiek/jestesmy-neandertalczykami-11756?strona=1


  Zawisza Niebieski 30.05.2016 14:46:52"/// http://jasiek.neon24.pl/post/131926,kreacjonizm-vs-ewolucja#comment_1309464
 • @Moher 14:08:27
  "Fokus, pokus" - mamy...
  "MOŻE TO BEZ TE NAWOZY ŚTUCZNE, może był w szkole zbyt pilnym uczniem, może to wszyćko bez te atomy....."- momy, ano momy...zawiszohomo...jakoś tam...
 • @Moher 14:33:42
  DO ZAWISZY:

  Słuchaj, nadęty fanfaronie- nie dorastasz z wiedzą historyczna do pięt mojemu Bratu- Moherowi..

  Skojarzyłeś Go z Radiem Maryja i już myślisz, że masz przed sobą kogoś mniej myślącego od siebie...

  //-Widzisz, ja posiadam wiedzę, co powoduje, że np. taki Moher odważa się tylko "-Nie "może" tylko na pewno."// - WIDZISZ, JA W TOBIE DOSTRZEGAM FANFARONADĘ I GŁPOTĘ...
 • @Moher 14:41:28
  //On ma braci lepszych niż my -:)))//
  CHYBA TAK!- bo bardzo zna te sprawy

  //ostatecznie wysokie potrzeby seksualne człowieka i podobna budowa narządów płciowych wskazywałaby na to, że do stosunków międzygatunkowych dochodziło. Trudno myśleć, że jakieś tam normy moralne uniemożliwiały odbywanie takich stosunków. //
  prawa autorskie: jestem autorem tekstu, ilustracja Randii Oliver, public domain - Zawisza.

  To dopiero trzeba mieć wiedzę, żeby wiedzieć, jak w tych ogromnie odległych czasach odbywały się stosunki międzygatunkowe...

  To jednak bez te "atomy...." - oj momy
 • @Moher 14:45:21
  /Ojców też;/

  //Gdybym zapytał cię, drogi czytelniku ile znasz miejsc świętych wiary ojców na naszej ziemi? Ile ich wymienisz? Pewnie Ślężę, ale co dalej? Jeśli nie wiesz, to posłuchaj o kilku, jeśli wiesz też warto sobie przypomnieć.//
  //Bezsprzecznie Ślęża jest jednym z najlepiej znanym miejscem świętym wiary naszych ojców.//

  //Największym jest Łysiec – od słowa Łyskać, błyszczeć, albo „łys” łysy (dziś św. Krzyż), miejsce kultu trzech mocy, Pogody, Śwista i Pośwista, jak twierdzi Długosz, czy też Łady, Boda i Lela, jak twierdzi „Powieść rzeczy istney”. Było to jedno z największych centrów wiary ojców działające do najmniej od VII po XI w.// A TO JAKAŚ NOWA TEOLOGIA?
 • @Moher 15:13:51
  //Zawiszy w odróżnieniu od moherów wiedza chyba nie denerwuje...//
  "Och moherku, moherku, co ty czytasz?... -Przeczytaj może coś, jeśli wiedza cię nie denerwuje.//
  Czytać takie teksty, to obrzydzenie bierze...
  Tak poniżać innych może tylko Pan Zawisza...
  Pozdrawiam Cię serdecznie- bądź zawsze Moherem- tzn. Mądrym, Światłym i Wykształconym Człowiekiem, a przy tym skromnym i kulturalnym.. A Moher?- dobry nick- On drażni "wykształciuchów" i obnażają się w swojej głupocie...
  Pozdrawiam Cię WYKSZTAŁCONY, MĄDRY MOHERZE- To się nazywa mieć Brata...
 • @alfa.com.hel 16:21:47
  http://m.neon24.pl/fefe29d148f712acf715c1559d9351db,0,0.gif

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY