Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
607 postów 6834 komentarze

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

BĄŹMY SILNI JEDNOŚCIĄ I WIARĄ, BOGACI MIŁOŚCIĄ - DAMY RADĘ..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

KTO POD KIM DOŁKI KOPIE -ten łamie prawo, Art. 160 kodeksu karnego: "§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

 
Do niebywale kryzysowej sytuacji doprowadziły rządzące jeszcze niedawno elity polityczne spod znaku PO-PSL. Doniesienia, jakie napływają z mediów są skrajnie niepokojące. Mowa m.in. o zastrzeleniu Jarosława Kaczyńskiego, podpalenia siedziby PiS na Nowogrodzkiej czy wezwaniu obcych wojsk w celu „przywrócenia demokracji„.

Oni grożą nam wprost interwencją militarną państw zachodnich! Żadna ekipa nie miała tak wielkiego bólu (pewnej części ciała)na odchodnym jak dziś PO-PSL i związany z nimi „salon„. Dlaczego? Bo 800 afer tej ekipy wciąż czeka na wyjaśnienie, rozliczenie i ukaranie. To są przestępcy i oni dobrze wiedzą, że waży się teraz ich los.

PiS....zyskuje u mnie dużo po tym, jak reaguje na nią mainstream. Czyli jak reagują ludzie, którzy przez lata wyzyskiwali i zniewalali nasz kraj, bogacąc się przy tym ponad miarę.

Przyjrzyjmy się tym wypowiedziom.

O ostatnich wydarzeniach i o zamieszaniu związanym z Trybunałem Konstytucyjnym możecie przeczytać poniżej:
Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

Siedziba PiS może zostać podpalona” to z kolei napisał Stefan Niesiołowski z PO.
Link poniżej:
http://telewizjarepublika.pl/quotmoze-dojsc-do-spalenia-siedziby-pisquot-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-slow-niesiolowskiego,27182.html

Od kilku dni w internecie krąży historia pewnej kobiety, która została ostrzeżona przez muzułmanina, że 12 grudnia nie powinna wsiadać do warszawskiego metra. Dlaczego? Po zamachach w Paryżu w całej Europie narasta niepokój związany z zamachami terrorystycznymi.
Dalej:
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/warszawa/ostrzegl-ja-nie-wsiadala-do-metra-w-warszawie-12-grudnia-czy-jest-sie-czego-bac_739649.html

A w tej poniższej wypowiedzi, prof. Stępień ostrzega „swojaków” by nie chodzili na demonstracje uliczne, bo coś złego może się stać. Przestrzega swoich przed zaplanowaną prowokacją, mającą posłużyć jako pretekst do interwencji?! Również w tej wypowiedzi, Stępień wprost grozi nowemu polskiemu rządowi obcą (w domyśle – niemiecką) interwencją militarną. Trzeba dodać, że takie artykuły (jak poniższy z niemieckiej interii) nigdy nie ukazują się bez wyraźnej zgody kogoś ważnego.

Ludzie nie powinni wychodzić na ulice, bo zawładnie nimi przerażenie i zapanuje chaos. Może nawet dojść do strzelaniny, albo mogą pojawić się żądania wprowadzenia władzy dyktatorskiej – wyjaśniał.
Zaznaczył też, że sprawy mogą postępować w błyskawicznym tempie i zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku. – Może zrodzić się pomysł, żeby poprosić o pomoc kraje sąsiednie. Niewykluczone też, że Ci sąsiedzi w ogóle nie będą pytali, czy ta pomoc jest potrzebna, tylko wejdą. Przecież Zachód nie będzie ryzykował kolejną wojną światową.”

Dalej:
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/komentarze/news-jerzy-stepien-zamach-sie-juz-dokonal-jestesmy-swiadkami-demo,nId,1937131#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Co przyniesie przyszłość? Nie wiadomo. Ważne jest jednak to, że w niemieckich mediach siejących spustoszenie w polskich umysłach, już pojawiają się otwarte groźby wojny ze strony zachodniego sąsiada. Już raz taka sytuacja była, i zakończyła się rozbiorami.

Autor: Jarek Kefir

Tajna organizacja doprowadzi do upadku polską politykę?!

Od jakiegoś czasu nawet w polskiej, a więc lokalnej polityce mówi się o tak zwanych „wajchowych” zmian jakie następują co jakiś czas w naszym kraju. Wajchowym ma być więc polityk taki jak Olechowski, który pojawia się w kluczowych momentach, zakłada jakąś partię polityczną (wcześniej PO, teraz Nowoczesna.pl) a potem na kilka lat odsuwa się w cień. Nie mniej tajemniczym wajchowym jest spec od realiów politycznych, psychologii i socjotechniki (czy aby na pewno tylko od tego?!), pan Tymochowicz.

Polecam to co powiedział pan Tymochowicz w Superstacji. Nagranie szybko znika z You Tube:
Tymochowicz: „PO stworzyła państwo-potwór, pod pozorem adopcji i domów dziecka handluje się ludźmi”

Powoli dochodzi do nas przekonanie, że owszem, istnieją jakieś tajemnicze, związane ze światem korporacji, biznesu, spec-służb, mafii i…, gremia, organizacje. Które zakulisowo wpływają na politykę w naszym, i nie tylko naszym kraju. I przede wszystkim, robią one wszystko, by one same i ich działania pozostały w cieniu. Poza rezultatami ich działań, które przedstawia się masom w mediach, w odpowiedniej „oprawie„.

To, co napiszę w tym artykule to tylko prognoza, i nie jest to nic nowego. Mówił o tym nawet medialny pan Krzysztof Jackowski, pod pozorem tak zwanej „przepowiedni„. W jego opinii, rok 2015 będzie rokiem destabilizacji sytuacji politycznej w kraju. Ale co najważniejsze, twierdzi on, że jakaś tajemnicza „organizacja” pozostająca w cieniu, ujawni coś tak strasznego, że Polacy na długie lata utracą jakąkolwiek wiarę w polską politykę.

Polecam obejrzeć dwa jego nagrania:
Video (wizja) z 7 marca 2009: „dwa samoloty, wschód, Ukraina, wojna
Video z 30 grudnia 2014: „wizja Jackowskiego odnośnie 2015

Dobrze, można Jackowskiego traktować jako oszołoma. Albo jak wtajemniczonego „jasnowidza„, który rzeczywiście ma kontakt z tą „drugą stroną„. Można traktować go także jako „dobrze poinformowanego„, który z sobie tylko znanych powodów, informuje nas o zamiarach elit w modnej formie „jasnowidztwa„. Ale czy mamy jakiekolwiek podstawy by mówić o tym, że w słowach Jackowskiego jest jakikolwiek sens, że nie są to wyssane z palca brednie? Pan Krzysztof Jackowski oficjalnie współpracuje z polską policją, to po pierwsze. Ale to tak nawiasem mówiąc
Przeanalizujmy to. Otóż wszystkie środowiska polityczne szykują się do wielkiej zmiany w Polsce. Robi to także bardzo szeroko rozumiane środowisko Platformy Obywatelskiej (nie chodzi tylko o samą PO). Owszem, ich partię Nowoczesna.pl przedstawia się jako partię w której nie ma miejsca dla spadochroniarzy z PO. Ale poczekajmy do lata, do września. Wtedy sondaże dla PO (w tym te poufne, tajne, czyli prawdziwe) będą jeszcze bardziej niepomyślne. W mediach będzie trwał raban.

I nagle okaże się, że: „trzeba ratować kraj przed oszołomami od Dudy, Kukiza i Kaczyńskiego„, więc miejsca dla PO-wców w Nowoczesna.pl się znajdą. Jako spadochroniarze przejdą tam „twardzi gracze” pokroju Schetyny. Natomiast okrojona PO zostanie z przywództwem Ewy Kopacz i „psiapsiółek„. Która już teraz histerycznie i agresywnie broni swojego całkowitego, wręcz dyktatorskiego przywództwa w tej partii. No niestety, nie podeprę tej prognozy żadnym linkiem medialnym, ale na wszelki wypadek ją zapamiętajcie.

Ale najważniejsze jest dopiero teraz. Popatrzcie na to, jak zareagował świat na wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta. Putin przysłał mu gratulacje jeszcze przed ogłoszeniem wyników wyborów. Putin jest człowiekiem złym i prawdopodobnie obłąkanym, ale braku inteligencji politycznej nie można mu zarzucić. Dodatkowo, jak donoszą media, USA już zamierza układać sobie współpracę z Dudą, i co oczywiste – w dalszej perspektywie także z Kukizem i Kaczyńskim.

Przyszło z zagranicy zapewnienie, że uważają go za partnera:
 
 
 
 Ale obóz rządzący (PO-PSL) jest już właściwie rzucony na pożarcie, spisany na straty. Kto obserwuje uważnie, ten dojdzie do takiego wniosku. Teraz świat przygotowuje się do tego, że władzę przejmie stronnictwo Kukiz-Duda-Kaczyński, czyli ludzie w miarę młodzi, energiczni, może nawet trochę nieobliczalni. Więc trzeba na wszelki wypadek zacząć lizać im tyłki już teraz, pomimo że do 6 sierpnia trochę daleko.

Najciekawszym motywem jest przeciek z niemieckich służb specjalnych w sprawie katastrofy / zamachu (?) w Smoleńsku, 10 kwietnia 2010 roku. Oczywiste jest to, że był to „przeciek kontrolowany„, który może rozpocząć, a wg niektórych już rozpoczął, prawdziwą lawinę. Efekty tego już są. Pierwszy z nich, to książka Jurgena Rotha z Niemiec, o tym, że w Smoleńsku doszło do aktu terroryzmu międzynarodowego (link z opisem). Drugi to oczywiście wszczęte oficjalnie federalne śledztwo Prokuratury Generalnej Niemiec w tej sprawie. Czyli w sprawie domniemanego terroryzmu (link z opisem).

Wróćmy teraz do tego, co mówił pan Krzysztof Jackowski w swojej przepowiedni czy też „przepowiedni„. Co takiego może być niemal „wybuchem bomby atomowej” przy dotychczasowych pięciuset (dane z 2009 roku) aferach PO? Jaką dotychczas nieujawnianą kartą zagra ta „tajemnicza organizacja” z przepowiedni Jackowskiego? A może to już się stało, i wkrótce dowiemy się jeszcze więcej? Myślę, że większość Czytelników mojej strony, po przeczytaniu tego felietonu, nie będzie miała problemów by skojarzyć pewne fakty.

Co mogę napisać na koniec? Cóż, puszka pandory jest już otwarta, i nie chodzi tylko o to co jest opisane w tym artykule. W naturze wrzód, jeśli rośnie wystarczająco długo, to bywa że pęka boleśnie i z wielkim hukiem. W jungowskiej psychologii głębi wielkie oczyszczenie prawie zawsze poprzedzone jest upadkiem, żałobą, bólem. Oby „ciemna noc ducha” jaka od lat panuje w Polsce, zakończyła się szybko, z jak najmniejszym kosztem.

Autor: Jarek Kefir

„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

Na facebooku powstała grupa o nazwie „Komitet obrony demokracji„. Została ona stworzona po kryzysie politycznym wywołanym de facto przez PO, która tuż przed wyborami zawłaszczyła całkowicie Trybunał Konstytucyjny. Obsadziła wszystkie stanowiska sędziowskie swoimi sędziami. Jednocześnie znacznie zwiększyła mu uprawnienia. Tak, aby stał się trzecią izbą parlamentu, uniemożliwiającą reformowanie kraju.

Platforma Obywatelska zamierzała tam kierować wszystkie ustawy nowej władzy, która zostałaby sparaliżowana, a kraj mógłby nawet pogrążyć się w chaosie. Zwłaszcza, że czasy mamy bardzo trudne, a wielki globalny kryzys wciąż się nasila. Pomyślmy, czy tak miałaby wyglądać prawdziwa demokracja i prawdziwy ład prawny? Według proniemieckiego „salonu” demokracja jest tylko wtedy, gdy rządzą oni.

Zostało to szczegółowo wyjaśnione w linku poniżej:
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!

Ciekawe jest to, jak przedstawia się Komitet obrony demokracji w swoich deklaracjach. Według jego założycieli, jest to ruch ponad ideologiczny i ponad partyjny. Oficjalnie dystansują się od partyjnych etykietek. Nawet na mój profil na facebooku wszedł jeden z adminów, rozpoczynając szeroką dyskusję. Twierdził on, że gorąco starają się odklejać ideologiczne i partyjne łatki przyklejane im przez media.

komitet obrony demokracji

komitet obrony demokracji zdemaskowanyCzy tak jest w rzeczywistości? Przede wszystkim, Komitet obrony demokracji jest silnie lansowany przez środowisko zwane potocznie „salonem” – np przez Gazetę Wyborczą, Newsweek, Onet itp. Czym jest salon? Są to elity polityczne wywodzące się jeszcze z czasów PRL, które uwłaszczyły się na niedoli większości Polaków. Są to ludzie jednoznacznie źli, zdemoralizowani, podli. Mają „przybudówki” takie jak: urzędnicy, pracownicy korporacji, biznes, czy też pożyteczni idioci ideologiczni (neoliberalni, lewaccy).

Salon III RP ma jednoznaczną orientację proniemiecką, bo to Niemcy rządzą w całej Unii Europejskiej. Salon razem ze swoimi mediami (kartele niemieckie), think-tankami, „ekspertami„, pełni rolę wasala kolonialnego wobec polityki niemieckiej. Pod ich rządami Polska stała się zasobnikiem niewolniczej siły roboczej głównie dla niemieckich i amerykańskich korporacji.

Z salonem walczy środowisko PiS skupione wokół Dudy, Kaczyńskiego, Macierewicza, Szydło. Oczywiście nie jest to środowisko bez skazy, nie jest to rząd idealny.... Jednak taki mamy teraz rząd, jest on o kilka stopni lepszy niż to, co było dotychczas. Ci ludzie mają za motto: „Polaków trzeba trzeba trzymać krótko, ale nie wolno ich okradać„.

Środowisko to, ten rząd, będzie stosował dużo bardziej humanitarne metody rządzenia krajem. I przede wszystkim, Kaczyński ma plan wybicia się na niezależność od UE. Którą nie oszukujmy się, czeka kataklizm biblijnych rozmiarów związany z inwazją setek tysięcy, a w przyszłym roku milionów islamistów.....

Przeciwko temu protestuje środowisko salonu. Wybór kogo poprzeć wydaje się dla mnie oczywisty. Ale wróćmy do samego Komitetu Obrony Demokracji. Otóż internauci porównali twarze założycieli Komitetu Obrony Demokracji, z twarzami najbardziej aktywnej młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. To są ci sami ludzie! Popatrzcie na poniższą fotografię. Zdjęcie na górze to założyciele Komitetu obrony demokracji. Zaś zdjęcia pod nim to obrazki happeningów młodzieżówki PO:

komitet obrony demokracji zdemaskowany

 

trybunal konstytucyjny

O co tak naprawdę chodzi w zadymie związanej z Trybunałem Konstytucyjnym? Przecież wiadomo że gdy przychodzi jakakolwiek nowa władza, to logiczne jest, że wymienia kadry wszędzie gdzie się da. Tak jest w każdym kraju na świecie. Ale jak widać teraz te normalne działania zostały nazwane „zamachem na demokrację„. Powstają takie inicjatywy jak „Komitet Obrony Demokracji” reklamowane szeroko przez gazetę wyborczą, podnoszące lament o budzącym się totalitaryzmie. Tymczasem po pierwsze, wymiana kadr to norma gdy się zmienia władza. Po drugie, najbardziej totalitarną władzą po 1989 roku była właśnie władza PO-PSL. To, do czego doprowadzili oni kraj, jest straszne, to jeden wielki kryminał. Korupcja, nepotyzm i złodziejstwo sięgnęły astronomicznych rozmiarów. To za rządów PO zintensyfikowano walkę z tymi, którzy np nie lubią muzułmanów – a więc wprowadzono cenzurę i kary za „myślozbrodnię„.

Warto wspomnieć, kto tak naprawdę się „zamachnął„. Otóż to odchodzący rząd PO-PSL wprowadził na odchodne swoich ludzi do TK. Po co to zrobił? Po to, by po przegranych wyborach każdą nową ustawę kierować do Trybunału. To miała być sekretna broń PO w celu sparaliżowania pracy nowego rządu.

Okazuje się jednak, że zadyma z Trybunałem Konstytucyjnym ma także inne oblicze. Od 2013 roku zmieniano ustawę o Trybunale tak, by mógł on samodzielnie odwołać urzędującego Prezydenta, z byle powodu. Prawo które ustanowiono jest tak niejasne, że Prezydenta można było odwołać z dowolnego powodu. W 2015 roku szykowano się na prezydenturę Andrzeja Dudy, ale na wygraną szerokiej koalicji: PO – PSL – Zlew – Nowoczesna, przeciwko PiS. I do tego był potrzebny ten myk.

Na koniec wspomnę o tym, iż dziwi mnie tempo wprowadzania nowych ustaw przez nowy rząd. Są to ustawy, które trzeba było wprowadzić już dawno temu. Dzieje się to dopiero teraz. Szybkość tych zmian zadziwia, zupełnie tak, jakby ten rząd wiedział, że coś się święci. Ale co? Czy rząd PiS wie o zbliżającej się wojnie z islamem i chce na szybko naprawić to, co jeszcze można?

https://kefir2010.wordpress.com/2015/12/14/neoliberalny-kapitalizm-to-zbrodniczy-system-rzadzacy-swiatem/

Autor: Jarek Kefir

CZYTAJĄC POWYŻSZE WIADOMOŚCI CHCIAŁABYM POWIEDZIEĆ: "NIE DAJMY SIĘ zwariować, ale też nie bądźmy bierni"...

W odpowiedzi na KOD, powołajmy"KORN"- to jest "KOMITET OGÓLNOPOLSKI RUCHÓW NARODOWYCH"...."(może masz lepsze tłumaczenie skrótu "KORN"?)

  K   O   R   N

 W OBECNEJ SYTUACJI POTRZEBA SZCZEGÓLNEJ SOLIDARNOŚCI, NAS - POLAKÓW.. POTRZEBA NASZEJ JEDNOŚCI I ZGODY, SKUPIENIA WOKÓŁ OBECNEGO RZĄDU, TAK, ABY NASZA SIŁA BYŁA JEGO SIŁĄ....NIE POZWÓLMY ABY STAŁO SIĘ TO, DO CZEGO DĄŻĄ RÓŻNEGO RODZAJU WROGIE NAM SIŁY  DLA KTÓRYCH POLSKA JEST ZIEMIĄ OBIECANĄ, NA KTÓREJ TWORZĄ "FOLWAR ZWIERZĄT "..... TE WROGIE NAM GRUPY SĄ GOTOWE  DLA ODZYSKANIA WŁADZY  IŚĆ PO TRUPACH, TAK JAK WCZEŚNIEJ SZLI PO GRZBIETACH POLSKICH ROBOTNIKÓW....

SĄ NA PORTALU BARDZO ZDOLNI LUDZIE- MAM TU NA MYŚLI PANÓW BLOGERÓW - POLAKÓW I PATRIOTÓW...

ZAMIAST TRACIĆ ENERGIĘ NA JAŁOWYCH DYSKUSJACH  Z RÓŻNEGO RODZAJU ZADANIOWCAMI, JEDNOCZMY SIĘ, TRWAJMY W BRATNIEJ MIŁOŚCI...BÓG SIĘ RODZI- OTWÓRZMY SERCA NA DOBRE CZYNY.....

WŚRÓD NAS JEST CZŁOWIEK, KTÓRY MOŻE POPROWADZIĆ TO DZIEŁO !!!

MOŻE TO WŁAŚNIE TY JESTEŚ TĄ OSOBĄ???!!!!

 Serdecznie pozdrawiam. Helena

KOMENTARZE

 • Na pierwszy rzut napiszę tylko
  że "prof" Stępień nie jest profesorem, zaledwie mgr, na wyżej widać za tępy!
 • Och mamy Halloween, a miało być Boże Narodzenie.
  Och gdyby głupota człowiecza umiała fruwać, to lepszy czeski film zrobiła.
  A tak kwak na Rosję, kwak na Angelę i jeszcze kwak za bociana na mojej głowie robi.
 • @@@!!!
  Polacy gorszego sortu szykują pozew przeciw Kaczyńskiemu(sic!) http://polska.newsweek.pl/polacy-gorszego-sortu-szykuja-pozew-zbiorowy-przeciw-kaczynskiemu,artykuly,375837,1.html Ps...Fajnie, wreszcie się ci gorszego sortu, czyli wewnętrzni wrogowie, najgorsi z wrogów się ujawnią. IMHO niezły ruch....Chcę POznać te nazwiska z POzwu zbiorowego. Pytam a jak nazwać aferzystów, złodziei, kłamców i zdrajców. Czy to nie są ludzie gorszego sortu, ludzie często żyjący z wyzysku innego człowieka, ludzie nie wnoszący nic pozytywnego do życia całego społeczeństwa. Zwykłe pieniactwo - żyd Bartman vel Bartoszewski wyzywał Polaków od bydła, matołów itd. Szwabożyd tw. Stasi/BND Oskar her Tusk od moherów. Żyd Lejba Kone vel tw. Bolek Wałęsa od idiotów. Petru od szaleńców. Niesioł i Palikot przekraczali wszelkie granicę, szkoda czasu na te donosy. Politycy muszą być gruboskórni i robić zadymę, takie ich prawo. A nasze być w ich ocenie brutalne. Ja nawet wiem, która część Polaków, czuje się stwierdzeniem Kaczyńskiego urażony. To własnie najgorszy sort. Normalni Polacy nie czują się urażeni, ale jak mówi przysłowie ''uderz w stół a nożyce się odezwą''. Można ogłupiać Polaków i wrabiać Kaczora tylko trzeba robić to z sensem. Sednem jego wypowiedzi dla oczytanego człowieka, była krytyka środowisk, które nie godząc się z porażka w wyborach, dla obecnych osobistych interesów krótko mówiąc zrobią wszystko. Obrobią nam dupę w zagranicznych mediach, instytucjach niczym niektóra szlachta i magnateria przedrozbiorowa, żydokomunistów, którzy po II wojnie robili z największych patriotów zdrajców. Byle coś się działo, dojść do władzy, nawet po trupach. Nie liczy się metoda bo cel uświęca środki. Ich nazwa najgorszym sortem. Tak należy to czytać i nijak to się ma do rzesz ludzi biorących udział w KOD, zwolenników PO, rumuńskiej cygańskiej przybłędy Petru, czy żydolewicy. Słowem jak widać można zręcznie manipulować niczym wyrwanymi z kontekstu słowami o zarazkach roznoszonych przez imigrantów i wrzucanymi potem do mediów zachodnich. Podobny mechanizm. Przeinaczenia lub rozdmuchanie gafy do piramidalnych rozmiarów. Proszę wskazać fragment w tej wypowiedzi Kaczora gdzie obrażał zwykłego wyborcę. Krysię z gazowni, urzędnika, czy przedsiębiorcę. Wierszyk fajny, nawet się rymuje tylko kontekst i morał oderwany od przekazu Kaczyńskiego. https://www.youtube.com Naprawdę to gdzieś macie demokrację i TK. Straciliście stołki, kasę, prestiż i chcecie na siłę wydrzeć jak najwięcej tego sukna, które wam się nie należy bo wygrał PiS. Jak 1:45 w tym życiowym filmiku.
 • Tu jest o zamachu stanu PO/PSL!!!
  Ustawa z 25 czerwca 2015.
  Rozdział X./Postępowanie w sprawie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta rzeczpospolitej Polski.
  Art.119
  Artykuł ten mówi że TK wydaje postanowienie o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu Prezydenta RP, oraz o powierzeniu Marszałkowi Sejmu urzędu Prezydenta na okres 3 miesięcy.

  Ps...To pachnie ZAMACHEM STANU !
  Pamiętajmy, że ustawa i ten zapis w niej przeforsował stary Sejm po 25 maja 2015 , gdy Komorowski przegrał wybory. Liczono, że 25 października koalicja PO+ PSL + bankowa.pl będą mieć większość sejmową a tym samym swojego marszałka.
  Czy Schultz miał na myśli ten zapis w ustawie??
  http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/1590_u.htm
 • @Kula Lis 65 15:23:48
  Dane ad. niejaki Stępień- opublikowane w internecie- dziękuje za sprostowanie.:)))
 • @wiedza - sen 15:28:07
  Nie moja wina, żes nieco stępiony i nie możesz pomyśleć głębiej....
 • @Kula Lis 65 16:15:20
  Właśnie przygotowano ew. zamach stanu- to było uszyte grubymi nićmi....
  Dlatego PiS poprowadził to tak, jak widzimy- inaczej mówiąc mieli dobre rozeznanie... Sędziowie TK, to prowokacja- gdyby tu uczyniono jeden błędny ruch, to już mielibyśmy zamach stanu....PORA NA OCZYSZCZENIE MEDII...Serdecznie Cie pozdrawiam. Helena
 • @alfa.com.hel 16:33:28
  Thomas Jefferson: Kiedy obywatele obawiają się swojego rządu, jest to tyrania. Gdy to rząd obawia się obywateli, mamy do czynienia z wolnością.
  Margaret Thatcher: Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.
 • @wiedza - sen 15:28:07
  Terence McKenna: Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.
 • @alfa.com.hel 16:33:28
  Jarosław Kaczyński: czy współpracownicy gestapo i akowcy to ten sam sort ludzi?(miał świętą rację jak tak powiedział!)
  - Czy według pana współpracownicy gestapo i akowcy to ten sam sort ludzi? Według mnie nie - stwierdził Jarosław Kaczyński, odpowiadając na pytanie dziennikarza TVN24 o to, czy przeprosi za swoją wypowiedź o "gorszym sorcie Polaków". Słowa prezesa PiS wywołały lawinę komentarzy. - To podłe słowa, które nigdy wcześniej nie padły - stwierdził w Sejmie Andrzej Halicki. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-czy-wspolpracownicy-gestapo-i-akowcy-to-ten-sam-sort-ludzi/gm7580 Ps... Kaczyński używa skomplikowanego języka inteligencji, odwołuje się do faktów historycznych kompletnie nieznanych naszej elicie, przytacza cytaty z klasyków literatury ,poetów ,filozofów. Takie wypowiedzi łatwo zmanipulować ,i media wespół z politykami robią to nieustannie od wielu lat ! Kaczyński nie potrafi inaczej, bo jest wielkim intelektualistą. Kaczyński ma doskonale, spójne, logiczne wypowiedzi. Bardzo rzadko udziela wywiadów, a jeśli już, to osobom, które zachowały poziom kultury dziennikarskiej. Część Polaków po prostu odwykła od logicznych, intelektualnych wypowiedzi, bo niskiego lotu dziennikarzyny prowadzą wywiady w sposób uwłaczający godności przekupy z targu. Ale podziwiam Jego intelekt, ten człowiek ma wizje, mówi skrótami myślowymi, ale jak się wsłuchać, to każdy go zrozumie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecnie trwa medialna nagonka na PiS. Media wiedzą, że półprawda, zdanie wyrwane z kontekstu, przedstawione w odpowiedni sposób i wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. I z tej lawiny pomyj wylewanych na PiS ciężko wyłowić rzeczywiste argumenty, które przeciwko PiS mogłyby świadczyć. Zresztą cokolwiek powie Jarosław Kaczyński od razu jest krytykowane ze wszystkich stron. Pamiętam jak Kaczyński mówił o strefach no-go w Szwecji i chorobach roznoszonych przez imigrantów. Wszyscy rzucili się na niego, a to przecież najprawdziwsza prawda. Tylko media o tym nie mówią. Informują ludzi wybiórczo, odpowiednio eksponując temat. Na koniec apel do lemingów, lewactwa czytających to forum: szanowne Lemingi, lewactwo czy umiecie czytać tekst ze zrozumieniem czy potrzebny jest wam komentarz TVN przekłamujący prawdziwą wypowiedź premiera Kaczyńskiego? Matrix jaki wam stworzyła Gazeta wyborcza, TVN, TVP i Newsweek osłabił was tak, że od miesiąca nie widzicie nieustannej manipulacji faktami przez ludzi tracących grunt pod nogami, walczących o swoje przywileje, pozycję i pieniądze które zdobyli na przestrzeni 25 lat kosztem społeczeństwa i uczciwych ludzi. Dlaczego kiedy rządziło PO+PSL nie było nagonki na rządzących ze strony PiS co dzieje się teraz dla mnie jako zwykłego szaraka to jest tak POdłe nie smaczne, że aż się nie dobrze robi kiedy słucham wypocin rumuńskiej przybłędy cygana Petru i jego towarzystwa. Nie zajmą się naprawą Polski tylko kwiczą jak świnie odrywane od koryta. Coś nie tak z tymi POsłami. Opozycja wobec każdego rządu jest ale zachowuje się w miarę normalnie a ci co wyprawiają to szok dla zwykłego Kowalskiego. Ja nie jestem złodziejem, nie jestem i nie byłem komunistą. Nie kradłem przy prywatyzacjach, nie donosiłem, nie prześladowałem opozycji. Więc nie czuję się obrażony.
 • @Kula Lis 65 19:20:53
  5***** za komentarz- a jeśli chodzi o dziennikarzy, to brak słów. Trzeba całkowicie stracić wzrok i słuch, żeby nie słyszeć i nie widzieć- no i jeszcze zatkać nos, bo nawet swad z tv można poczuć... Nie mogę zrozumieć, jak można było pozwolić, żeby mizerny dziennikarzyna "był" ponad władza, żeby wzywał "władzę" do tv i odpytywał... Na szczęście jest też wychowana elita dziennikarska :))) - ale o tem, potem :))
  Ja również nie czuje się obrażona- tym bardziej, że mówi Człowiek, którego Ci "obrażeni" poniewierają od lat... Ma szczęście to Człowiek z klasą i zachowuje się jak Człowiek....
 • @alfa.com.hel 16:33:28
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/15/800/400/9c05ce7f5a2f4c868310efdfd90fc875.jpg Czyżby Schulz mówił o zamachu stanu tajnej koalicji PO-TK?! Ujawniony dokument Trybunału rzuca światło na rolę Rzeplińskiego!...Może jednak szef Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz, wie o czym mówi, grzmiąc o zamachu stanu w Polsce?! Tyle że ten zamach szykowała Platforma, najwyraźniej w tajnej koalicji z częścią sędziów TK. I jest na to dowód! Schulz w Brukseli słyszy, że gdzieś w Warszawie dzwoni, nie wie tylko, w którym kościele. Zapewne z racji miłości do Donalda Tuska, zamachowe podejrzenia skierował wobec polityków PiS, a nie pod adresem dawnej partii Jaśnie Panującego Przewodniczącego Rady Europejskiej.
  Tymczasem pojawiają się dowody, że jeśli ktokolwiek planował zamach, choćby przeprowadzony w pachnących salonem aksamitnych rękawiczkach z butiku przy Czerskiej, to tym kimś byli politycy Platformy.
  Jeszcze przed wyborami, przeczuwając zwycięstwo PiS, przepchnęli w Sejmie nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, mającą zagwarantować im możliwość torpedowania poczynań nowej, legalnie wyłonionej po wyborach, władzy państwowej. Okoliczności powstawania tej ustawy wskazują, że Platforma mogła działać we współpracy z częścią sędziów TK. Wskazuje na to udział trzech sędziów Trybunału – prezesa prof. Andrzeja Rzeplińskiego, wiceprezesa Stanisława Biernata oraz Piotra Tulei - w pracach nad czerwcową ustawą o TK.
  Na ich rolę, wątpliwą tak pod względem prawa, jak etyki sędziowskiej, rzuca światło dokument, który pochodzi z samego Trybunału. Nie dotyczy on bezpośrednio „wojny o TK”. Czarno na białym stwierdza jednak, iż Trybunał nie może opiniować projektów aktów prawnych! Ujawnione na Twitterze pismo jest odpowiedzią na wniosek Wojciecha Węgrzyna, wiceministra sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz, o zaopiniowanie przez TK dwóch projektów rozporządzeń przygotowywanych w resorcie. Wniosek został złożony pod koniec urzędowania poprzedniego rządu.
  Wyrażanie opinii odnośnie do projektów przekazanych rozporządzeń przez Prezesa Trybunały Konstytucyjnego, Trybunał Konstytucyjny czy Biuro Trybunału Konstytucyjnego jest niemożliwe. Trybunał Konstytucyjny nie może opiniować projektów aktów prawnych. W przyszłości, jako akty obowiązujące, mogą być one przedmiotem kontroli ich zgodności z aktami normatywnymi wyższego rzędu
  — czytamy w odpowiedzi Trybunału. http://wpolityce.pl/p/345878 Skoro tak, to na jakiej zasadzie Rzepliński, Biernat i Tuleja opiniowali ustawę o TK, którą później tenże Trybunał oceniał?! Trójka muszkieterów TK wyłączyła się z orzekania w tej sprawie, ale nie niweluje to pytania o charakter ich działań.
  Tu jeszcze jedna perełka. Jakim cudem trybunał pisze i konsultuje ustawę o TK, skoro nie może konsultować?
  — pyta użytkownik Twittera, który ujawnił pismo TK. http://wpolityce.pl/p/345879 Ps.... No i zaczynają wypływać nieścisłości... Jeszcze trochę i zaczną wypływać matactwa a potem pewnie coś jeszcze cięższego....Przypominam ze geneza TK datuje się od 1981 roku, a rozpoczął działalność w 1985, to jest relikt komunistyczny. Ten leśny dziadek na zdjęciu nie jest z wykształcenia żadnym prawnikiem. Typowy komunistyczny zakapior. On jest socjologiem. Na jakiej zasadzie pełni funkcję sędziego? Chyba prawem kaduka. wyglądają jak kwoki siedzące na jajach!! Załatwili sobie dożywotnie czynsze za mieszkania, wysokie odprawy, rozłąkowe od żłobu! To są fakty! biedacy !!! zdymisjonować!! to cyrk nie TK!!
 • @Kula Lis 65 17:17:38
  //"Terence McKenna: Skoro już w XIX wieku zgodziliśmy się przyznać, że człowiek pochodzi od małpy, najwyższy czas pogodzić się z faktem, że były to naćpane małpy.''//

  Ta "naćpana" małpa nazywała się Noe.

  " Noe był rolnikiem i on to pierwszy zasadził winnicę. Gdy potem napił się wina, odurzył się [nim] i leżał nagi w swym namiocie."

  I jeszcze miała pretensje garbatego, że ma proste dzieci - czyli do wnuczka Kanaana, za to, że jego ojciec ujrzał swego ojca Noe schlanego i opowiedział o tym nie swoim synom (aby wyśmiewali się z dziadka), tylko braciom (aby go przykryli ).
  "Cham, ojciec Kanaana, ujrzawszy nagość swego ojca, powiedział o tym dwu swym braciom, którzy byli poza namiotem."
  Takie to było pierwsze Prawo i Sprawiedliwość, którą jak słusznie zauważasz odziedziczyli Wasze pupilki od pierwszej małpy.
 • @alfa.com.hel 16:25:57
  Likwidacja zbioru zastrzeżonego IPN spowoduje lawinę. Wiele koronowanych przez salon głów może upaść. To dlatego tak nienawidzą Macierewicza! Kraje demokratyczne odznaczają się dużą dozą jawności w życiu publicznym. Wbrew powszechnej opinii dotyczy to również sfery tajnych służb. Kto się chce przekonać, niech sięgnie do najnowszej książki obecnego szefa SWW płk. Andrzeja Kowalskiego. Książka „Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika” to nie tylko rzetelny opis walki służb, ale i ciekawe studium praktycznych zmagań w tym zakresie (na szczegółowy opis i recenzję książki przyjdzie czas). Kowalski zaznacza na wstępie, że USA prowadzi znacznie bardziej otwartą politykę informacyjną w obszarze służb niż widać to w Polsce. Swoją książkę oparł na materiałach jawnych amerykańskich służb, które opisują przykłady rozpracowywania Amerykanów współpracujących z obcymi państwami. Tam ujawnianie takich doniesień nie jest niczym dziwnym. Służy informowaniu społeczeństwa, pobudzaniu do refleksji na temat współczesnych zagrożeń i świata, a także ostrzega przed powtarzaniem przestępczych działań.
  Widząc to, co pisze płk Kowalski można się jedynie dziwić, że tak późno przychodzi w Polsce poważna dyskusja o likwidacji Zbioru zastrzeżonego IPN. Wiele osób walczy o to od lat, pisze o tym m.in. Piotr Woyciechowski, który na łamach „Do Rzeczy” wskazywał nieraz na potrzebę ujawnienia tych materiałów. Jest rzeczą zaskakującą, że do dziś mechanizm, w którym służby mogą utajniać poza kontrolą swoje materiały, w tym te pochodzące z czasów PRL-u, jest utrzymywany. Sytuacja się jednak zmienia. Wypowiedź Antoniego Macierewicza sugeruje, że Zbiór zastrzeżony może przestać istnieć.
  Macierewicz, który zbiór poznał w 2007 roku, mówił, że nieprawdą jest, iż jego utrzymywanie jest konieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego. Szef MON wskazał nawet, że jest odwrotnie:
  W większości z nich (teczek) zawarte były informacje, których utajnianie groziło i nadal grozi bezpieczeństwu Rzeczypospolitej, bo tworzy fikcyjną elitę ludzi w służbach specjalnych, fikcyjną elitę ludzi w bankowości, fikcyjną elitę ludzi w mediach. Fikcyjną elitę ludzi także czasami, przynajmniej jeszcze miesiąc wstecz, w polityce.
  Słowa Macierewicza wskazują, że można liczyć na nowe podejście do zbioru zastrzeżonego. I należy liczyć, że minister Macierewicz będzie realizował ten plan, bowiem Zbiór jest nadużywany.
  Zbiór zastrzeżony stał się miejscem, w którym ukrywane są teczki personalne funkcjonariuszy i współpracowników tajnych służb PRL. Jakie jest na przykład uzasadnienie, by w zbiorze zastrzeżonym znajdowała się teczka z lat 80. Piotra Nurowskiego, jednego z założycieli Polsatu, który zginął w katastrofie smoleńskiej? -— stwierdzić miał Woyciechowski w czasie promocji książki „Konfidenci…”. Należy mieć nadzieję, że poseł Macierewicz, który w czasie swojej poprzedniej misji w MON zlikwidował WSI i pokazał Polakom część patologicznych działań służb wykona kolejny krok i ujawni – oczywiście po analizie – zbiór zastrzeżony, którego istnienie po 26 latach „demokracji” trudno dziś tłumaczyć. Być może część materiałów rzeczywiście powinna być tajna, ale wydaje się, że najwyższy czas na gruntowną kontrolę tych materiałów. Może się okazać się, że zbiór jest dziś utrzymywany dla bezpieczeństwa, ale salonu i establishmentu III RP. To oznacza, że jego likwidacja będzie z korzyścią dla Polski i Polaków, przyczyni się do lepszego zrozumienia rzeczywistości i spowoduje, że patologie chronione tyle lat przez służby nie będą powtarzane. To będzie zachowanie przypominające działanie państw demokratycznych, które decydują się na politykę otwartości w służbach (oczywiście warunkowaną politykę).
  Likwidacja zbioru zastrzeżonego nie pozostaje jednak bez echa. Macierewicz zaznaczył, że ujawnienie tego zasobu będzie uderzało w „fikcyjną elitę ludzi w służbach specjalnych, fikcyjną elitę ludzi w bankowości, fikcyjną elitę ludzi w mediach. Fikcyjną elitę ludzi także czasami, przynajmniej jeszcze miesiąc wstecz, w polityce”. Krzyk i histeria będą wielkie. Jednak zdaje się nikt nie ma wątpliwości – minister Macierewicz jest w stanie podjąć taki krok. I zapewne dlatego establishment III RP tak Antoniego Macierewicza zwalcza i nienawidzi…autor: Stanisław Żaryn Ps...
 • @alfa.com.hel 16:25:57
  Ciekawy tylko jestem, czy prokuratura z urzędu będzie wszczynać dochodzenia przeciwko wszystkim tym, którzy w poprzedniej kadencji publikowali wyroki Trybunału nawet z dwudziestopięcio- i trzydziestodniowym terminem realizacji lub do dziś nie opublikowali!. Jeśli prokuratura dzisiaj tak działa, bo rządzi Prawo i Sprawiedliwość, dlaczego nie działała tak wtedy, gdy rządziła Platforma Obywatelska? Co do "terminów" to poleciłem w mailu rządowi wzorować się na sędzi Łączewskim. Ten chłystek potrafi z 14 dni zrobić 6 miesięcy i nic. A jak ktoś podskakuje, to go zastraszy i zaszantażuje. Tatuś żydoubek byłby dumny, tylko dlaczego zmienił nazwisko ?
 • @Kula Lis 65 20:23:17
  Myślę, że najważniejsze to zmieniać - przywrócić porządek, odciąć "zgraje"od wpływów; jest tak dużo do zrobienia, że trzeba ogromnej madrości i roztropności ze strony Pis, a z naszej cierpliwości i zaufania no i wpsierania Ich...Mam taka myśl- jesteś bardzo prężny i orientujesz sie w sprawie- notuj wszystko i zachowaj w archiwum - publikuj to co najważniejsze..Starajmy się budować tu na portalu.
  Jestesmy b. potrzebni, bo ta zgraja nie odda tak łatwo sfery wpływów...
  Pozdrawiam. Helena
 • @alfa.com.hel 19:57:42
  Niemcy: cenzura w internecie! Facebook, Google i Twitter podpisały porozumienie zobowiązujące do usuwania w Niemczech "mowy nienawiści" w ciągu 24 godzin.

  Porozumienie to efekt presji wywieranej od wielu miesięcy przez Berlin. Bezmyślne przyjmowanie dziesiątek tysięcy imigrantów i cenzura w oficjalnych mediach spowodowały, że wielu Niemców protestowało przeciwko uchodźcom w mediach społecznościowych i internecie. Wkrótce ma się to skończyć.

  We wspólnym oświadczeniu niemiecki resort sprawiedliwości i trzy amerykańskie koncerny poinformowały, że teraz będzie łatwiej walczyć z "mową nienawiści". Zawartość wpisów ma być analizowana przez "specjalistów" (czytaj: lewackich ekspertów od politycznej poprawności) i usuwana - w razie wątpliwości - w ciągu 24 godzin. To de facto cenzura internetu, nieróżniąca się niczym od tej w Chinach czy Iranie.

  Podpisane porozumienie świadczy o tym, że to Niemcy, a nie Polska, mają problem z wolnością słowa i demokracją. Ps...To jest ta własnie wolność wykreowana przez żydolewaków na całym świecie. Oni już zaszli tak daleko, że się przed niczym nie cofną. Następnym etapem będą chipy i pieniądz elektroniczny. Wygląda to na początek IV Rzeszy. Nad Tysiącletni Kalifat Niemiecki nadciąga brunatna noc. Adolf, Heinrich oraz cała masa Helmutów i Hermanów, że o Martinach (również tych żyjących nie wspomnę) chyba się cieszy, że ich marzenia po tylu latach wreszcie się SSpełniają. Przerażające ! Pisanie prawdy to jest mowa nienawiści dla tych żydokomunistów! Jednym słowem Niemcy musza postawić na informacje szeptaną, bo internet kontrolują w większości Amerykanie pochodzenia żydowskiego a oni mają wytyczne Jerozolimy, ambasador w Polsce Weiss mówił w rozmowie z redaktor Czajkowską, że 2 lata temu, że Europa powinna przyjmować imigrantów muzułmańskich, ale nie wyjaśnił czy Izrael przyjmie uchodźców palestyńskich po wojnach żydowsko-arabskich. --- Pytanie od starego Mosze: Faceberg, Googleberg i Twitterberg
  podpisali
  porozumienie?

  Czy to źle ?

  A jaki oni mają w tym interes ?

  Czy ja nie rozumiem, że oni mają takiego interesa, żeby zwiększać tego rynka reklamowego, żeby było miliard klienty?

  Ja to dobrze rozumiem.
  Dlaczego ja to mam nie rozumieć ?

  Ale czy ony myślą, co będzie nie za rok budżetowy a za dziesięć lat ?

  Jak ony nie myślą, co będzie za dziesięć lat z ten piękny interes, to czy ony nie są myszyngene też ?
 • @Kula Lis 65 20:53:40
  Dla mnie to jest tez przerażające ponieważ jestem świadoma wydarzeń, które nadciągają...Zbyt długo milczeliśmy, zło rozpanoszyło się...
  Chociaż, z drugiej strony - widzimy wyraźnie, że wypełnia się czas...
  Masz rację, oni zaszli już bardzo daleko... :)))
 • @alfa.com.hel 20:46:10
  Poseł do rabina: nie zapalam świec chanukowych. Zabrania tego pierwsze przykazanie!..W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.

  „Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi - I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

  W komentarzach do postu Winnicki wyjaśniał swoje stanowisko udostępniając artykuły i nagrania z YouTube, w tym wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który mówi o trudnościach w dialogu katolicko-żydowskim. Zdaniem duchownego współpraca jest niemożliwa, gdyż judaizm wymaga uległości ze strony chrześcijan i nie chce prowadzić rozmowy jak równy z równym.

  W Pałacu Prezydenckim w środę, 9 grudnia, prezydent Andrzej Duda przyjął przedstawicieli wyznania mojżeszowego. Z okazji judaistycznej uroczystości chanuki głowa naszego państwa zapaliła, zgodnie z żydowską tradycją, świece.

  „Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół” – czytamy na stronie prezydent.pl.
  Źródło: Facebook / prezydent.pl

  http://www.pch24.pl/posel-do-rabina--nie-zapalam-swiec-chanukowych--zabrania-tego-pierwsze-przykazanie-newsletter-98,39912,i.html
 • @alfa.com.hel 20:46:10
  Norweski urząd odebrał rodzicom piątkę dzieci. Powodem… „chrześcijańska indoktrynacja”!..Norweski urząd odebrały rodzicom pochodzącym z Rumunii piątkę dzieci. Rodzice mieli je „indoktrynować” i „radykalizować” wiarą chrześcijańską, ucząc między innymi, że Bóg karze za grzechy.

  Norweski urząd ds. młodzieży i dzieci (Barnevernet) odebrał w połowie listopada państwu Ruth i Mariusowi Bodnarius dwie córki oraz trzech synów, z których jeden miał zaledwie kilka miesięcy. Dziewczynki zostały zabrane ze szkoły bez wiedzy rodziców, po synów urzędnicy przyszli do domu. Zabrano je do „bezpiecznego miejsca”.

  Matkę i ojca aresztowano. Panią Ruth policja zabrała wraz z niemowlęciem z domu, pana Mariusa – z pracy. Podczas kilkugodzinnego przesłuchania zarzucono im, że wychowują swoje dzieci w radykalnej wierze, ucząc je między innymi w niewłaściwy sposób, że Bóg karze za grzechy.

  Urzędnicy zapewnili rodziców, że odebrane im córki i synowie mają się dobrze, a starsze dzieci w ogóle „nie tęsknią za rodzicami”. Rodzice będą mogli spotykać się z niemowlęciem dwa razy w tygodniu po dwie godziny, a sama już matka raz w tygodniu ze starszymi synami. Córek rodzice nie będą mogli widzieć wcale.

  Rodzice odwołali się do sądu domagając się oddania im dzieci, ale na początku grudnia to żądanie zostało odrzucone. Zapowiadają dalsze kroki, konsultowane jeszcze z prawnikiem.

  Rodzina i jej przyjaciele stworzyli też petycję, w której można domagać się od norweskiego rządu oddania dzieci państwu Bodnariu. Można ją podpisać pod tym adresem: http://www.ipetitions.com/petition/christian-family-persecuted/
  Źródła: kath.net
  Ps...To neonazizm. Komuna nie odbierała dzieci ani z powodu biedy, ani religii. Choć sama była bezbożna, nikomu nie przyszło to do głowy. Odbieranie dzieci to pomysł hitlerowców. Im bardziej boją się muslimów tym mocniej wyżywają się na chrześcijanach. To tak jak w innych dziedzinach - im bardziej bezkarna sitwa władzy tym bardziej restrykcyjne prawo dla zwykłych obywateli. Ciekawe jest to, że radykalnym muzułmańskim rodzinom, dzieci nie odbierają. W Norwegii pewnie, na prowadzeniu rodziny zastępczej jest dobry biznes, tak jak u nas. Ciekawe od kogo urząd dowiedział się o zagrożeniu chrześcijaństwem? Od usłużnych sąsiadów?
 • @alfa.com.hel
  Orbanizacja Polski? Oby! http://www.pch24.pl/orbanizacja-polski--oby---newsletter-98,39939,i.html Pozdrawiam Wiesław.
 • @Kula Lis 65 21:15:00
  Dziękuje- mam czytania na cały wieczór - ale myślę, że dużo osób skorzysta czytając te teksty.. serdecznie dziękuje i pozdrawiam Wiesława...Helena
 • @alfa.com.hel 21:32:43
  http://m.neon24.pl/728b5b496810c09afc4434d68258c57b,0,0.gif
 • @alfa.com.hel 22:50:01
  http://m.neon24.pl/474e6c5f5f8e89de871016e92a017045,0,0.png
 • @alfa.com.hel 23:37:32
  Zdrada stanu(ustawa 1066)!
  10 stycznia 2014 roku 286 posłów PO, PSL, SLD i Twojego Ruchu dopuściło się zdrady stanu polegającej na zalegalizowaniu działań obcych służb specjalnych na terenie Polski, gwarantując równocześnie funkcjonariuszom tych służb szereg przywilejów. Przepisy ustawy są tak niejasne, że de facto dają rządowi prawo do wykorzystania tych funkcjonariuszy według własnego widzimisię. Na przykład do zatrzymywania niepokornych obywateli lub do tłumienia antyrządowych manifestacji. Tego zresztą trzeba się spodziewać po działaniach rządu w związku z wykonywaniem tej ustawy. Tak zdradzieckiej ustawy nie było w Polsce od czasów Targowicy. Za to wszyscy ci judasze powinni być po wyroku Trybunału Narodowego osadzeni na ostrym z sękami palu lub zawisnąć na latarniach, a tych ci jeszcze u nas dostatek, nowych, za "unijne" pieniądze!
 • @alfa.com.hel 21:32:43
  Dawny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich to był "mały pikuś" w porównaniu z obecną IV Wielką Rzeszą Niemiecką na smyczy USrahella pod zakamuflowaną nazwą Unii Europejskiej. Jeżeli Polska i inne kraje nie wystąpią ze struktur wspólnoty, to niedługo najprawdopodobniej stracą całkowicie swoją niepodległość i suwerenność, gdyż zostaną okupowane militarnie przez wojska i siły porządkowe z zachodu Europy. Poza obecną okupacją gospodarczą Polski przez IV Rzeszę, ustawa nr 1066 wprowadzona przez ekipę PO-ZSL, a zatwierdzona przez namiestnika Komorowskiego, na pewno dodatkową okupację militarną tylko ułatwi. Poza tym, na likwidację wspólnego rynku w tzw. Unii Europejskiej Niemcy nie chcą pozwolić, bo to uderzy przede wszystkim w ich eksport. Zresztą ludzie widzą, że instytucje unijne coraz bardziej przypominają "Politbiuro", "Komisję Planowania" i "Cenzurę", a chciałyby jeszcze dostać uprawnienia "ZOMO". Niemcy pod płaszczykiem UE próbują Polaków nauczać swojej specyficznej "demonkracji", która przypomina lub nawet przewyższa swoją bezczelnością, dawną "demonkrację" wprowadzoną 13 grudnia 1981r. przez towarzysza gen. Jaruzelskiego.
  Przez lata Rosja i dawny ZSRR Polsce wielokrotnie zagrażały, ale obecnie to właśnie Niemcy, ze swoją IV Wielką Rzeszą – czyt. Unią Europejską, Nam Polakom o wiele bardziej zagrażają. Proszę zauważyć, że zdrajcy Polski i Polaków z PO zbratali się nie z Putinem, lecz z Merkel. To silne obecnie w Europie Niemcy, które wykazują tendencje socjalistyczne jak za czasów Wielkiej III Rzeszy Niemieckiej budowanej przez Adolfa Hitlera, zagrażają głównie teraz Polsce. To właśnie nie gdzie indziej, jak w UE i jej obecnym kształcie pod dyktaturą Niemiec, należy upatrywać ostatniej klęski, rozmontowania gospodarczego i upadku III RP. Nie ma co kierować złości na Ruskich i ich obwiniać za platformersowe ośmiorniczki. PO kolaborowała i kolaboruje nadal z Niemcami, a nie z Ruskimi. Tusk uciekł przecież do Brukseli, a nie do Moskwy! PiS za to, za wszystkie klęski Polski obwinia Rosję zamiast Niemców. Poniża się nawet do tego stopnia, że wychwala wątpliwą "przyjaźń" polsko-ukraińską, aby tylko dokopać Ruskim. Nie tędy droga proszę Państwa. Ruskich w stosunkach polityczno-gospodarczych trzeba trzymać na dystans od Polski i Polaków, utrzymując przy tym partnerskie stosunki handlowe i turystyczne, ale trzeba spojrzeć trzeźwo, że to właśnie za Odrą – w pedalskiej żydolewackiej JEWUE odrodził się obecnie czerwony komunizm, z którym ochoczo paktują ludzie z PO, ZSL, SLD, PO BIS oraz pozostałego lewactwa w Polsce. Obecna Rosja razem z dyktatorem Putinem bardziej mi przypomina dawny Carat. Natomiast dawnym Krajem Rad (Związkiem Sowieckim), jest obecnie właśnie Unia Europejska. Polacy niedawno ten materiał przerabiali w swojej historii i dlatego tym bardziej mnie zadziwia brak naszego wyraźnego sprzeciwu.
 • @alfa.com.hel 21:32:43
  Wygrajmy Polskę! Wskażmy palcami tych, którzy chcą niszczyć patriotyzm, demokrację, narodową solidarność. Pokażmy czerwonym gałganom, konfidentom, sprzedawczykom i szujom kartkę w ich ulubionym kolorze! O pewnym pryncypium, czyli jak postępować z tymi, co kalają dobre Imię Polski i Narodu Polskiego. Należy przyjąć zasadę, że nie przyznaje się publicznych środków podmiotom, których zachowania (zarówno werbalne, jak i niewerbalne, a przy tym rozpowszechnione, publiczne) godziły w dobre imię Polski (jako kraju, państwa, wartości) i Narodu Polskiego. A następnie powołać komisje weryfikacyjne złożone z osób z certyfikatem poświadczającym ich kwalifikacje oraz nienaganną postawę etyczno-patriotyczną. Jako Polak nie życzę sobie na ten przykład, by polskie dzieci i polską młodzież edukowali historycy i poloniści głoszący, że Naród Polski odpowiada za ludobójstwo dokonane na żydach, a współcześni Polacy antysemityzm mają wyssany z mlekiem swej rodzicielki. Nie życzę też sobie, by wnuki szefów esbecji za publiczny grosz organizowały rzekome konferencje naukowe z zakresu polonistyki, które w istocie okazują się zjazdem ziomkostwa niemieckiego i promowaniem niemieckiej wizji dziejów Ziem Zachodnich Rzeczypospolitej. (O tym, że w ostatnich latach polonistykę na polskich uczelniach się likwiduje lub redukuje, a germanistykę wspiera - wspomnę tu tylko zdawkowo, na marginesie, choć za tym idą tragedie zawodowo-życiowe wielu świetnych i uczciwych polskich nauczycieli akademickich). Czas skończyć z tego typu praktykami! O potrzebie uzdrowienia mediów i oświaty
  Polskie media i oświata wymagają nie kosmetycznych czy pojedynczych zmian, lecz sanacji. Należy zatem:
  1) wymienić władze, rady programowe i kadrę zatrudnioną w mediach publicznych,
  2) zweryfikować kadrę kształcącą na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w uczelniach publicznych,
  3) wprowadzić certyfikat dziennikarza mediów państwowych,
  4) wprowadzić edukację patriotyczną jako obowiązkowy przedmiot w wymiarze minimum 90 godzin na wszystkich kierunkach studiów humanistyczno-społecznych,
  5) wprowadzić dodatkową godzinę historii i języka polskiego we wszystkich typach szkół podległych Ministerstwu Edukacji Narodowej, z zastrzeżeniem, że w jej ramach mają być realizowane zajęci z zakresu edukacji patriotycznej, a nauczyciele realizujący te godziny muszą przejść procedurę lustracji oraz weryfikacji.
  Liczę na wprowadzenie zmian, dzięki którym media i edukacja nie będą propagandową tubą wynaturzonego żydolewactwa i antypolskich fobii, lecz krzewicielkami polskiego patriotyzmu i matecznikiem narodowych tradycji.
 • @Kula Lis 65 09:14:13
  Masz rację- tez mnie to oburza. W/g mego rozeznania, właśnie wniesiono projekt ustawy zmieniającej ten stan rzeczy. Pozdrawiam. Helena
 • @Kula Lis 65 09:24:55
  //Polacy niedawno ten materiał przerabiali w swojej historii i dlatego tym bardziej mnie zadziwia brak naszego wyraźnego sprzeciwu.//
  Obrońmy Polskę... Ten Rząd prowadzi w dobra stronę, dlatego rozpętała się walka....Dzięki, że wytrwale piszesz..
 • @Kula Lis 65 09:37:03
  Moja propozycja- Czy możesz to wszystko uściślić w formie Apelu do Ludzi DOBREJ WOLI?- Czy zechcesz formować KORN, o którym mowa w notce?- służę Ci moją stroną na Facebooku- wejdź na stronę PKDK- opublikuj odezwę... Czy zechcesz poprowadzić tą sprawę?- jako wsparcie Rządu? Pozdrawiam. Helena
 • @alfa.com.hel 10:48:40
  Szanowna pani Halinko na dziś mam wiele innych spraw na głowie, proszę dowolnie wykorzystywać moje wpisy, nie roszczę do nich praw autorskich. Pozdrawiam i miłego dnia życzę Wiesław.
 • @alfa.com.hel 10:48:40
  http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/12/La_Loi_dOhm_timbre_RFA.jpg?resize=669%2C396 Oporniki zamiast trybów w mózgach!!!. Trochę nie mam czasu, ale się wypowiem. Chyba bardziej dlatego, że sporo osób łyka jak młody pelikan, to co od tygodni pompują w wasze mózgi tzw. opiniotwórcze media i ich moralni dziennikarze. Widzę to po tych postach, zdjęciach, memach itd. Od tygodni jesteśmy atakowani tematem pod tytułem: Trybunał. http://nwonews.pl/pictures/forumimg/4491/0/47355/3ffc5a8ef76031ac35e73dcb0e36b6c4.jpeg Wynik wyborów prezydenckich i parlamentarnych otworzył nowy rozdział w nagonce na PiS. Poprzednia władza i jej media nie mogą pogodzić się z tym, że NARÓD im podziękował. Buczą i tupią przy przegłosowanych ustawach. Na PiS głosowała prawie połowa Polaków. Mają mandat zaufania tej połowy i robią to, czego chciała większość, to chyba oczywiste, ale nie dla salonu. Więc po co ten skowyt? http://i0.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2014/07/Kasa-z-r%C4%99ki-do-r%C4%99ki-korupcja.jpg?resize=300%2C199 To chyba oczywiste, kasa & władza.

  Skowyczą jak świniak odciągany od koryta czyli władzy, dotacji, funduszy strukturalnych etc. to wszystko obejmuje teraz PiS. A trybunał to ostatni bastion poprzedniej władzy. Okopali się tam ze swoimi sędziami.
  Jeszcze przed wyborami wybrali dodatkowych na zapas, takie zabiezpieczonko jakby przegrali i przegrali! http://i0.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2014/05/Trybuna%C5%82-Konstytucyjny.jpeg?resize=300%2C208 Najlepsze chyba było to, że trybunał miał orzekać w sprawie trybunału.
  Czyli sędzia we własnej sprawie. Praktycznie 100% składu trybunału to ludzie z rekomendacji platformy. Oczywistym jest że w tym składzie będą blokowali planowane ustawy PiS-u. I dlatego PiS potrzebuje nieco wyrównać w nim proporcje, co właśnie zrobił. Ja tak to rozumiem. Ale generalnie nie o tym chciałem pisać, a o konsekwencjach tego zamieszania. Przy tych wydarzeniach powstał niejaki program KOD.
  Program ochrony demokracji z symbolem opornika. Rumuńska cygańska przybłęda Petru nowoczesna, platforma wraz z wyborczą nawołują do dzisiejszej manifestacji w obronie (W ICH ROZUMIENIU) demokracji. Oni i ich media wmawiają, że PiS destabilizuje państwo. Jednak uważam, że to te przegrane środowiska właśnie dzisiejszą demonstracją destabilizują państwo. Próbują zrobić jakiś majdan? PRZECIEŻ PRZEGRALI WYBORY! Przyjdzie 2 tyś z czego media zrobią 20 tyś. Odwrotnie, jak na marszu niepodległości. http://nwonews.pl/pictures/forumimg/4491/0/47355/809876d95aaa183ba6545e7630e9578b.png Ostatnio PO zrobiło oblężenie siedziby PiS-u chyba w Poznaniu, przyszło 6 osób! i aż trzech operatorów kamer. Jako znawca wiem jak skadrować 6 osób, żeby ludzie w telewizji zobaczyli tłumy. To co się będzie działo to inicjatywa partyjna, odgórna, rumuńska cygańska przybłęda Petru, TVN, wyborcza etc. Coś odwrotnego do oddolnego Marszu Niepodległości. Wina za ewentualne zamieszki spada na organizatorów, bo to im się nie podoba że rządzi Pis. Więc pod pozorem obrony demokracji próbują obalić DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd. Czy się mylę? http://nwonews.pl/pictures/forumimg/4491/0/47355/652fcc0bae735567f927ef7a38003114.jpeg KOD wykorzystuje oporniki, tak jak kiedyś opozycja wpinała sobie jako symbol władzy z komuną. Za taki opornik opozycjoniści byli przez władzę pałowani, prześladowani, szykanowani, straszeni i zamykani. Dziś ci pseudodemokraci wykorzystują ten symbol w obronie komuszego trybunału i komuszej konstytucji, już za samo wykorzystanie tego symbolu należy im się wpierdol. Poprzypinajcie sobie te oporniki, niech będą duże, żeby ci, którym naprawdę zależy na tym kraju mogli wam wpierdolić na tej manifestacji. Połowa polaków miała w dupie, kto nimi będzie rządził i nie poszła na wybory. Niezbadane jest jakie mieli preferencje wyborcze… .Dla nich na listach mógłby być sam Hitler czy Osama Bin Laden i to ich nie obchodzi. Zatem ta połowa, która przyszła na wybory, wzięła odpowiedzialność za tę połowę, która zrzekła się decydowania o przyszłości swojego kraju.Tak więc tych, którzy głosowali traktuję jako 100%. I z tej puli połowa wybrała PiS.
 • @alfa.com.hel 10:48:40
  http://nwonews.pl/pictures/forumimg/4491/0/47356/6241e70326a3e2dd04a99b7cd9f9bfe8.jpeg My Polacy sortu najgorszego! My złodzieje majątku polskiego!
  My Polacy sortu najgorszego!
  My złodzieje majątku polskiego!
  Łże elity i opcje niemieckie,
  Kondominium germańsko sowieckie

  My Polacy sortu najgorszego!
  My złodzieje majątku polskiego!
  Łże elity i opcje niemieckie,
  Kondominium germańsko sowieckie
  My agenci, zdrajcy genetyczni
  Mainstrimowcy, alfonsi uliczni
  Szmaty unii, o których wiadomo
  Że są dzisiaj tam, gdzie stało zomo
  My żydowskie pachołki zachodu
  Bolszewicy i zdrajcy narodu
  My wrogowie kościoła, rodziny
  Genderowcy, zboczone gadziny
  Interesom obcym zaprzedani
  Merkelowej fani
  My folksdojcze, resortowe dzieci
  i brukselskie śmieci
  Kiedy wyzwisk takich wciąż słuchamy
  Pustym śmiechem dzisiaj wybuchamy
  Śmiech nasz wielkim odbije się echem
  Aż głupotę zabijemy śmiechem
 • @Kula Lis 65 12:06:25
  Dziękuję !!!
 • @alfa.com.hel 13:36:54
  Nie dziękuj, nie jeszcze człowiek popisze co ma na sercu.
 • @wiedza - sen 16:07:07
  http://m.neon24.pl/0188d80023011727eae176a9c9e432f3,0,0.jpg


  Osiołkowi w żłoby dano,
  W jeden owies, w drugi siano.

  Uchem strzyże, głową kręci.
  I to pachnie, i to nęci.

  Od którego teraz zacznie,
  Aby sobie podjeść smacznie?

  Trudny wybór, trudna zgoda -
  Chwyci siano, owsa szkoda,
  Chwyci owies, żal mu siana.

  I tak stoi aż do rana,
  A od rana do wieczora;
  Aż nareszcie przyszła pora,
  Że oślina pośród jadła -
  Z głodu padła.
  następny wiersz .....

  Moja prośba:

  MÓW DO MNIE JESZCZE,
  za taka rozmową tęskniłam lata
  Każde Twoje słowo,
  dziwne w mym sercu wywołuje dreszcze
  MÓW DO MNIE JESZCZE.....

  Pada śnieżek, pada
  od samego ranka
  pobiegnijmy na dwór
  ulepić bałwanka.....
  http://m.neon24.pl/c8d9230049ea142ed60207d729ade442,0,0.gif

  MÓW DO MNIE JESZCZE.......
 • @Kula Lis 65 12:56:01
  Antoni Macierewicz chce doprowadzić do ujawnienia zastrzeżonego zbioru dokumentów wojskowych służb specjalnych PRL, który znajduje się w IPN! A to może oznaczać koniec wielu karier.

  http://wpolityce.pl/polityka/275117-bedzie-larum-macierewicz-ujawni-teczki-wojskowych-sluzb-specjalnych-prl-zapowiada-sie-koniec-wielu-karier
 • @alfa.com.hel 17:58:30
  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/lepper_petelicki_sznur-400x0.jpg Grupa stojąca za politycznymi samobójstwami!!! Polską rządzi GTW - Grupa Trzymająca Władzę (WSI, BND, CIA, Mossad, prokuratorzy i sędziowie). Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO. W 2005 PiS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PiS rozbito. Przejęto PKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TK o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PiS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Rumuńska przybłęda "cygan" lub jak kto woli "żymianin" Petru to twór GTW i ich kasa - żaden kredyt Petru. "Żymianina" alkoholika i złodzieja Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PiS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PiS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PiS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja, że PiS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PiS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że "zachodnie media krytykują PiS". GTW wie, że PiS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa, że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (ponad 100). Komórki i email PiS i Kukiza na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie - była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PiS. Jest ustawa zakazująca demonstracji. Dlatego PiS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program i powołać nowy tryb wyborów bez nieważności głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga finanse. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych "kiboli". … CZY WSI - GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ - POSUNIE SIĘ DO PRZEMOCY I WINĄ OBARCZYĆ PiS....pożyjemy, zobaczymy. Ps...Saurona "żymianina" ponoć widziano żywego w Argentynie. Jaki był sekret sukcesu "żymianina" Jana Kulczyka? Od swego ojca - "żymianinokomucha" otrzymał notes z kontaktami do partyjnych bonzów. I kilka milionów dolarów na dobry początek od służb, ponieważ był ich słupem na procencie. A potem to już jako bardzo "utalentowany" "żymianin" i "żymski" "byżnesmen" regularnie okradał polskie społeczeństwo z majątku narodowego: kupowanego za bezcen, sprzedawanego za bajońskie sumy innym "żymianom? "zażądzająć" nim - ot choćby TPSA, etc..etc...Obejrzyjcie na youtube "IMPERIUM ZŁA'", tam na samym początku są pokazane twarze między innymi twarz Kulczyka jako Masona.
 • @wiedza - sen 16:07:07
  Usunięte z powodu wulgaryzmów - na moim blogu zachowaj kulturę.

  I OSTRZEŻENIE....POSZUKAJ SOBIE SMARKULĘ DO PODOBNYCH TEMATÓW....
 • @alfa.com.hel 20:50:23
  A możesz te wulgaryzmy wymienić? Przynajmniej z pierwszej i ostatniej litery. Jak już to były "wulgaryzmy" radnej PiS i redaktorów "Gazety Wyborczej" Ja tylko skopiowałem tekst i wziąłem go w cudzysłów
  Moje słowa:"Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".
  Pominę już, że sama zaczęłaś.
  A tradycyjnie wyzywanie kogoś od osłów i bałwanów to u Ciebie słowa miłości.
  Nie zdziwię się jak resztę "wulgaryzmów" pewnie wynajdziesz w moim komentarzu do Twego artykułu o miłości.
  Bo tam Twoje te z bykiem i krową to nie był wulgaryzm na zasadzie: "Kali ukraść krowę to dobrze..."
 • @wiedza - sen 21:09:07
  NIGDY i nikogo nie nazwałam ani osłem, ani bałwanem- widzę, ze żarty to Twoja słaba strona - wolisz wykładać "filozofię"?-Twój wpis w dziale- Religie:

  //Ludzi prawdopodobnie jest tylko 14 na świecie. Reszta to człowieki - czyli całe zło wieków. Ludzie to lubiący dzieje - dla nich historia jest nauczycielką życia, a nie zbiorem informacji o wojnach i zbrodniach. Ludzie wywodzą się z Marsa i odżywiali się lodem (wodą z odpowiednimi pierwiastkami). Planeta Ziemia powstała z miłości informatyka z Marsa do dziwki z Wenus. Dziwka to nie była kobieta uprawiająca seks za pieniądze, tylko dziw natury - istota budząca zdziwienie.
  ********************
  A SIEBIE ZALICZASZ DO LUDZI, czy do grupy "człowieki"?....
 • @wiedza - sen 21:09:07
  Filozofowania c.d. wpis w dziale Religie....
  //Drzewo wiadomości dobrego i złego, to tzw. wilcza jagoda używana w okulistyce. Adam i Ewa byli ślepi i każdy okrągły owoc to było dla nich jabłko. Zostali stworzeni przez, że tak powiem "fałszywego" Boga w Raju - czyli Ośrodku badań genetycznych jako żywi producenci energii w drodze seksu.
  Bóg i cała jego świta była ubrana, więc z chwilą jak otworzyły im się oczy, najzwyczajniej w świecie się przestraszyli, że są odmieńcami.
  **********************//
  MOJE GRATULACJE !! - nigdy bym na to nie wpadła.
  A do tego zapewnienie:

  //Jak głosił Jan Chrzciciel: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Wszystko co jest napisane w Ewangelii nie jest przenośnią tylko prawdą.//

  TO JA JUŻ WOLĘ LEPIĆ BAŁWANKI;

  http://m.neon24.pl/c8d9230049ea142ed60207d729ade442,0,0.gif

  STROIĆ CHOINKI:

  http://m.neon24.pl/e19072edbe77737c758b93734cc312dd,0,0.gif

  I KARMIĆ OSIOŁKI:

  http://m.neon24.pl/0188d80023011727eae176a9c9e432f3,0,0.jpg
 • @Kula Lis 65 09:55:38
  Witaj!.
  Dzisiaj Twoje niektóre wpisy przeniosę na Facebook.... Pozdrawiam. Helena
 • @wiedza - sen 21:09:07
  Co to za "profesor" i sędzia tylko z mgr? nijaki "żymianin" Stępień. A ten koszerny nieogolony knur i przestępca także "żymianin" Rzepliński to z wykształcenia socjolog. Jakim to prawem to to jest sędzią TK i do tego jego prezesem? W tym TK i TS sami "żymianie" "krztałceni" bo nie kształceni na WUMLach. Tylko Trybunał Narodowy zamiast "żymskiego" TS, TK, złożony z etnicznych i prawych Polaków, sprawdzonych do 5 pokoleń wstecz, a zakres kar to: ostry z sękami pal, latarnia, ewentualnie reedukacja w pokomuszych chlewniach w Muczne/Bieszczady, taka nowa Bereza. Oczywiście po konfiskacie wszystkiego co nagrabione! Jestem za radykalnymi rozwiązaniami, ponieważ łagodne pozwalają odrastać głowom hydry.
 • @wiedza - sen 21:09:07
  TK to organ utworzony w 1982 r tuż po stanie wojennym. Po cóż by go miał matrioszka Margulis vel Jaruzelski i chłopcy ze WSI tworzyć w dniach swojej największej prosperity, kiedy z Polski wygoniono prawie milion młodych wilków Solidarności. Kiedy rozkręcano afery paliwową i FOZZ oraz myślano o kantach na okrągłym stole. A no dlatego bo to miał być zawór bezpieczeństwa i zapora ogniowa chroniąca "tuwarzyszy i towarówki", tudzież kolesi, członków rodzin i znajomych królika. POszołomy miały pecha, bo zaczęły manipulować w ustawieniach TK w czasie najbardziej widocznym, kiedy ich lodowa góra przekrętów zaczęła się przewracać. No cóż, odrzynanie ryja od koryta musi bardzo boleć, skoro aż tak się wydzierają. Jest też klaka zasilana jest "petru-dolarami" rumuńskiej cygańskiej przybłędy. Ciekawa byłaby odpowiedź na pytanie skąd pochodzą pieniądze na finansowanie działalności wywrotowej przybłędy rumuńskiej cygana lub jak kto woli "żymianina" . Petru oraz Komitetu Obrony Draństwa, która ma doprowadzić do obalenia demokracji w Polsce i odzyskania przez pomagdalenkową antypolską mafię władzy utraconej w demokratycznych wyborach. Wygląda, że źródłem finansowania, oprócz globalnej "żymskiej" finansjery są zagraniczne agentury, wszyscy dla których suwerenna Polska jest niewygodna. Ci którzy winni być wzorem stają na czele dojących Polskę: odprawy 6-cio miesięczne po zakończeniu umowy o pracę na czas określony! Ryczałt na mieszkanie na 9 lat! Dlatego ta zgraja "żymian" z komuszym rodowodem, na WUMLach pobierająca "nauki", tak broni ustawy o Trybunale Konstytucyjnym którą SAMI dla SIEBIE i swych towarzyszy wysmażyli!
 • @alfa.com.hel Mimo, że dokument ten zniknął ze strony Trybunału Konstytucyjnego, jego kopia rozsyłana jest na Twitterze:
  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/144984114811223173826.jpg
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  CIECH to nie wszystko! Rząd Tuska dużo poniżej wartości sprzedał także kopalnię Adamów! Dlaczego media milczą?! Okazuje się, że sprzedaż Ciech-u poniżej rzeczywistej wartości to nie jedyna transakcja, jaką rząd Tuska zrealizował ze stratą dla Skarbu Państwa. Kontrolerzy NIK odkryli, że w 2012 roku ekipa PO-PSL sprzedała 85 proc. akcji przynoszącej zyski Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła wówczas 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Dlaczego media o tym milczą??! Kontrolerzy NIK w najnowszym raporcie na temat prywatyzacji wybranych spółek Skarbu Państwa uznali, że oprócz spółki Ciech S.A. ekipa Tuska dopuściła się niegospodarności i braku należytej dbałości o interes Skarbu Państwa również przy sprzedaży Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. Zdaniem NIK rząd PO-PSL sprzedając 85 proc. akcji KWB Adamów za 67,3 mln zł (6,60 zł/akcję), nie uwzględnił wartości księgowej tej spółki, która wynosiła wówczas 144,6 mln zł. Jakby tego było mało kontrolerzy z NIK wykazali, że KWB Adamów w chwili sprzedaży nie była spółką zadłużona, przynosiła zyski, a ponadto posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł.

  Powstaje pytanie - dlaczego ogólnopolskie media w ogóle nie interesują się tym tematem? Dlaczego serwisy informacyjne o tym nie trąbią? Dlaczego nad kwestią prywatyzacji KWB Adamów, jak i Ciech-u zapadła kurtyna milczenia? Czy dlatego, że doszło tam do poważnych nieprawidłowości obciążających poprzednią ekipę rządową, która teraz "walczy o demokrację"? Czy dlatego, że transakcje te doprowadziły do powstania gigantycznych strat po stronie polskiego państwa? Czy dlatego, że informacje o tych prywatyzacjach mogłyby rzucić cień na "króla Europy", siedzącego obecnie na ciepłej posadzie w Brukseli?

  Źródło: NIK o prywatyzacji wybranych spółek Skarbu Państwa (Nik.gov.pl)
  Źródło: NIK negatywnie o prywatyzacji KWB Adamów (Cire.pl)
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  ".....Wikileaks: Ryszard Petru był „nieformalnym doradcą” Donalda Tuska
  Ryszard Petru – lider ruchu NowoczesnaPL – był w 2009 r. nieformalnym doradcą premiera Donalda Tuska. — Niedawno wspierał Bronisława Komorowskiego, — dziś twierdzi, że — „wkurza go to, co dzieje się w Polsce”.

  Autor tajnej depeszy wysłanej z amerykańskiej placówki w Warszawie do urzędników w Waszyngtonie, — przedstawił Ryszarda Petru jako jednego z byłych współpracowników Leszka Balcerowicza, — prowadzącego rozmowy w sprawie ewentualnego wsparcia finansowego ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  Autor depeszy tłumaczył, — że protegowani Balcerowicza dominują w środowisku liczących się w Polsce ekonomistów.

  — Petru miał zapewnić Amerykanina, — że w razie kryzysu polskie władze mogą liczyć na wsparcie w wysokości 10 miliardów dolarów.

  W ocenie urzędnika, — rozmowy prowadzone przez Petru miały przygotować amerykańską dyplomację.

  Z depeszy dowiadujemy się, — że Petru był „nieformalnym doradcą” Donalda Tuska i — „formalnie nie zajmuje żadnego stanowiska w rządzie”.

  Lider stowarzyszenia NowoczesnaPL — działał jako pośrednik, by nie zaburzyć promowanego przez rząd obrazu Polski, jako kraju, którego kryzys gospodarczy nie dotknął w poważniejszym stopniu.

  Pracownik amerykańskiej ambasady zauważał przy okazji, — że największym problemem zagrażającym polskiej gospodarce były… banki.

  — 70 proc. z nich należy do zagranicznych korporacji.

  — „Instrukcje dotyczące zatrzymania akcji kredytowej i przeczekania kryzysu ze strony dominujących banków z Rzymu, Frankfurtu czy z innych miast, skierowane do ich lokalnych filii, — mogłyby przynieść katastrofalne skutki dla polskiego sektora finansowego”

  – czytamy.

  Odnosząc się do polskiego rynku hipotek, — autor wiadomości informuje amerykańską dyplomację, że jest on zdominowany przez franka szwajcarskiego.

  Obecnie ekonomista związany z Leszkiem Balcerowiczem, doradca Donalda Tuska i pośrednik w rozmowach z amerykańską dyplomacją oraz Międzynarodowym Funduszem Walutowym stał się… — liderem formacji liberalnych „reformatorów”.

  12 maja wsparł Kandydaturę Bronisława Komorowskiego twierdząc, że jego pomysły na politykę podatkową to — „krok w dobrym kierunku”........."
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  Dodam w tym miejscu to samo co napisałem w innym na temat Trybunału Konstytucyjnego. Zaglądnijcie do zapomnianej (dzieło życia Marszałka) Konstytucji z 1935r która była o dziwo materiałem pomocniczym opracowania powojennej konstytucji Republiki Francji. Jeśli chcemy mieć TK to sprawa gdzie ma urzędować jest mało znacząca. Ważne czym ma być. W żadnym przypadku nie sądem nad Prezydentem i Parlamentem. TK jako złożone z prawników specjalistów ciało winno być opiniotwórcze a jego opinie uważnie analizowane przez Prezydenta i Parlament. W razie odmienności zdań, kwestionowane przez TK zagadnienia prawne powinny zostać poddane ocenie SUWERENOWI w referendum zarządzonym przez Prezydenta RP jako najwyższego i jedynego strażnika Konstytucji.
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  "Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi." Społeczeństwo polskie niestety ma słabą pamięć. Unia Wolności, która wsławiła się wielkimi aferami przed swoim "upadkiem"(czyt. pieriestrojką) stworzyła z inicjatywy służb specjalnych i za niemieckie pieniądze partyjkę-córkę - Platformę Obywatelską. Po zaakceptowaniu której przez polską gawiedź przeprowadziła do niej transfer swoich członków wraz z aferzystami i ich współpracownikami. Ale wtedy już nasze otumanione przez media społeczeństwo tego nie widziało zgodnie z wtłaczaną zasadą "Co było a nie jest nie pisze się w rejestr". Lansowana przez media obsadzone wcześniej przez "specjalistów" PO zdobyła przewagę i przejęła władzę robiąc to co potrafiła najlepiej kradnąc i okłamując społeczeństwo. Była też lobbystą swojego sponsora (Niemiec) przedkładała jego interesy ponad interesy Rzeczypospolitej Polski. Media stosowały metody manipulacji takie jak tendencyjna selekcja prezentowanych informacji, metodę autorytetów, metodę brutalnego kłamstwa, metodę kojarzenia swoich przeciwników politycznych z negatywnymi emocjami poprzez kampanię oszczerczą i tendencyjne komentarze. Czemu się dziwić gdy polskie media są właściwie niemieckie a michnikowska Agora reprezentuje raczej syjonistyczny punkt widzenia i interesy różnych zachodnich lobbystów. Od lat pracuje nad tym by lansować wśród społeczeństwa przekonanie, że patriotyzm=nacjonalizm=nazizm. Jedyną alternatywą jest lansowany w rodzinie "ojca dyrektora" Agory bolszewicki internacjonalizm. Aktualnie PO powtarza sprawdzoną socjomanipulację tworząc ze swojej młodzieżówki córeczkę-nowotwór - niezależną.pl. Już sama nazwa jest kpiną z logiki polityki, ekonomii i historii. Platformiści powoli wycofuję się z przestrzeni medialnej ustępując miejsca partii-córce, do której po wzroście jej popularności i zaakceptowaniu przez społeczeństwo polskie się przeniosą. Te dwie partie a właściwie trzy mają jedno oblicze i jeden interes. Oczywiście mogą liczyć na wsparcie lobbystów i swoich mediów.
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  Kłamczucha POMASKA poskarżyła się AlJazzeera, więc napisalem tam sprostowanie: I am writing this from Poland. I would like to answer to lies being disseminated world widely by a certain Ms. Pomaska, MEP from a party called in Poland by acronym: PO (Civic Platform). I'm afraid that Ms. Pomaska is simply out of her mind. After 8 years corruption-ridded the Civic Platform's (PO), pro-Russian & pro-German rule in Poland and mostly post-Communist 25 years rules of post-Communist oligarchy (consisting mostly children, cousins and grandchildren of known Communist) in Poland, now Poles elected indeed an anti-corruption, national, very much anti-Communist government. Thanks to God this time election frauds were smaller than usual, thanks to public awareness and mobilization in every Poland's corner. There are no tanks on Polish streets what-so-ever, with the solely exceptions of sick minds of such an individual like defeated Ms. Pomaska from the Civic Platform (PO). Her opinions about lack of corruption during the PO's rule in Poland are no less than pure fantasies. I'm wishing her good health because her anti-people party -- PO -- will never come to power in Poland. Polish People said: NEVER anti-human PO! Simple and high-spirited..... Citation from youtube: "Agnieszka Pomaska? Congratulations on interviewing one of the dumbest politicians in the Polish Parliament. She comes from the party (PO - Platforma Obywatelska, so called Civic Platform) that did the same kind of 'attack on democracy' a few months back. Short memory as well apparently"... That's right! Ms Pomaska is most unreliable person on our political scene. It is unbelievable how such a young lady can lie that way. The communist Secret Police of early 70s and 80s could learn from her!!!
 • @alfa.com.hel 20:50:23
  //"Usunięte z powodu wulgaryzmów - na moim blogu zachowaj kulturę.

  I OSTRZEŻENIE....POSZUKAJ SOBIE SMARKULĘ DO PODOBNYCH TEMATÓW.."//

  Tak jak saper działa powoli, aby nie popełnić błędu. Tak samo ja, aby nie popełnić błędu, myślę powoli, gdyż inaczej zagryziono by mnie na tym forum. Dlatego dopiero teraz skumałem o co Ci chodziło z tymi rzekomymi wulgaryzmami i szukaniem smarkuli.
  Myślałaś, że ja w tym usuniętym wpisie sugeruję, że Ty ten tego z Jarosławem. No co Ty. Nie jest przecież tajemnicą, że lwicą Jarosława jest Jolanta Szczypińska. Ta skromna, cicha, nie obrażająca nikogo kobieta, sama obrażana w niewybredny sposób przez plotkarskie media, a będąca wzorcowym przykładem miłości z Pawłowego "Hymnu o miłości", zawsze stoi u boku Jarosława gotowa mu służyć pomocą.
  Szkoda, że Jarosław ma się o tym przekonać (jak nie przyrównując Hitler) dopiero na końcu
  P.S.
  Twoja reakcja była więc kulą w płot.
 • @wiedza - sen 16:07:08
  Tym razem zachowałeś się, jak chłoptyś - nie dorosłeś do rozmowy ze mną...a swoimi insynuacjami na poziomie smarkacza, poniżasz mnie - ostrzeżenie po raz drugi....ZASTANÓW SIĘ NAD DOBOREM SŁÓW....
 • @alfa.com.hel 10:05:37
  W tej kwestii powinni wypowiedzieć się specjaliści psychiatrii ,albowiem zwyrodnienia starcze zachodzące w mózgu ,jakie można zaobserwować od pewnego czasu u prezesa żymianina Rzeplińskiego ,wskazują że mają one charakter raczej postępujących a nie jak do tej pory raczej zmiany ukryte.
  Bowiem nie do pomyślenia jest aby TK zamiast oceniać ustawy pod względem prawnym ,sam tworzył ustawy pod siebie i jednocześnie je osądzając ?! Tworząc TK instytucję na wzór monarchii , której nikt nie ma prawa oceniać a tym bardziej podważać jej wyroków ?! Ciekawe do czego jeszcze gotów jest się posunąć prezes żymianin Rzepliński aby być nie tylko nietykalnym ale wręcz obowiązkowo wielbionym przez społeczeństwo ,podobnie jak ma to miejsce w krajach arabskich ?! A może raczej powinno się wsadzić mu piórko w dupę i przykładnie wystrzelić na księżyc lub na "żymskie" wzgórza?! I w ten oto sposób pozbyć się problemu jaki bulwersuje już tysiące ludzi w Polsce.
  Pozdrawiam Wiesław.
 • @alfa.com.hel ciekawostka o zbrodniarzach żydach. Przeczytaj całość pod linkiem!
  „Piekło”

  Tę historię znam od dawna, bo już od lat osiemdziesiątych, gdy jeździłem, jako członek biura politycznego i viceprzewodniczący zarządu głównego budowlanych do naszych budowlańców na kontraktach w ZSRR. Ale jest to historia tak okrutna i tak przerażająca, że bardzo długo nie mogłem w nią uwierzyć, a kiedy mnie już przekonano, że to prawda, to bałem się ją opisać. Nie pisałem o niej w pierwszym ani drugim tomie „Bez strachu”, bo sądziłem, że nikt z normalnych ludzi czytając tę historię nie uwierzy w nią i przez nią stracę wiarygodność. Historia jest bowiem tak nieprawdopodobna, że człowieka, który mi ją opowiedział, a następnie zawiózł miejsce, gdzie się wydarzyła, uznałem za chorego umysłowo. Dwa | lata po tym, jak mi ją opowiedział, spotkałem innego człowieka, który to potwierdził i ponownie pojechał ze mną w to okropne miejsce. A pod koniec mej pięcioletniej kadencji w biurze politycznym zapytałem o te wydarzenia Kostikowa (czytelnicy moich poprzednich książek wiedzą kto to był Piotr Kostikow m.in. z rozdziału „Matka”), z którym byliśmy bardzo zżyci i mieliśmy do siebie zaufanie. I on potwierdził, że ta historia jest znana na Kremlu, choć nikt głośno o tym nie rozmawia, zwłaszcza z ludźmi, którym nie ufa.

  Dla mnie ta historia rozpoczęła się od wielkiego wesela. Opisywałem ten fakt już wcześniej: trzydziestu naszych kawalerów, pracujących pod Wielkimi Łukami i pod Nowo-Połoskiem, poślubiło jednego dnia aż trzydzieści panien. Ponieważ wydarzenie to było bardzo głośne, pisała o nim prasa polska i radziecka, to generalna dyrekcja postanowiła urządzić weselisko na terenie i na koszt firmy. Nie będę opisywał tego wesela, gdyż już wcześniej o nim pisałem. Zaznaczę jednak, że z Moskwy na to wesele przyjechali nasz ambasador Kociołek i Piotr Kostikow, który reprezentował władzę radziecką. Mnie też zaprosili, gdyż byłem ich częstym gościem. Starym zwyczajem panny młode zaprosiły do tańca gości. Mnie poprosiła panna, która ładnie, czysto mówiła po polsku. Pytam: -Tak mówić nauczył cię twój chłopak, Polak?
  – O nie. Ja od dziecka mówię po polsku, bo tata to Polak. O ten pod oknem -pokazała mi swego ojca, który obserwował nas i chyba się domyślił, że o nim rozmawiamy, bo pomachał ręką.

  Odprowadziłem ją do narzeczonego i w tym momencie jej ojciec podszedł do mnie. Przedstawił się i powiada: -Jestem Polak i nazywam się Ostrowski Kazimierz. Ale ponieważ umówiliśmy się z Kostikowem, że pójdziemy na długi spacer bo chcemy sobie bez świadków pogadać, to ochrona nie pozwoliła temu Ostrowskiemu porozmawiać ze mną. Wesele trwało do rana, ale my z Kostikowem po parogodzinnym spacerze poszliśmy spać. Rano obudził mnie hałas na korytarzu i głośna rozmowa. Zrozumiałem z niej, że ma oficer, Andrzej czarny nie chce wpuścić kogoś do mojego pokoju. Ta kłótni zakończyła się tym, że Andrzej ostro powiedział:
  – Jak pan nie odejdzie spod drzwi, to zakuję pana w kajdanki i do radzieckiej milicji. I to już wystarczyło, bo kłótnia ucichła. Pytam się przy śniadaniu, kto to i czego chciał ode mnie (To były czasy, że jako przewodniczący kom Skarg i Wniosków oraz biura interwencji, na każdym kroku byłem zaczepiany i przy każdej okazji ktoś wręczał mi pisemną skargę albo prośbę. Nawet na kontraktach w ZSRR Polacy sprytnie wykorzystywali moje wizyty i wręczali mi różne prośby, szczególnie o mieszkania.) Oficer odpowiedział że ten człowiek to ojciec jednej z panien młodych, Polak ożeniony dawno temu z Rosjanką.
  -I on chciał was zaprosić do siebie, jak Polak Polaka, bo właśnie córkę wydał też za Polaka. Kostikow, który dużo rozumiał po polsku, odezwał się tak:
  – Ja na twoim miejscu poszedłbym na chwilę do nich. I dodał:
  – Ty wiesz, oni będą opowiadać o tym innym i będą dumni, że odwiedził ich członek biura politycznego. Zrób ludziom tę przyjemność. W dodatku ten, co cię zaprasza, to Polak. Więc nie było rady i trzeba było jechać do tego Polaka.

  Oficer wyszedł, żeby dowiedzieć się, gdzie teraz jest ten Polak lub gdzie mieszka. Jak wrócił, to był zły.
  – Wiecie gdzie on mieszka?
  – Nie wiem.
  – On nie mieszka w Wielkich Łukach, a w Nowo-Sokolnikach, blisko Wielkidj Łuków, gdzieś w miasteczku.
  – No to co? – wtrącił się Kostikow. – Weź moją ochronę i moje auto i jedź. Okazało się, że człowiek jeszcze nie zdążył wrócić do domu. Ale jego żona i młodzi natychmiast zastawili stół i ugościli nas. Gdy dotarł gospodarz, ta ochrona już zdążyła ze trzy kolejki wypić i było dosyć głośno. Nie mógł człowiek uwierzyć własnym oczom!
  – To dlaczego chciałeś mi założyć kajdanki i oddać milicji? – pytał mojegao oficera. – Chciałem sprawdzić czy naprawdę ci zależy, by zaprosić do siebie towarzysza Siwaka.
  – Ot cholera! Jaki chytry lis!

  Nie mogliśmy długo zostać, bo auto mogło być potrzebne Kostikowowi, więc pożegnaliśmy się i wychodzimy, a tu pod domem tłum ludzi. Kilku rznie na harmoszkach, inni śpiewają i tańczą. Ojciec młodej przecisnął się do mnie przez ten tłum i mówi:
  – Panie, ja mam bardzo ważną sprawę. Chcę panu coś powiedzieć. Jak to zrobić?
  Mówię mu, że za trzy miesiące będzie polskie święto i ja przyjadę do Polaków, na bazę, z odznaczeniami, bo będę ich dekorował. Wtedy wygospodaruje się trochę czasu. I tak było.

  Gdy ponownie przyjechałem, to pojechaliśmy do Ostrowskiego. Mówię do oficera ochrony:
  – Ja z nim wyjdę do ogródka na rozmowę, ale tak, że wy będziecie nas widzieli. On coś mi chce powiedzieć.

  Gdy siedzieliśmy w ogródku on mówi tak:
  – Jak powiem panu, o co chodzi, to uzna mnie pan za wariata, ale ja nie jestem chory umysłowo. Mój rodzony brat był księdzem katolickim w Wielkich Łukach, a ja miałem wtedy 15 lat. Było to już po rewolucji w 1918 roku. W mieście było NKWD i to liczne, złożone z 19 Żydów. Ich dowódcą był Abraham Sztejn, a jego zastępcą Icek Koperman. Oni zebrali razem, tu w mieście, 45 osób. Byli to polscy księża, ruscy popi, polscy zakonnicy i zakonnice… Jak brali brata mego księdza, to i mnie zabrali. Władowali nas na ciężarowe samochody i zawieźli właśnie tu niedaleko, do Nowo-Sokolników, do smolarni. Byłem tu dwa razy po smołę z ludźmi, którzy kupowali tę smołę na dach naszej plebanii. Znałem tu wszystkie zakamarki i dlatego może żyję. Otóż ta smolarnia jest na małej górze, w lesie. Wkoło są bagna i tylko jest jedna droga do tej smolarni od strony szosy. Jak nas tam zawieźli, to kazali, żebyśmy się rozebrali do naga. Kto się upierał, to bili kolbami karabinów. Zamknęli nas w dużej szopie gdzie były puste beczki na smołę. Było ich dużo, tych beczek, i były nieduże. Wszyscy byliśmy razem, mężczyźni i kobiety. I wtedy ruski pop powiedział:
  – Oni nas utopią w smole, bo ja słyszałem, że przywożą tu ludzi i tak robią. Później spojrzał na mnie i powiedział:
  – Ty możesz się uratować z tego piekła. Właź do beczki, a ja zabiję mocno dekiel.

  Od tego momentu w szopie zapanował strach, kobiety zaczęły szlochać, a przerażeni księża zaczęli patrzeć przez szpary, co Żydzi robią i czy to prawda, co pop powiedział. Rzeczywiście palili pod trzema wielkimi kadziami ogień. Ja, od chwili, gdy wszedłem do beczki, już tego nie widziałem. Brat mój podszedł do tej beczki, co w niej siedziałem
  i powiedział:
  – Ale jak ty z tej beczki wyjdziesz?
  Na to pop powiedział tak:
  – Jest jeszcze jedna zakonnica małej tuszy i ona też wejdzie w taką beczkę. Ona go uwolni z tej beczki.

  Rzeczywiście chudziutka, niemłoda już kobieta zmieściła się w jedna z beczek i pop założył dekiel. Mimo, że siedziałem w beczce, czułem rozgrzewaną smołę. Księża uspokajali pozostałych i zaczęto się głośno modlić. Trwało to około pół godziny, do czasu jak enkawudziści otworzył drzwi i złapali pierwsze trzy osoby. Wlekli je do tych kadzi, gdzie rozgotowali smołę. Przerażające krzyki trwały dopóki męczeni nie stracili przytomności. Ponieważ kadzie nie mieściły więcej niż jedną osobę, to bosakiem wyjmowano pomordowanych i z szopy ciągnięto następne trzy osoby.

  Liczyłem – mówił Ostrowski – ludzi na obu samochodach. Było nas czterdzieści siedem osób. Trzy godziny trwało mordowanie, z okrzykami typu: „Macie piekło, którym straszycie wiernych. Zobaczcie jak to wygląda”. Gdy już wszystkich pomordowali, to sprawdzili dobrze szopę. Do beczek nie zaglądali, bo uznali, że człowiek się w żadnej nie zmieści. Zaraz za smolarnia było duże bagno, zaczęli więc ciągnąć po ziemi ciała i wrzucać je do tego bagna. Gdy już pod wieczór ucichło i oni odjechali, to zakonnica wyszła a swej beczki i uwolniła mnie z mojej. Nie mogłem w ogóle wyjść z tej beczki. I siły nie miałem i wszystko mi zdrętwiało. Dopiero ta zakonnica wyciąg mnie i rozprostowałem się. Poza tą szopą leżało na stosie dużo ubrań, ale one były popalone. Wygrzebała z tej kupy palących się szmat to, ca nadawało się, ażeby się trochę przykryć i wzięła mnie za rękę, ad poszedłem za nią. Całą noc szliśmy, przeważnie lasami, by nad ranem zapukać do małej chatki na końcu wioski. Okazało się, że miała tu brata Szybko nakarmiono nas i odziano, a następnie w lesie, w dobrze ukryta małej ziemiance, spędziliśmy dwa miesiące.

  Ona została później przyjęta przez jakiś zakon, a ja zgłosiłem się do pracy w kołchozie pod innym nazwiskiem. W tym czasie wałęsały się „całe stada” bezdomnych dzieci i młodzieży. Rodzice zostali zabici w czasie rewolucji, a dzieci wędrowały po całej Rosji i rabowały wszystko, a szczególnie jedzenie. Doszło do tego, że wojsko goniło jak szarańczę te tabuny młodzieży i strzelało zabijając ich. Ja powiedziałem, że jestem sierotą (co zresztą było prawdą) i szukam pracy. Przydzielono mnie do wielkiej obory, jako pomocnika oborowej. Tu wśród krów miałem ciepło i mleka do syta.

  Tak przeżyłem w tej oborze pięć lal Cały czas myślałem o zamordowanym bracie księdzu. Wyprosiłem u przewodniczącego kołchozu tydzień urlopu i pojechałem do Nowo- Sokolnik. Plebanię zamieniono tam na siedzibę partii, a kościół spalono. Poszedłem do tej smołami, a tam paleniska murowane jeszcze były. Kotły ktoś ukradł. Miejsca, gdzie z karp odzyskiwano smołę, też już nie było. Ludność zabrała cegłę z tych palenisk. Odszukałem bagno, gdzie powrzucano ciała pomordowanych. Wybrałem długą gałąź z boczną odnogą i zrobiłem taki niby hak. Namacałem coś i zacząłem wyciągać. Było to ciało kobiety. O dziwo, przez kilka lat nie zgniło. Nie wiem czy to upaplanie w smole, czy ten torf, jaki był w bagnie, czy też inne czynniki zadziałały, ale ciała nie zgniły. Wiedziałem, że brat był jednym z ostatnich, gdyż do ostatka mimo nagości pełnił rolę kapłana i szykował (podobnie jak inni księża oraz pop) tych ludzi na śmierć. Więc leżeć powinien na wierzchu tych ciał. Ale to czterdzieści pięć osób, a wszyscy oblepieni gorącą wtedy smołą. Nawet w ustach mieli smołę. Rozglądałem się, bo gdyby na przykład pracownicy NKWD tu wpadli, to ja też znalazłbym się w tym bagnie, tylko że z kulą w głowie. Brat był dużym mężczyzną i miałem nadzieję, że jeślibym trafił na jego ciało, to na pewno bym rozpoznał. Po szosie przejechało kilka samochodów, ale się nie zatrzymywały.

  Zacząłem ponownie szukać tym drągiem zrobionym z gałęzi, gdy nagle jeden z tych samochodów skręcił w drogę do smolarni. Czasu już nie było, żeby coś wymyślić, a droga jest tylko ta jedna, którą ten samochód właśnie jechał. Nie namyślając się skoczyłem w to bagno i zanurzając się cały na twarz naciągnąłem kępę zielska, jakie tu rosło na powierzchni. Czterej ludzie w mundurach z oznakami wojsk wewnętrznych zaczęli oglądać ciało kobiety, którą wyciągnąłem. Byłem zaledwie kilka metrów od nich, mając tę kępę roślin na głowie. Ale mogłem patrzeć przez to zielsko i słuchać, co oni mówią. Kopiąc ciało odwrócili je i stwierdzili, że to była kobieta.

  – Dawaj – zawołał jeden – wrzucim ją do tego bagna! Wygląda na to, że ktoś ją wyciągnął. Trzeba zameldować Sztejnowi, że ktoś tu grzebie. Lepiej, żeby czuwał nad tym, bo to jego robota.

  Ciało wrzucili, a raczej zepchnęli, z powrotem w bagno. Gdy zniknęli na szosie, to ja wygrzebałem się z tego błota. W dzień strach było szukać. A w nocy też strach. Przecież ja miałem dopiero dziewiętnaście lat. Nasłuchałem się dużo o strachach i potępionych duszach i teraz w głowie mi to siedziało. Ale myśl, żeby brata wydobyć z tego bagna była silna.

  Gdy ponownie pojechałem tam któregoś dnia, to zobaczyłem, że ktoś postawił tam duży prawosławny krzyż z napisem: „Dla pomordowanych księży, popów i zakonnic”. To znaczy, że wśród ludzi byli tacy, co pamiętali ten ohydny mord, a nawet mieli odwagę postawić ten krzyż. Ale długo nie postał ten krzyż, następnego dnia przyjechali ludzie Sztejna , wykopali go i zabrali… Mieszkałem tam wtedy u rodziny rosyjskiej, w pobliżu byłej plebanii, ale oni mnie nie kojarzyli z bratem księdzem i nie poznawali.

  Musiałem jednak wrócić do swojego kołchozu, bo pięć wolnych dni, jakie dostałem, minęło szybko. W domu, gdzie mieszkałem przez te kilka dni, mieli córkę, która mi się podobała. Dwa lata później postanowiłem więc tam pojechać i zobaczyć czy czasem nie wyszła za mąż. Była panną, więc wżeniłem się w rosyjską rodzinę i żyję tu do dziś. Cieszę się, że moja córka wyszła za Polaka i cieszę się, że pan mnie ponownie odwiedził. A ci pomordowani spoczywają tam w bagnie i ludność ukradkiem pali tam świeczki i stawia krzyże. Myśl, żeby brata wydobyć, a i innych, minęła mi. Niech tam wszyscy spoczywają w pokoju.

  Pan Bóg, jak mówią, jest nierychliwy, ale sprawiedliwy. Sztajn i Koperman jechali tą szosą, z której zjeżdża się na boczną drogę do smolarni. To były czasy, kiedy większość mężczyzn służyła w wojsku. Dlatego do ciężkich robót zatrudniano kobiety. I właśnie na tej szosie, która była jeszcze za cara wybrukowana kamieniami teraz władza radziecka postanowiła wylać asfalt. W końcu to droga nie była jaka, bo prowadzi z Leningradu przez Nowgorod, Psków, Witebsk, a w Orszy rozgałęzia się i leci na Brześć i na Kijów. I tu, w pobliżu właśnie tej smolarni w Nowo-Sokolnikach, wydarzył się tragiczny wypadek drogowy. Kierowca jechał odkrytym wojskowym samochodem, a z tyłu siedzieli Abraham Sztajn i Icek Koperman. Obaj byli już wysokiej rangi oficerami wtedy. A technika wylewania asfaltu była wtedy prymitywna. Konie ciągnęły odkryty kocioł w którym gotował się asfalt. Cały czas podkładano szczapy na ogień, aż asfalt był rzadki i dał się wylać do taczek. Kolejka kobiet podjeżdżali z taczkami niedostosowanymi do gorącego asfaltu. No i często ta drewniane taczki zapalały się. Robota jednak szła. Kolejka kobiet podjeżdżała pod ten kocioł i wracała po ułożonych deskach do mężczyzn, którzy na kolanach równali ten asfalt.

  Odlany był spory już odcinek tej szosy i kilka kobiet pchało taczki z parującym asfaltem, gdy zza zakrętu bardzo szybko wjechał na ten odlany już kawałek samochód wiozący Sztejna i Kopermana i uderzył przodem w wóz konny, naładowany szczapami na ogień, po czym odbił się i wyrżnął w kocioł, w którym gotowała się ta smoła. Kocioł od uderzenia spadł z zawieszenia, na którym był umocowany i cała zawartość kotła teraz płynęła spokojnie, dymiąc i parując, prosto na leżących na jezdni obu enkawudzistów. Kierowca jak piłka przeleciał przez jezdnię i wpadł do rowu. Zerwał się i zaczął krzyczeć:
  – Wyciągnijcie ich z tego asfaltu! Ale kobiety stały i żadna nie zareagowała.
  – Strzelać będę! – krzyczał kierowca i wymachiwał rewolwerem.
  – A czego ty ich nie wyciągasz? – spytała jedna z kobiet.
  – Bo się poparzę o gorący asfalt.
  – A my to co? Z żelaza? My się nie poparzymy?

  Tymczasem obaj oficerowie rzucali się na tej coraz grubszej warstwie gorącego asfaltu, aż po paru minutach ucichli. Aresztowano kierownika robót i majstra. Zamknęli też kierowcę, któremu nic się nie stało. Do dziś ludność mówi o tym wydarzeniu, że to Pan Bóg ukarał ich za tak ohydny mord. I to w tym samym miejscu, tuż obok miejsca tej zbrodni. Ja obrobiłem duży głaz i wykułem na nim napis o tej zbrodni. Ale przyjechali z Wielkich Łuków i zepchnęli go w bagno, gdzie leżą pomordowani (…)

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/18/albin-siwak-%E2%80%9Ebez-strachu-tom-iii-fragment-5/
 • @alfa.com.hel
  Psychologia zamachu „elit” III RP na nową władzę...Trzeba sobie powiedzieć jasno, że to, co się obecnie dzieje w Polsce to nie jest, jak pokrętnie wmawia się Polakom walka nowej opozycji z błędami nowej władzy, lecz frontalny i bezpardonowy atak na rząd PIS-u i Prezydenta Dudę stymulowany przez lewackie media, post-komunistyczny Trybunał Konstytucyjny, a także urażone w swej dumie i bucie uniwersyteckie „elity” podwawelskiego Krakówka i mazowieckiej Warszawki, do których zaczynają dołączać satelickie uczelnie w całym kraju.

  Chodzi mi o reakcję psychologiczną „elit” III RP na traumę spowodowaną szokującym dla nich wynikiem wyborów prezydenckich i parlamentarnych.


  W tym noszącym znamiona zamachu stanu uderzeniu w nowy rząd i nowego Prezydenta postanowiono wykorzystać uniwersytety, gdzie pod osłoną uczelnianej autonomii opracowuje się mechanizm tego zamachu, a do realizacji tego puczu zdecydowano się także spożytkować etos niezawisłości i niepodważalności orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

  Otóż moim zdaniem jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą przyczyną tego histerycznego ataku na nową władzę jest trauma „elit” III RP mająca swe psychologiczne podłoże w zabiegu socjotechnicznym, który na swój prywatny użytek zwykłem nazywać „awansem społecznym bis”.

  Już tłumaczę, o co chodzi.

  Jak starsi pamiętają, a znakomita większość ludzi młodych o tym niestety nie wie, w latach powojennych (lata 40/50) komuniści dokonali bardzo sprytnej socjologicznej sztuczki. Z zacofanej i zabiedzonej prowincji przerzucono wtedy do miast rzesze prostych i niewykształconych ludzi. Brano tych bez charakteru, gdyż prawdziwy chłop miał swoją godność i ziemi nie chciał opuścić.

  W miastach, zazwyczaj w pobliżu zakładów przemysłowych, pobudowano dla nich nowe dzielnice, a w nich bloki z wielkiej płyty, które im się zdały pałacami. Potem im umożliwiono zrobienie zaocznej matury, co oni uznali za awans społeczny. Ci właśnie ludzie, z grubsza okrzesani w hotelach robotniczych i temu podobnych ośrodkach krzewienia kultury masowej przepoczwarzyli się z czasem w coś w rodzaju „przyzakładowych wierchuszek”. Słowem ni pies, ni wydra, albo, jak kto woli zdegenerowany twór bez rodowodu.

  Jednocześnie komunistyczna propaganda przypominała im bezustannie, że swój awans zawdzięczają dbającej o ich interesy władzy ludowej, co się w ich świadomości zakodowało na trwałe w formie ślepej wdzięczności dla komuny. To ci właśnie ludzie stanowili służący wiernie stalinowskiemu reżimowi pierwszy rzut „ojców resortowych” zasilający szeregi PZPR, milicji i urzędu bezpieczeństwa.

  W następnym pokoleniu (lata 60/70), ich dzieci pokończyły już częściowo studia tworząc grupę „nowej inteligencji”, drastycznie odmiennej kulturowo od ideałów inteligencji „starej” wywodzącej się z czasów przedwojennych. Tu skłaniałbym się ku zastąpieniu terminu „nowa inteligencja” określeniem „klasa ludzi wykształconych w pierwszym pokoleniu”. Ta grupa społeczna od inteligencji „starej” różniła się głównie tym, iż nie wyniosła z domu praktycznie żadnych głębszych wartości. I choć nieźle wykształcona zawodowo, nie miała, świadomości, bądź jej nie dopuszczała, iż jest genetycznie skażona piętnem służalczej wdzięczności wobec komunistów, którzy umożliwili ich ojcom społeczny awans.

  Myślę, że to te właśnie „resortowe dzieci” poparły a jeszcze żyjące nadal popierają wprowadzenie stanu wojennego traktując generała Wojciecha Jaruzelskiego, jako męża stanu. I w pewnym sensie nie można ich za to winić, gdyż tak ich po prostu wychowano.

  Po upadku komuny wydawało się przez moment, że nastąpi odrodzenie prawdziwych polskich elit. Niestety proces ten skutecznie storpedowali zbałamuceni przez Gazetę Wyborczą wnukowie tych, których w latach 40/50 przesiedlono do miast. W tym przypadku, ten genetycznie służalczy, tym razem wobec post-komuny, materiał ludzki został wykorzystany przez media post-komunistyczne. Mechanizm był identyczny jak w okresie powojennym, czyli utwierdzenie ludzi w poczuciu awansu społecznego.

  Mechanizm psychologiczny tej chytrej sztuczki był stosunkowo prosty. Otóż, jeśli garbatemu powiedzieć, że się prosto trzyma, to, choć wie, że tak nie jest, chętnie w to uwierzy. Jeśli szarej myszce ktoś powie, że wygląda jak hollywoodzka gwiazda też się nie oprze pokusie uwierzenia w tę oczywistą nieprawdę. Podobnych przykładów można mnożyć wiele.

  O ile sztuczka z „awansem społecznym prim” (tata 40/50) polegała na utwierdzeniu prostych i niewykształconych ludzi w przekonaniu, że przynależą do lepszej od reszty społeczeństwa awangardy władzy ludowej, to trik z „awansem społecznym bis” (po upadku komuny) polegał na utwierdzeniu ich już z grubsza okrzesanych i lepiej wykształconych wnuków w poczuciu, iż przynależą do grupy światlejszych i bardziej od reszty społeczeństwa postępowych ELIT. W pierwszym przypadku wykorzystano ciemnotę i niedouczenie, w drugim próżność, pychę i kompleksy ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”.

  Konstruktorzy wspomnianego zabiegu socjotechnicznego doskonale znali odbierającą rozum magiczną moc utwierdzenia „nowobogackiego inteligenta” w przekonaniu o przynależności do krajowej elity. Wiedzieli, że jak takiemu powiedzieć, iż przynależy do crême de la crême III Rzeczypospolitej, to on nie dość, że w to głęboko uwierzy, to jeszcze będzie owego społecznego awansu (bis) bezkrytycznie bronił do ostatniej kropli krwi. Więcej, w obawie przed utratą nowego statusu wyróżniającego go ponad resztę „ciemnego” społeczeństwa, taki delikwent zrobi dosłownie wszystko, byle się świat nie dowiedział, co sobą reprezentuje naprawdę.

  I tu moim zdaniem leży przyczyna histerycznego rozwycia się dzisiejszej opozycji złożonej z takich właśnie ludzi panicznie się lękających, że nowa władza przeprowadzi weryfikacją elit [niepotrzebne lęki – admin]. Ludzi, którzy wciąż przeżywają traumę po ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych, które obaliły mit wiekuistości „elit” III RP.

  I nie ma się, co dziwić gdyż psychologia uczy, że objawami traumy są między innymi: niekontrolowane wybuchy gniewu i agresji; popadanie w przestrach i ataki paniki; lękliwość bez żadnej widocznej przyczyny; obsesyjna podejrzliwość; oskarżanie wszystkich tylko nie siebie; gotowość do czynów nieodpowiedzialnych; i tak dalej.

  Tu jednak pragnę dobitnie zaznaczyć, że tych ludzi nie należy, broń Boże społecznie dyskryminować, bowiem jest to grupa niekwestionowanej inteligencji.

  Co zatem robić, by uzdrowić sytuację?

  Po pierwsze trzeba zreformować media. Powtarzam zreformować, a nie przejąć jak straszą post-komunistyczne demony.

  Zaś naczelną rolą takich zreformowanych mediów powinno być wytłumaczenie nowej inteligencji, że choć jest grupą ludzi całkiem nieźle wykształconych to są jednak inteligencją szeregową, a nie żadną elitą narodu, co im doktrynerzy III RP pokrętnie wmówili. Więcej, trzeba ich przekonać, że utrata bądź wyrzeczenie się ich nieuprawnionego statusu przynależności do narodowej elity to nie żadna klęska, ale wręcz przeciwnie, powrót na sprawiedliwie im przynależny szczebel w hierarchii społecznej. Że jeśli się z tym pogodzą, staną się bardziej autentyczni, a co za tym idzie bardziej wiarygodni. Że nie będą się już musieli już bać o utratę nienależnego statusu. Że nie będą już musieli brnąć w zakłamanie. No i co najważniejsze, będzie im wtedy łatwiej się porozumieć z resztą społeczeństwa, że staną się znowu częścią narodowej wspólnoty.

  Myślę, że to właśnie tędy wiedzie droga do porozumienia się ze sobą śmiertelnie zwaśnionych Polaków. A do jakiego stopnia zwaśnionych pokazały sobotni „Marsz Komitetu Obrony Demokracji” i niedzielny „Marsz Wolności i Solidarności”. I zwracam uwagę, że żarty się kończą i dalsze szczucie Polaków na Polaków przez obłąkanych z nienawiści do nowej władzy i ogarniętych traumą po utracie władzy szaleńców typu: Nowacka, Petru, Neuman, Kosiniak i wolny najmita Kijowski – może się skończyć tym, że krew się poleje.

  Rodzi się, więc pytanie, jak temu zapobiec?

  Otóż uważam, że kluczowo ważnym zadaniem zreformowanych mediów powinno być uczciwe przedstawienie społeczeństwu rzeczywistej jakości post-komunistycznych „elit” III RP. Trzeba w uczciwy sposób zdemaskować ich prawdziwy rodowód, mierny poziom, zakłamanie, miałkość ideową i bezpardonową hipokryzję. Ale co ważne bez agresji i chęci odwetu, nadmiernego patosu i nut przesadnie martyrologicznych, co bardzo drażni i zniechęca młodych.

  Zreformowane media powinny odkłamać fałszywy mit, że to wyłącznie Jarosław Kaczyński dzieli Polaków i uświadomić ludziom, że Polaków podzielili już w roku 1995 Adam Michnik z Włodzimierzem Cimoszewiczem pisząc na łamach Gazety Wyborczej słynną odezwę do narodu, czego efektem był wybór prezydentem Aleksandra Kwaśniewskiego i postawienie post-komunistów u władzy de facto do dnia dzisiejszego. Bo to wtedy Polska pękła na pół, rozpadając się na „lewacko” post-komunistyczną i „prawicowo” patriotyczno-solidarnościową, a resztki prawdziwej inteligencji udały się na emigrację wewnętrzną, na której do dzisiaj pozostają.

  Ale jak to praktycznie zrobić? – zapytacie.

  Odpowiadam. Trzeba wreszcie zacząć pisać PRAWDĘ! Pisać! Pisać! I jeszcze raz, pisać! Śmiało, dziesiątki, setki artykułów nie bacząc, na wycie i wredną intrygę zdychających post-komuszych elit. Ale, co bardzo ważne zachowując obiektywizm i krytykując błędy i wady zarówno partii rządzącej, jak i partii opozycyjnych.

  Wielu komentatorów zastanawia się nad przyczyną szerzącej się w Polsce plagi nienawiści, przybierającej ostatnio formy wręcz wynaturzone. Wciąż lewackie media konsekwentnie oskarżają o ten stan rzeczy obóz prawicowy. A prawda jest taka, że od czasu wyborów tę nienawiść sieją ci, którzy się panicznie boją, że zostaną zdemaskowani. Bowiem zdają sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński jest na tyle zdolny i odważny, iż może tego dokonać [może, ale czy dokona? – admin].

  Stąd ich patologicznie nienawistna agresja – vide ociekające iście zwierzęcą nienawiścią przemówienia reanimatorów starego porządku post-palikociego Petru, neo-bolszewickiej Nowackiej, pogrobowca Unii Demokratycznej Neumanna i obrotowego Kosiniaka na niedawnym „Marszu Komitetu Obrony Demokracji”, których forma nasuwa najgorsze z najgorszych skojarzenia. Bo oni się tak darli nie z troski o Polskę, lecz ze strachu przed politycznym unicestwieniem. Tego samego strachu, który niegdyś wywołał zaciekły opór przeciwko lustracji i dekomunizacji, a obecnie stymuluje zamach na nową władzę wybraną z demokratycznej woli narodu.

  Co zatem robić?

  Nowa władza powinna jak najszybciej zreformować media, które ostatecznie odkłamią wylansowany przez propagandzistów III RP stereotyp myślowy, że „lewactwo to cnota, a patriotyzm to obciach” oraz zakodowane podstępnie w mózgach wielu Polaków oszołomionych upadkiem komuny i wejściem do Europy toksyczne slogany, że: patriota to oszołom; historia to zbytek; duma narodowa to antysemityzm; tradycja to ksenofobia; honor to przeżytek; sprawiedliwość to naiwniactwo; moralność to frajerstwo; wiara to ciemniactwo; normy etyczne to atak na wolności demokratyczne; skromność to nieudaczność; kombinowanie to sposób na życie; uczciwość to frajerstwo; rodzina to anachronizm; i tak dalej.

  [Żadne zreformowanie mediów nie jest możliwe bez odebrania ich obecnym właścicielom. Nie wyobrażam sobie, by taka G*** Wyborcza nagle zaczęła pisać prawdę, dopóki rządzą nią koczownicy – admin]

  A to, co się teraz w Polsce dzieje to nie żaden skok nowej władzy na demokrację, tylko misternie zaplanowana przez ogarniętych traumą i gotowych na wszystko siewców starego porządku desperacka próba zamachu na wybraną z woli narodu nową władzę, która przy pomocy zreformowanych mediów jest w stanie raz na zawsze skończyć z hegemonią post-komuny.

  Zaś ostatnie wybory pokazały, że większość Polaków zrozumiała, jak się dała zrobić w konia Platformie Obywatelskiej, a tak naprawdę to na sobotnim „Marszu Komitetu Obrony Demokracji” było kilkudziesięciu post-komunistycznych działaczy broniących starego porządku i kilka tysięcy tych, którzy jeszcze nie pojęli, jak są nadal nabijani w butelkę.

  Czy nowa władza potrafi wyprowadzić Polskę na prostą?

  Nie wiem, bo daleko jej jeszcze do ideału.

  Ale trzeba jej dać szansę.

  Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

  Post Scriptum
  O tym co wyżej pisałem już w styczniu 2011 vide: http://salonowcy.salon24.pl/271686,nabrani-przez-redaktora , ale jak widzę za wcześnie, żeby wówczas zostać zrozumianym.

  Post Post Scriptum
  Wszystkim, którzy poczuli się urażeni fragmentem o przerzucaniu Polaków ze wsi do miast pozwalam sobie zwrócić uwagę, iż nie dość dokładnie przeczytali moją notkę i zapraszam do ponownego przeczytania jej fragmentu, cytuję:

  „Z zacofanej i zabiedzonej prowincji przerzucono wtedy do miast rzesze prostych i niewykształconych ludzi. Brano tych bez charakteru, gdyż prawdziwy chłop miał swoją godność i ziemi nie chciał opuścić…”, koniec cytatu.

  Pisząc ten tekst ważyłem każde słowo proszę Państwa. Ale rozumiem tych którzy przeoczyli ten fragment w dosyć długim wywodzie.

  http://naszeblogi.pl
 • @alfa.com.hel 16:22:19
  //"ZASTANÓW SIĘ NAD DOBOREM SŁÓW....''//

  Droga kobieto, jeszcze raz proszę o wskazanie chłoptasiowi, osłowi, bałwanowi bez poczucia humoru etc. jakie słowa były wulgaryzmami, a jakie nieodpowiednie.
  Po raz kolejny też powtarzam, że ja tylko wyrażam swoje poglądy. Akurat tutaj wyraziłem swoje domniemanie o co Ci chodziło z tymi wulgaryzmami i smarkulą, bo nie doczekałem się Twojej odpowiedzi.
  Dlaczegóż to zatem o Pani ganisz mnie za swoją bezczynność w udzieleniu mi wytycznych jakich słów nie lubisz na swoim blogu. Skądże mi znać Twoje gusta, jak w Twych obrazkach pustka. O czym będzie gdzie indziej "skazka".
  Od sołtysa jednego tą pożyczam opowiastkę, by rozchmurzyć taką jak Ty niewiastkę:
  "Hej Helena nie łam rury
  Świat bez ciebie jest ponury
  Nikt tak w mieście nam nie mota
  Jak Helena ta niecnota
  By wydawać tu gazetę
  Trzeba taką nam kobietę
  Jej nie rusza nawet władza
  Która części nam przeszkadza
  Dojdzie wszędy i zapyta
  Taka silna to kobieta
  Tu Judymów w mieście nie ma
  Za to twarda jest Helena
  Do gazety szuka ludzi
  Których praca ta nie trudzi
  Lecz ci co brylują w necie
  Nie chcą pomóc tej kobiecie

  Dziś za darmo to nic nie ma
  Robi tylko tak Helena
  Bo niestety takie czasy
  Nikt nie zrobi nic bez kasy."

  Pozdrowienia
 • @alfa.com.hel
  "Sędziowie TK do pracy przychodzą dwa razy w tygodniu. W grudniu nie było żadnej wokandy! W listopadzie były trzy wokandy. Sędziowie TK w moim przekonaniu, i jak sądzę w przekonaniu społeczeństwa, są we właściwy sposób finansowo gratyfikowani. Zarabiają ok. 20 tys. złotych!!!!. Mają zapewniony stan spoczynku po 9 latach pracy bez względu na wiek"!!!. http://wpolityce.pl/polityka/275415-piotrowicz-miazdzy-argumenty-opozycji-ustawa-nie-spowoduje-zadnego-paralizu-ma-sprawic-by-tk-zapewnil-praworzadnosc-w-panstwie-wideo Ps...Brawo dla pana Piotrowicza,a te lale od swetru mogłyby się trochę kultury nauczyć oraz zaczerpnąć trochę wiedzy, bo za taką kasę, którą otrzymują, to wstyd, że takie nieuki są reprezentantkami wyborców.
 • @wiedza - sen 18:08:19
  Skoro świat twój jest ponury
  śle Ci młodszą do Twej rury


  http://m.neon24.pl/e0df74e74855c4b1bcdbc89dfe3df40f,0,0.gif

  Ni za młoda, ni za stara
  Ty i ona- ładna para...
  ładne oczy, ładne usta
  nic to, że od wewnątrz pusta...

  Pozdrowienia
 • @wiedza-sen 18:08:19
  Żebym była dobrze zrozumiana:
  Piszesz -
  "Hej Helena nie łam rury
  Świat bez ciebie jest ponury..."

  Podałam Ci receptę na Twój ponury świat...
 • @Kula Lis 65 10:29:03
  //"Co to za "profesor" i sędzia tylko z mgr? nijaki "żymianin" Stępień. A ten koszerny nieogolony knur i przestępca także "żymianin" Rzepliński to z wykształcenia socjolog. ''//
  Panie drogi. Czy ja pisałem w swoich wpisach o sędziach Trybunału Konstytucyjnego?
  Nie mam względu na osobę i nie wiem skąd ten Stępień. Rzepliński jest stąd samo co Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich) czyli z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. I to ta organizacja - Panie znawco problematyki Trybunału Konstytucyjnego - a nie PO, czy PiS rządzi Trybunałem Konstytucyjnym, a przez to i całym systemem prawnym w Polsce i na świecie.
  Zlikwidujecie Trybunał Konstytucyjny, to będziecie PRAWDZIWI POLACY zamiast symbolicznych odszkodowań, płacić ciężką kasę za przegranie spraw przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Tam za same pismo adwokata zwraca Polska minimum 4.000 (cztery tysiące złotych), a adwokat jest obowiązkowy.
  Dalej zamieniajcie jak stryjek siekierkę na kijek.
  Powodzenia
  Polak najgorszego sortu, poganin.
 • @wiedza - sen 19:31:25
  Zobaczcie jak siły wrogie Polsce POdsuwają nam PO raz kolejny fałszywego proroka. To z tego samego gniazda żmij co Petru, wywodzą się:
  Janusz Lewandowski, Bronisław Geremek, Leszek Balcerowicz, Donald Tusk i cała Unia Wolności a POtem jej substynenty. To jest ta grupa, która ma za zadanie utrzymanie dotychczasowego status quo w celu utrzymania Polski jako kraju gorszej kategorii z ludźmi właśnie gorszego sortu, którzy będą skazani na wieczną emigrację. Obejrzyjcie wykład prof Wolniewicza, który wiele wam wyjaśni:

  https://www.youtube.com/watch?v=yhGbJW8Bap8
 • @wiedza - sen 19:31:25
  TA JEWUE NIEBAWEM SKONA, A TRYBUNAŁEM W STRASBOURGU NIE STRASZ. ZROBIMY TO CO PUTIN, CZYLI BĘDZIEMY MIEĆ TEN TRYBUNAŁ JAK I JEGO WYROKI GŁĘBOKO W DUPIE, ZRESZTĄ UK TAKŻE JE TAM MA. Celowo dużymi literami by do ciebie dotarło.
 • @alfa.com.hel 18:58:06
  Ja dla niego zatańczę. Jako "mara-mara" jest bez ciała i kości. Taka idealna pustka w sam raz dla niego. Zapoznałam się z Twymi opowiadaniami i bajkami o miłości oraz przejrzałam zdjęcia do Twych notek.
  Zobaczyłam:
  - samotnego balwanka, którego lubisz lepić;
  - samotnego osiołka, ktorego lubisz karmić,
  - samotnego, bez gromadki "bombek" i światełek, świerka, ktorego lubisz ubierać,
  - pusty krajobraz z samotną latarnią i życzeniami dla "miarki",
  - wygasłą, samotną latarnię o którą rozbijają się bałwany;
  - jezioro wśród pustki do ktorego nie wpada żadna rzeka;
  - pustą drogę ilustrującą jedność siły;
  - dwie poisencje od alfy dla alfy;
  - zjednoczoną prawą i lewą komorę w jedno serce od alfy dla alfy.
  Piękny jest Twój świat miłości.
 • @mara-mara 15:17:18
  Witaj mara- miło mi powitać Ciebie. Dziękuję za ciepłe słowa, one zawsze sprawiają radość..Tak, mara- mój świat jest światem miłości- jedyne i najpiękniejsze, to co się liczy i jest czymś trwałym, to NASZE CZŁOWIECZEŃSTWO, które wyrasta z miłości, dla miłości... Pozdrawiam Cię serdecznie. Helena.
 • @alfa.com.hel 15:38:14
  //"mój świat jest światem miłości- jedyne i najpiękniejsze, to co się liczy i jest czymś trwałym, to NASZE CZŁOWIECZEŃSTWO, które wyrasta z miłości, dla miłości... ''//

  Miłość Ci wszystko wybaczy.

  //"www.myśląca.pl
  alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego."// - ona tak pięknie tłumaczy kłamstwo, zdradę i grzech.
 • @wiedza - sen 15:52:01
  No, nie!
  //kłamstwo, zdradę i grzech.//

  Napisałam szczerze to co myślę, a to nie grzech- mieć swoje przekonania, oparte zresztą na Bożym Prawie Miłości...
  No i, najważniejsze- nikogo, a już na pewno Ciebie- nie zdradziłam, mam poglądy różniące się od Twoich, i tyle...
  Poza tym, nie zawsze wiesz czego oczekujesz od drugiego Człowieka- pamiętasz?- prosiłeś o pomoc, której Ci nie odmówiłam... Ale w momencie, gdy nie zgadzałeś się z moim zdaniem, zacząłeś ze mną walczyć....A przecież pomoc, nie znaczy, że będę wypowiadała słowa, które Ty mi podyktujesz... Pozdrawiam...
 • @alfa.com.hel 19:41:48
  Powiadomienia od Google

  Kazimierz Skrzypczyk
  daje +1: BĄŹMY SILNI JEDNOŚCIĄ I WIARĄ, BOGACI MIŁOŚCIĄ - DAMY RADĘ.. - alfa.com.hel - NEon24.pl

  10:21

  +Kazimierz Skrzypczyk Serdecznie pozdrawiam.:))))
 • @alfa.com.hel 19:41:48
  Myślę, że Mara-Mara narobiła Ci koło pióra swoim wpisem. Swym stylem wzięłaś z niego co najlepsze i wykorzystałaś do swoich celów - BO MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY.
  Cała reszta (czyli to co poniżej cytuję) to wyrzuty Twego sumienia. Nic takiego nie miałem na myśli i mój komentarz nie był elementem walki z Tobą (jak to ujęłaś) . Mogę jedynie wyjaśnić (sprostować) , że prosiłem Cię o pomoc, a otrzymałem radę (a nie pomoc) - u mnie pomoc i rada to nie słowa wzajemnie zamienne.

  //"Napisałam szczerze to co myślę, a to nie grzech- mieć swoje przekonania, oparte zresztą na Bożym Prawie Miłości...
  No i, najważniejsze- nikogo, a już na pewno Ciebie- nie zdradziłam, mam poglądy różniące się od Twoich, i tyle...
  Poza tym, nie zawsze wiesz czego oczekujesz od drugiego Człowieka- pamiętasz?- prosiłeś o pomoc, której Ci nie odmówiłam... Ale w momencie, gdy nie zgadzałeś się z moim zdaniem, zacząłeś ze mną walczyć....A przecież pomoc, nie znaczy, że będę wypowiadała słowa, które Ty mi podyktujesz... Pozdrawiam..''//
 • @wiedza - sen 16:13:19
  Zrozumieć o co Ci chodzi- to już wyższa "szkoła jazdy"- jeśli więc nie potrafisz wyraźnie przedstawić swoich oczekiwań to daj spokój... Wszystko widzisz na opak i wkładasz w moje myśli swoje myśli, swoją osobowość w moją - daj spokój, ja nie mam obowiązku bawić się w analityka - nie prowadzę tez terapii...
 • @alfa.com.hel 22:36:50
  No to leć... na spotkanie ognia leć. Ogień to w Twoim języku to "światło" - więc Cię chyba nie obraziłem.
  Czego Ci życzę na koniec. Niczego. Bo masz wszystko. Jak piszesz masz Boga, a Bóg jest wszystkim.

  //"...A przy okazji- wiem już kim jesteś "//

  Teraz już wiem kim jest Twój Bóg.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY