Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 6813 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

Moje komentarze

 • @Husky 08:23:59
  AMEN!!! Pozdrawiam.
  JEST JEDNA POLSKA
 • @Repsol 23:59:48
  Twoja pamięć i serdeczność jest dla mnie wazniejsza od wszystkich "jedynek" świata. Serdecznie Cie p[ozdrawiam. Jestem bardzo wrazliwym Człowiekiem i bardzo to cenię.
  JEST JEDNA POLSKA
 • @miarka 22:39:36
  Dziękuję
  JEST JEDNA POLSKA
 • @Repsol 21:49:20
  Witaj Bracie. Serdeczne dzieki za piękne słowa dopowiedziane do mojej notki- to tak, jakby ciag dalszy. Pozdrawiam
  JEST JEDNA POLSKA
 • @ZBYSZEK49 15:26:10
  O moje Zbawienie się nie martw bo ONO nie od Ciebie zależy. I odrobine szacunku kudy Ty Chłopie zmierzasz?
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @ZBYSZEK49 15:26:10
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/

  Oto wiedza Pana Laźżnika- skopiowane, w całości bełkot. Polecam i przypominam- pożegnałam Pana. Ponownie ŻEGNAM.
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Laznik 00:08:59
  Przepraszam, istotnie pomyliłam Pana z inną Osoba, co do usunięcia wpisu- pozostała treść dotyczy Pana.
  Z Pana wpisu:
  "Czyż nie jest smutne, że chrześcijanie tak niechętnie pogłębiają swą wiedzę o tym w co właściwie wierzą i takie istotne przemiany uchodzą kompletnie ich uwadze."
  MOJA ODPOWIEDŹ:

  "3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2." J 17.

  Więc posłuchaj, ja nie wierzę w "COŚ"( tak niechętnie pogłębiają swą wiedzę o tym w co właściwie wierzą)- ja wierzę w BOGA- chcę poznać Boga, bo znajomość Boga i Tego który został posłany- Jezusa Chrystusa, prowadzi do Zbawienia. Historia mnie interesuje, ale nie mam zamiaru grzebać sie w JEJ "śmietniku", Chrzescijanie powinni tworzyc historię nową- odpowiedzialność za Kościół jest o wiele większa i głębsza niż Pan to przedstawia.

  "motłoch podburzony przez agentów wył "santo subito", globalizacja potrzebowała pilnie swego świętego, św. Globalusa, i tak uczyniono Wojtyłę świętym w trybie ekspresowym"

  Wierzący ludzie, bez względu na wiedzę, nie są motłochem- w ogóle żadni ludzie nim nie są. GDZIE SZUNEK dla CZŁOWIEKA?
  A PRZECIEŻ TO PAN PISZE:
  "Ale w pierwszym rzędzie życzył bym sobie więcej wzajemnego respektu w dyskusjach i mniej narcyzmu."
  CZYŻBY PISAŁ PAN SAM O SOBIE?

  "Nas niepokoi stale jedno pytanie: (NAS, TO ZNACZY PANA?- który podkopuje gałąź KK?- bo przeciez po to wrzuca Pan te newsy- newsy w Pana rozumieniu, oczywiście)
  Kto byłby w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ?" Ładniej brzmi- Stolica Piotrowa....
  Każdy Człowiek, prawdziwie wierzący rozpozna Antychrysta- do tego wskazówki są w Piśmie Świętym, pomocą - modlitwa.
  "Obawiamy się, że niewielu katolików zauważylo by taki stan rzeczy. Przed ok. pięciu laty, zapytałem mego proboszcza, czy wie gdzie się stracił kanon 1543".
  A JAK SIE MA ROZPOZNANIE ANTYCHRYSTA DO KANONONU 1543? rÓWNIE DOBRZE MOŻNA WYRWAC Z KONTEKSTU INNĄ CIEKAWOSTKĘ- JEST ICH SPORO- I ZADAC PANU PYTANIE, NA KTÓRE Z PANA UST NIE PADNIE ANI 'ME', ANI 'BE'

  Poznanie kanonu 1543 nie stanowi o zdolności poznania lub nie- Antychrysta. Do rozpoznania Antychrysta jest potrzebna znajomość Boga i Jego Słowa- może Pan poznać wszystkie kanony i być człowiekiem nienawróconym... Źle Pan pojmuje sprawy wiary i trzyma się Pan jedynie kilku sloganów, a nie zna Pan WIARY, tej, której poznanie jest konieczne. I na tym kończę wymianę zdań- bo to jest puste powielanie spraw nieistotnych w znaczeniu ZBAWIENIA- nie jest też to wykładnią odpowiedzialności za Kościół. Prosze znaleźć kogoś uboższego w wiedze od Pana - bedzie sie Wam swietnie rozmawiało- bedzie Pan miał szanse rozwiniecia swego "urojonego krasomówstwa". Narcyzmu tez Panu nie brak - moze właśnie dlatego stara sie go Pan "wcisnąć" innym? No to żegnam!!!
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Laznik 19:44:11
  "Ale w pierwszym rzędzie życzył bym sobie więcej wzajemnego respektu w dyskusjach i mniej narcyzmu."
  Słusznie! Też tego żądam- zauważ, że używam mocniejszych słów w odpowiedzi na bluźnierstwa, obelgi etc. Pierwszy Twój wpis, który sam usunąłeś, miał takowe wstawki.

  Z komentarza ZBYSZKA 49:
  "Po przeczytaniu Pana komentarza do postu Pani Heleny natrętnie przypomina mi się powiedzenie o "perłach rzuconych przed wieprze".
  Tak jakoś....." SMACZNE?

  Inny komentarz: "a kolana nie bolą? bo głowa nie powinna. co puste nie boli." SMACZNE? Z szacunkiem dla mnie? PISZESZ:
  "Wydaje mi się, że jest przejawem respektu wobec czytelnika unikać takich sformułowańjak „zjełczały mózg nie pozwala na logiczne myślenie”
  A nie znająć mnie oceniać mnie jako dewotkę(co sugerują słowa: kolana nie bolą?) i oceniać :"bo głowa nie powinna.... bo co puste nie boli" "
  - to ok? Jeśli ktoś czytajac moje wpisy ocenia, że "pusta głowa", to istotnie chyba ma "zjełczały" mózg który nie myśli- nie wyciąga żadnych wniosków i woła: "ło mamo"..
  Uważasz, że wierzący Człowiek ma być poniżany, obrzucany inwektywami, ma buzię "w ciup" albo powiedzieć przepraszam, że jestem Katolikiem a Ty, biedaku przeze mnie grzeszysz, bo musisz mnie poniżać? ZASTANÓW SIĘ NAD logiką Twoich ocen.

  "Ale w pierwszym rzędzie życzył bym sobie więcej wzajemnego respektu w dyskusjach i mniej narcyzmu." SUPER! - więc zacznij od siebie....!!!
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @ZBYSZEK49 09:56:42
  "Po przeczytaniu Pana komentarza do postu Pani Heleny natrętnie przypomina mi się powiedzenie o "perłach rzuconych przed wieprze".
  Tak jakoś....."

  Nie zauwazyłam pereł, a wieprze? - no cóż, często mi się kojarzą.. Tak jakoś. Bogu dzięki - jestem Katolikiem, czy się to Panu podoba czy też nie- i Bogu dzięki, " - zbieram perły, żeby ich wieprze nie wdeptały w błoto.
  Tak jakoś!!

  Żegnam!
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Olka P. 19:59:30
  Głupszego wpisu nie widziałam. Nie powiem, że błysnęłaś intelektem, no ale zjełczały mózg nie pozwala na logiczne myślenie. Kulturą tez nie grzeszysz - ło matko, jakaś ty pusta!!!
  A do tego wtracasz sie w dyskusje, która ciebie nie dotyczy.
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @alfa.com.hel 19:46:37
  Przepraszam za literówki
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Laznik 18:46:44
  Nie mam zamiaru niczego odrzucać- to, co piszesz teraz jest napisane z szacunkiem dla mnie i dla mojego Koscioła- nie ma tu bluźżnierczych słów i poniżania kogokolwiek- jest w dużej mierze prawda, która znam, jest tez Twoje niezrozumienie pewnych faktó co do porównać JPII i Ratzingera. Żebyś to dobrze zrozumiał podam Ci małe porównanie: konkretnie opieram sie na porównaniu dwóch Osób z e Świdnicy- dwóch Księży. Jeden z Nich był wówczas Proboszczem- drugi Wikarym. Proboszcz był budowniczm Kościołów. Był bardzo dobrym teologiem, biblista i budowniczym. Za Jego czasów Kościół by "zimny" i powoli pustoszał. Nie wygłaszał kazań sercem, a tylko intelektem. Natomiast Wikary, obecnie już Proboszcz w innej miejscowości, był równiez budowniczym, ale "budował żywy Kosciół". Jego kazania, może mniej teologiczne chociaż również był teologiem"- były głoszone sercem, były oparte na prostych przykładach z życia i zawierały w sobie Boży przekaz porywajacy ludzkie serca. Pytanie- czy jeden z tych Kapłanów był potrzebny, a drugi nie? Otóz byli potrzebni obydwaj(patrz I Kor rozdz 12) Widzisz- Wikary poruszał serca ludzi, którzy pragnęli byc blisko Boga, poznać Chrystusa i Jemu służyć. Obecnie jest wspaniałym Proboszczem, natomiast ów Proboszcz- budowniczy, o którym wspomniałam "rozwalił" społeczność- czy Kosciół na tym stracił?- nie! Parafia oczyściła się, a Bóg przysłał Nowego Proboszcza, który w tej oczyszczonej Parafii buduje Kościół Ducha. Nastepna sprawa:
  ""I jeszcze jedna uwaga, kościół nie bez ważnych podstaw wypracował bardzo żmudną procedurę kanonizacji, nie ma czegoś takiego w naszym kościele jak „Santo subito!”, to jest bluźnierstwo i wyzwanie rzucone kościołowi, które mógł rzucić jedynie ktoś pozbawiony wiary, jeśli nie ktoś gorszy i to niezależnie od tego, czy komuś subiektywnie wydaje się to uzasadnione."" "Santo subito", to był "krzyk " ludzkich, kochajacych serc, którzy ta ŚWIĘTOŚĆ dotkneli(żeby nie powiedziec- poznali). To, co powstało z miłosci, nie jest bluźnierstwem. JPII wykonał ogromne dzieło w EWANGELIZACJI i w nauczaniu. Wyszedł do ludzi- otworzył BRAMY WATYKANU i to dało możliwość Jego Nastepcy na pewne decyzje. W tym wszystkim było Boże działanie- więc bądź ostrożny w sadach.

  Kolejna sprawa:
  „służę BOGU I DOBRU NAJWYŻSZEMU”, muszę Pani uświadomić, że to zdanie brzmi dość bluźnierczo, o tym, czy Pani „służy BOGU” jedynie ON może ocenić, ja nie śmiał bym twierdzić, że Bogu służę, mogę jedynie myśleć, że mam to szczęście tak czynić, ale pewności nie mam. " POWTARZAM- służę Bogu i Kościołowi, to dla Boga "oddzieliła się" od świata, to dla Boga mam troske i odpowiedzialność za sprawy Kościoła. A ponieważ Chrystus obdarzył mnie łaską rozeznawania duchowego- idę DROGĄ PRAWDY, nigdy nie milcze, gdy zauważam błąd, bez wzgledu na to jakie będą konsekwencje i jak mocno zaboli. TYle tylko, ze ja nie siegam do średniowiecza, do Ltra- chociaż znam dobrze tę historię. Nie mam wpływu na przeszłość- więc nie będe wytaczać dział. Patrzę na "tu i terz"- co moge uczynić, co wesprzeć a na co wyrazić swój sprzeciw. Mówisz- Nasz Kościół- który jest Twój Kościół?Bo widzisz ja dość dobrze znam inn e wyznania, koscioły protestanckie, znam wady i błędy tych Kosciołów i również modlę się aby i tam Bóg oddzielał plewy od ziarna. Wszyscy jesteśmy poranieni róznymi sprawami- niekiedy po prostu życiem i wszyscy potrzebujemy oczyszczenia i uzdrowienia. I to jest Nasze największe zadanie dla dobra Kościoła, ku Chwale Boga!
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Gasienica 19:56:38
  "Odnośnie "Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania.Mój status- nauczyciel akademicki na emeryturze" Jsli juz kopiujesz moje dane aby sie nimi posłużyć to, proszę- czytaj dokładnie
  MODLITWA SERCA
 • @ZBYSZEK49 11:44:26
  "nie jest wart brudzenia sobie moich pieknych oczu, ani mojej wewnetrznej harmonii", - nie zauważyłeś, że poprawiłam swój błąd- literówkę?

  "Boże Drogi, jeśli nie jesteś w stanie nauczy swoich owieczek krytycznego myślenia, spróbuj chociażby wpoić im odrobinę skromności."- Jestes aż tak niedouczony, nieokrzesany, ze nie potrafisz zrozumieć przenośni- w której zreszta kryje sie prawda i głęboki sens.

  Otóż, ja lubię kontemplować piękno Bożych Dzieł, ale żeby widzieć duchowa głębie np. w Dziele Stworzenia mój wzrok powinien byc "czysty"- nie zbrukany np. czytaniem brudów. I( taki wzrok(chociaz tu była przenośnia używana w codzienności) moge nazważ pieknym- oczy zapatrzone w Boże Dzieło maja w sobie szczególne piekno, tak jak zresztą w życiu oczy, w codziennosci- oczy zakochanej dziewczyny. Zauważyłeś, że są piękne? I mozesz teraz powiedzieć, ze nie ma w tym zdaniu skromności, a ja Ci powiem, że jest tu pochwała MIŁOŚCI! Nie proś Boga aby mnie nauczył krytycznego myślenia, czy odrobiny skromności- pros raczej, aby nauczył Cie chociaz CZĄSTKI TEGO, CZEGO NAUCZYŁ MNIE! I nie ma w tym braku skromności- jest Prawda która niechaj pobudzi Cię do refleksji- jesteś zarozumiały!!! - wiedziałeś o tym? Ale módl sie sam o to, zeby Bóg uwolnił Cię z tej wady. A propos: W KOGO NIE WIERZĄ ATEIŚCI- Jesli Boga nie ma?
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Laznik 23:06:33
  I jeszcze jedno - MOJA WIARA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PROPAGANDĄ
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Laznik 23:06:33
  Doskonale i to bez rozważaniaa rozumiałam Twój/Pana wpis i intencje tego wpisu.
  "Pani nie rozważyła konsekwencji pytania postawionego w linku, dotyczy bowiem sprawy, czemu służysz ?"
  Bez rozważania odpowiem Tobie- służę BOGU I DOBRU NAJWYŻSZEMU. Jestem Katolikiem, ale nie niedzielnym tylko prawdziwym i nie z metryki tylko z MIŁOŚCI DO BOGA, KOSCIOŁA I CZŁOWIEKA. Tylko ktoś kto naprawdę zna wiarę katolicką i sercem rozumie Kościół, który składa sie z żywych kamieni- LUDZI, tylko ten rozumie, co mówi i dlaczego. TWój link nie słuzył dopbrej sprawie, opluwaał bowiem moja wiarę i ludzi Kościoła, traktując te tematy jak lichą propagandę z brukowców- poruszyłeś np. w obelrzywy sposób Papieża JPII. Zapytam, czy Go znałeś? Bo ja tak- znałam tego Wielkiego Człowieka, ŚWIĘTEGO CZŁOWIEKA, bo gdy pierwszy raz usłyszałam takie plugastwa(rok 1990) to postanowiłam mieć swoje rozeznanie, żeby móc wydać moja opinię zgodna z moim poznaniem. W tym celu nawiązałam kontakt z JPII- i ten kontakt trwał do Jego śmierci. Otaczałam Go modlitwą w czasie Jego Pielgrzymek, gdy groziło Mu niebezpieczeństwo. Pojechałam do Rzymu, byłam w watykanie. Tyle trudu zadałam sobie, żeby mieć własne zdanie i rozumieć dlaczego tyle pomyj- ludzie spoza koscioła- wylewaja na Jego Głowę. A co Ty zrobiłeś?- naczytałeś sie bzdur i wkraczasz bez pardonu na mój blog zostawiając po sobie plugastwa i smieci. Czego się spodziewałeś?- że spotkasz tu jakieś dziewczatko, które połknie te plugastwo i będzie się zastanawiać KOMU I JAKIJ SPRAWIE SŁUŻY. MOJA WIARA jest ugruntowana i zbudowana na SKALE- a jest Nią Chrystus. I wybacz- troche za mało rozumiesz Biblię, bo Piotr nie jest symbolem zaprzaństwa, jest symbolem MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Ta scena własnie to Nam pokazuje. I spytam: Czy Ty nigdy nie byłeś PIOTREM? - czy Tobie nic Pan Bóg nie ma do przebaczenia? Pomysl i proszę, bez plugastw. JA ZNAM BARDZO DOBRZE SWOJĄ WIARĘ, bo jest Ona oparta na znajomosci Chrystusa a nie na wiadomościach, newsach z brukowców. Dobrego samopoczucia życzę.
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @alfa.com.hel 22:07:29
  @Laznik 20:29:03
  Pomyliłeś adres- tu nie jest pralnia Twoich brudnych myśli, a ja nie jestem koszem na smieci, żebyś mógł je podrzucać. Twój wpis wyrzucam- nie jest wart bruszenia sobie moich pieknych oczu, ani mojej wewnetrznej harmonii. Żegnam!
  nadużycie link skomentuj usuń
  alfa.com.hel 17.11.2018 22:07:29 ERROR - nie jest wart brudzenia sobie....
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @Husky 22:04:18
  Pewno ja bardzo ich drażnię swoja delikatnością, wrazliwościa etc. A do tego walczą ze mna bez efektów, bez glorii i zwycięstwa. Jest tu bardzo widoczna duchowa walka- scieranie sie dwóch DUCHÓW: DUCHA BOŻEGO i..... niech sobie dopiszą. Pozdrawiam.
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @zbig71 21:49:44
  Dziękuję. Masz poczucie taktu i to cenię. Masz rację i nie tylko dlatego że jestem Kobietą; jestem Człowiekiem i mam prawo, jak każdy CXzłowiek do swojej osobowości i tożsamości. Pozdrawiam
  LISTOPADOWA ZADUMA
 • @ZBYSZEK49 19:38:51
  Wolność Tomku w swoim domku. Goście muszą zachować klimat mojego bloga. Ok?
  LISTOPADOWA ZADUMA

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY