Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 6819 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

Pozegnalne pozdrowienia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przykazanie dla osób/ nie tylko/ wierzących:"Nie mów fałszywego świedectwa przeciw bliźniemu swemu". Pozostałe przykazania tez obowiazują- a jeśli przykazania odrzucimy na bok, to przynajmniej zachowajmy kulturę...

Wreszcie doczekaliśmy się- technika rozwinęła się - ku naszej radości!!

Mamy już internet- I NAWET ZOSTALIŚMY BLOGERAMI- HUUURRRRAAAA!

ALE CO SIĘ STAŁO Z NASZĄ KULTURĄ?- czy musimy sobie ublizać?- czy musimy uzywać słów, które niszczą, ranią? Czy MY- na litość Boską- JESTEŚMY Z RÓZNYCH ŚWIATÓW? 

JEŚLI NIE OBRONIMY NASZEGO CZŁOWIECZEŃSTWA, TO NAWET NAJWIĘKSZE MĄDROŚCI NIE ZAPROWADZĄ NAS DALEKO- A WIELKOŚĆ I SZLACHETNOŚĆ RASY LUDZKIEJ, POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIEM.

dicke JPEG

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ale dopóki nie nauczymy się kultury, będę piętnowała naganne zachowania(mówiąc delikatnie)
 
Więc skoro zabrakło Ci odwagi, zeby przeprosić, a z tchórzowstwa ukryłeś się za banem- no to cóz, zegnam Cię. Jak powrócisz z "z dalekiej podrózy"- to mój blog jest nadal otwarty...
 
 
 
 
 
Pozdrawiam najserdeczniej jak umiem. Zdjęcie zostawiam na pamiątkę.
 
 
   Zyczliwa Ci. Helena
 
 

KOMENTARZE

 • @Naftali 19:35:42
  Witaj. Właśnie nad tym się zastanawiałam przez ostatnie dni. Jak widzisz delikatnośc nie zawsze jest dobrze odczytana; czasem trzeba co nieco powiedzieć wyraźniej. Zwłaszcza, gdy ktos źle rozumie "nadstawienie drugiego policzka"- Serdecznie Cię pozdrawiam.
 • @night rat 23:20:44
  Witam Cię! Dziękuję za komentarz, masz rację-mamy w rękach "potęgę"- znów źle wykorzystaną. W ogóle jak patrze na wszystko, co dzieje sie wokół, to widze jak na dłoni Drzewo poznania dobra i zła- pomieszanie z poplątaniem. Ludzkość pędzi ku zagładzie...Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam. Helena.
 • @Pope Nimrod 03:38:16
  Witam
  //Niech pani nie obawia się ludzi, którzy wierzą w 10 przykazań i idą za Jezusem//Nie mam potrzeby zeby się bać, ja równiez wierzę w 10 przykazań i równiez idę za Jezusem.//czy lekarstwem na infiltrację jest wymordowanie katolików?//Czy katolicy znaja VI przyk Boga?// Nie potrafie zrozumieć nienaiwsci do Katolików, nie potrafię zrozumieć, dlaczego w wyobrazeniach wielu ludzi są traktowani jak "ciemna masa", która nie zna nawet przykazań?- Ponieważ wpisałes te same komentarze przy drugiej notce, więc na pozostałe watki odpowiem przy drugiej notce. Pozdrawiam.
 • @Pope Nimrod 03:52:03
  //Jak maja tego dokonać po odrzuceniu przykazań//Nie namawiam, ani tez nie zachęcam do odrzucenia przykazań- sa dla mnie święte i nietykalne. Miałam na mysli to, ze swoim zachowaniem niektórzy przekreślają treść przykazań, mówiąc jednoczesnie o Bogu. Spotyka się natomiast ateistów, którzy nie mówia o przykazaniach, a potrafia zachować się kultuiralnie, etycznie w stosunku do innych ludzi. Więc jeśli ktoś "przekreśla " przykazania, to niech chociaz zachowa kulturę i nie zachowuje sie wulgarnie, niech nie ubliza innym. To tyle.
 • @alfa.com.hel
  KŁAMIESZ HELENO!

  W artykule pt: "Napomnienie dla Kerena", napisałaś:

  "Keren w swojej chorej wyobraźni obcuje już z Apostołami, oni zaś podają mu ręce, przyjmując za brata".

  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/116698,napomnienie-dla-kerena#comment_1084342

  *

  Bardzo Ciebie proszę, (kolejny już raz), byś przedstawiła Czytelnikom tego Portalu dowód, który jednoznacznie stwierdzałby iż ja, czyli KerenOr, napisałem, że obcuję już z Apostołami, a oni podają mi ręce, przyjmując mnie za brata.

  Cześć!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:45:21
  Drogi Kerenie- wpierw proszę mnie przeprosić za słowo "Oszust" i słowo "Złodziej". Co do obcowania Twojego z Apostołami, to juz Ci odpowiedziałam, abys przeczytał jeszcze raz Twoją "Rozprawę sądową nad Pawłem Apostołem"-ale ze zrozumieniem sensu; przrciez wystepując w charakterze obrońcy osób-nie tekstów, nauki etc- powtarzam osób uczestniczysz w "Świetych obcowaniu"- rozpoczynając artykuł piszesz:"Jakub, Kefas , i Jan, którzy są uwazani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę"- nie podajesz tu ani odnośnika do Pisma, ani cudzysłowiu- wiec, jesli ktoś nie bedzie znał wersetu, to ze zdziwienia zaniemówi. To jest na tyle, kończę rozmowę z Toba pytaniem:"Skąd ta nadwrazliwpść Kerenie?- dobrze jest obrazać innych i rzucać przerózne obraźliwe słowa?- uwazasz, ze jestes w porzadku?- no więc czekam na przeproszenie. Z szacunkiem.
 • @alfa.com.hel
  PAPIEŻE I BISKUPI WPROWADZILI CIĘ W BŁĄD!

  Heleno, w tekście wyraźnie umieściłem cytat z Listu Apostoła Pawła do Galatów, a tak zwany lead, czyli myśl główna artykułu właśnie do wymienionego wyżej Listu się odnosi, zatem nie masz najmniejszej podstawy uważać, że to mnie którykolwiek z Apostołów podał rękę na zgodę, ponieważ wyżej wymienieni Apostołowie już dawno nie żyją.

  W moim artykule napisałem:

  "Oto ów fragment z Listu do Galatów 2/9-14.

  "(9) otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, JAKUB I KEFAS, I JAN, którzy są uważani za filary, PODALI MNIE I BARNABIE PRAWICĘ NA DOWÓD WSPÓLNOTY, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; (10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać.

  (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Judejczycy, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę.

  (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Judejczykiem, po pogańsku żyjesz, a nie po judejsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po judejsku?"".

  Z powyższego fragmentu jasno wynika, że to Jakub, Kefas i Jan, podali Apostołowi Pawłowi i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, a nie mi!

  Jeszcze raz powtórzę: Wstęp nie mógł dotyczyć mnie, ponieważ Apostołowie od bardzo dawna już nie żyją. Ty natomiast zasugerowałaś się fałszywą nauką katolicką głoszącą o tym, iż istnieje jakieś "świętych obcowanie".

  Nauka ta jednak jest kłamstwem, ponieważ Prawem Pana Jezusa jest, by nagrodę zmartwychwstania otrzymali wszyscy ludzie wierzący jednocześnie.
  Stanie się to z chwilą Drugiego przyjścia Ojcowskiego Syna.

  Zobacz: Ewangelia według Jana 14/1-3!

  Zatem nie mogę Cię przepraszać za to, że kierowana złą nauką katolicką, doszłaś do fałszywych wniosków.

  Nie mogę również z tej samej przyczyny usunąć swoich wpisów. Raczej pretensję powinnaś mieć do papieży i biskupów i to oni winni Cię przeprosić za to, że wprowadzili Cię w błąd!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:28:50
  Keren! nie wykręcaj się- to wcale nie chodziło o to, co tutaj sugerujesz- chodziło o słowo "Oszust" i słowo "Złodziej" uzyłeś tych słów w innych miejscach, ze juz nie wspomnę innych niezbyt miłych słów. Obraziłes tez innych ludzi... Znów się uniosłeś- mnie nie wprowadzili w błąd ani Papierze, ani Biskupi- zejdź na ziemię, nie unoś się; nie jestem zainteresowana twoją nienawiścią. Myślę, ze gdyby nie te Twoje wzniosłe i pełne pychy tony, to miałbyś więcej Przyjaciół i tego Ci zyczę. A przeprosić powinieneś Ty i tyle. Stać Cię na to?- sprawdź sam siebie- bądź "wielki"( w tym dobrym znaczeniu). Alez, Kerenie, ja wiem, co umieściłeś w tekście- mówię Ci jak odbiera sie to, co umieściłeś. Pa, pa..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY