Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
607 postów 6834 komentarze

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

Pozegnalne pozdrowienia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przykazanie dla osób/ nie tylko/ wierzących:"Nie mów fałszywego świedectwa przeciw bliźniemu swemu". Pozostałe przykazania tez obowiazują- a jeśli przykazania odrzucimy na bok, to przynajmniej zachowajmy kulturę...

Wreszcie doczekaliśmy się- technika rozwinęła się - ku naszej radości!!

Mamy już internet- I NAWET ZOSTALIŚMY BLOGERAMI- HUUURRRRAAAA!

ALE CO SIĘ STAŁO Z NASZĄ KULTURĄ?- czy musimy sobie ublizać?- czy musimy uzywać słów, które niszczą, ranią? Czy MY- na litość Boską- JESTEŚMY Z RÓZNYCH ŚWIATÓW? 

JEŚLI NIE OBRONIMY NASZEGO CZŁOWIECZEŃSTWA, TO NAWET NAJWIĘKSZE MĄDROŚCI NIE ZAPROWADZĄ NAS DALEKO- A WIELKOŚĆ I SZLACHETNOŚĆ RASY LUDZKIEJ, POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIEM.

dicke JPEG

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ale dopóki nie nauczymy się kultury, będę piętnowała naganne zachowania(mówiąc delikatnie)
 
Więc skoro zabrakło Ci odwagi, zeby przeprosić, a z tchórzowstwa ukryłeś się za banem- no to cóz, zegnam Cię. Jak powrócisz z "z dalekiej podrózy"- to mój blog jest nadal otwarty...
 
 
 
 
 
Pozdrawiam najserdeczniej jak umiem. Zdjęcie zostawiam na pamiątkę.
 
 
   Zyczliwa Ci. Helena
 
 

KOMENTARZE

 • @Naftali 19:35:42
  Witaj. Właśnie nad tym się zastanawiałam przez ostatnie dni. Jak widzisz delikatnośc nie zawsze jest dobrze odczytana; czasem trzeba co nieco powiedzieć wyraźniej. Zwłaszcza, gdy ktos źle rozumie "nadstawienie drugiego policzka"- Serdecznie Cię pozdrawiam.
 • @night rat 23:20:44
  Witam Cię! Dziękuję za komentarz, masz rację-mamy w rękach "potęgę"- znów źle wykorzystaną. W ogóle jak patrze na wszystko, co dzieje sie wokół, to widze jak na dłoni Drzewo poznania dobra i zła- pomieszanie z poplątaniem. Ludzkość pędzi ku zagładzie...Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam. Helena.
 • @Pope Nimrod 03:38:16
  Witam
  //Niech pani nie obawia się ludzi, którzy wierzą w 10 przykazań i idą za Jezusem//Nie mam potrzeby zeby się bać, ja równiez wierzę w 10 przykazań i równiez idę za Jezusem.//czy lekarstwem na infiltrację jest wymordowanie katolików?//Czy katolicy znaja VI przyk Boga?// Nie potrafie zrozumieć nienaiwsci do Katolików, nie potrafię zrozumieć, dlaczego w wyobrazeniach wielu ludzi są traktowani jak "ciemna masa", która nie zna nawet przykazań?- Ponieważ wpisałes te same komentarze przy drugiej notce, więc na pozostałe watki odpowiem przy drugiej notce. Pozdrawiam.
 • @Pope Nimrod 03:52:03
  //Jak maja tego dokonać po odrzuceniu przykazań//Nie namawiam, ani tez nie zachęcam do odrzucenia przykazań- sa dla mnie święte i nietykalne. Miałam na mysli to, ze swoim zachowaniem niektórzy przekreślają treść przykazań, mówiąc jednoczesnie o Bogu. Spotyka się natomiast ateistów, którzy nie mówia o przykazaniach, a potrafia zachować się kultuiralnie, etycznie w stosunku do innych ludzi. Więc jeśli ktoś "przekreśla " przykazania, to niech chociaz zachowa kulturę i nie zachowuje sie wulgarnie, niech nie ubliza innym. To tyle.
 • @alfa.com.hel
  KŁAMIESZ HELENO!

  W artykule pt: "Napomnienie dla Kerena", napisałaś:

  "Keren w swojej chorej wyobraźni obcuje już z Apostołami, oni zaś podają mu ręce, przyjmując za brata".

  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/116698,napomnienie-dla-kerena#comment_1084342

  *

  Bardzo Ciebie proszę, (kolejny już raz), byś przedstawiła Czytelnikom tego Portalu dowód, który jednoznacznie stwierdzałby iż ja, czyli KerenOr, napisałem, że obcuję już z Apostołami, a oni podają mi ręce, przyjmując mnie za brata.

  Cześć!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 14:45:21
  Drogi Kerenie- wpierw proszę mnie przeprosić za słowo "Oszust" i słowo "Złodziej". Co do obcowania Twojego z Apostołami, to juz Ci odpowiedziałam, abys przeczytał jeszcze raz Twoją "Rozprawę sądową nad Pawłem Apostołem"-ale ze zrozumieniem sensu; przrciez wystepując w charakterze obrońcy osób-nie tekstów, nauki etc- powtarzam osób uczestniczysz w "Świetych obcowaniu"- rozpoczynając artykuł piszesz:"Jakub, Kefas , i Jan, którzy są uwazani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę"- nie podajesz tu ani odnośnika do Pisma, ani cudzysłowiu- wiec, jesli ktoś nie bedzie znał wersetu, to ze zdziwienia zaniemówi. To jest na tyle, kończę rozmowę z Toba pytaniem:"Skąd ta nadwrazliwpść Kerenie?- dobrze jest obrazać innych i rzucać przerózne obraźliwe słowa?- uwazasz, ze jestes w porzadku?- no więc czekam na przeproszenie. Z szacunkiem.
 • @alfa.com.hel
  PAPIEŻE I BISKUPI WPROWADZILI CIĘ W BŁĄD!

  Heleno, w tekście wyraźnie umieściłem cytat z Listu Apostoła Pawła do Galatów, a tak zwany lead, czyli myśl główna artykułu właśnie do wymienionego wyżej Listu się odnosi, zatem nie masz najmniejszej podstawy uważać, że to mnie którykolwiek z Apostołów podał rękę na zgodę, ponieważ wyżej wymienieni Apostołowie już dawno nie żyją.

  W moim artykule napisałem:

  "Oto ów fragment z Listu do Galatów 2/9-14.

  "(9) otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, JAKUB I KEFAS, I JAN, którzy są uważani za filary, PODALI MNIE I BARNABIE PRAWICĘ NA DOWÓD WSPÓLNOTY, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; (10) mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać.

  (11) A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym. (12) Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał razem z poganami; a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. (13) A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Judejczycy, tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę.

  (14) Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Judejczykiem, po pogańsku żyjesz, a nie po judejsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po judejsku?"".

  Z powyższego fragmentu jasno wynika, że to Jakub, Kefas i Jan, podali Apostołowi Pawłowi i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, a nie mi!

  Jeszcze raz powtórzę: Wstęp nie mógł dotyczyć mnie, ponieważ Apostołowie od bardzo dawna już nie żyją. Ty natomiast zasugerowałaś się fałszywą nauką katolicką głoszącą o tym, iż istnieje jakieś "świętych obcowanie".

  Nauka ta jednak jest kłamstwem, ponieważ Prawem Pana Jezusa jest, by nagrodę zmartwychwstania otrzymali wszyscy ludzie wierzący jednocześnie.
  Stanie się to z chwilą Drugiego przyjścia Ojcowskiego Syna.

  Zobacz: Ewangelia według Jana 14/1-3!

  Zatem nie mogę Cię przepraszać za to, że kierowana złą nauką katolicką, doszłaś do fałszywych wniosków.

  Nie mogę również z tej samej przyczyny usunąć swoich wpisów. Raczej pretensję powinnaś mieć do papieży i biskupów i to oni winni Cię przeprosić za to, że wprowadzili Cię w błąd!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @57KerenOr 19:28:50
  Keren! nie wykręcaj się- to wcale nie chodziło o to, co tutaj sugerujesz- chodziło o słowo "Oszust" i słowo "Złodziej" uzyłeś tych słów w innych miejscach, ze juz nie wspomnę innych niezbyt miłych słów. Obraziłes tez innych ludzi... Znów się uniosłeś- mnie nie wprowadzili w błąd ani Papierze, ani Biskupi- zejdź na ziemię, nie unoś się; nie jestem zainteresowana twoją nienawiścią. Myślę, ze gdyby nie te Twoje wzniosłe i pełne pychy tony, to miałbyś więcej Przyjaciół i tego Ci zyczę. A przeprosić powinieneś Ty i tyle. Stać Cię na to?- sprawdź sam siebie- bądź "wielki"( w tym dobrym znaczeniu). Alez, Kerenie, ja wiem, co umieściłeś w tekście- mówię Ci jak odbiera sie to, co umieściłeś. Pa, pa..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY